Zebrus ezera apkārtne pārsteigs ar paugurainu ainavu un ceļu līkločiem.
Tā nav tipiska Zemgales ainava, jo ceļš vijas pāri vaļņveida pauguriem un prasa zināmu fizisku piepūli.
Adrese: Zebrenes, Bikstu pagasts
Ceļojuma veids
Ar velosipēdu

LVM atpūtas vieta pie Zebrus ezera - Biksti - Svētes ezers - Slagūnes kapi - LVM atpūtas vieta pie Zebrus ezera

Zebrus ezera apkārtne pārsteigs ar paugurainu ainavu un ceļu līkločiem. Tā nav tipiska Zemgales ainava, jo ceļš vijas pāri vaļņveida pauguriem un prasa zināmu fizisku piepūli. Ceļojot gida pavadībā, maršruts velobraucējam atklāj dažādas kulta un teiksmu vietas Zebrus ezera apkārtnē, kā arī ļauj pavadīt aktīvu dienu dabā. Maršruta sākumu vislabāk plānot kādā no Zebrus ezera atpūtas bāzēm vai Bikstos, kur var arī ieturēt pusdienu pauzi ceļmalas kafejnīcā. Maršrutam ir iespējams pagarinājums līdz Pokaiņu mežam, īpaši ainavisks, taču arī spēkus tērējošs būs ceļa posms pa Krievkalniem. 

  1. Zebrus ezers ģeogrāfiski atrodas Austrumkursas augstienē. Tā platība ir 412 ha, maksimālais dziļums - 4,2 m. Rakstnieks Kārlis Ieviņš to ir nodēvējis par teiksmoto ezeru, kura krastos staro seno, brīvo latvju dzīves burvība. Ezeru apsaimnieko VAS "Latvijas valsts meži". Ezera austrumu krasts ir vairāk pieejams, un tā krastos izvietojušās vairākas atpūtas bāzes, kempingi un peldvietas.
  2. Svētes ezers ir patīkama atpūtas vieta klusuma un skaistas, neskartas dabas cienītājiem. Tas atrodas netālu no Zebrus ezera, atdalīts no tā ar Elkus kalnu un 0,5 km plato Zebrus purvu.
  3. Zebrenes Elku kalns ir ap 20 m augsts kalns, kas izvietojies starp Zebrus un Svētes ezeru. Tas ir bijis zemgaļu centrālā kulta vieta. Uz Elku kalna vērojama īpaši liela augu daudzveidība un audzelība. To klāj platlapu koku mežs.
  4. Slagūnes kapsētā atdusas gan Slagūnes muižas īpašnieku Netelhorstu dzimta, gan vietējie ļaudis. Šo kapsētu savā grāmatā "Pie teiksmotā ezera" aprakstījis Kārlis Ieviņš.
  5. Bijusī Slagūnes skoliņa. No sarkanajiem ķieģeļiem celtajā Slagūnes skoliņā 20. gs. 30. gados vasaras pavadījis rakstnieks Kārlis Ieviņš. Tepat sākas teritorija, kur 80. gadu beigās veikti urbumi, lai izpētītu iespējas Dobeles gāzes krātuves būvniecībai.
  6. Ezerlūķu pilskalns. Ap 30 m augstais pilskalns atrodas Zebrus ezera austrumu krastā. Uz pilskalna pacēlusies senlatviešu pils. Nostāsti vēstī par Priesteru ceļu – akmeņainu sēkli, kas no Elkus kalna vedis pāri ezeram uz Ezerlūķu pilskalnu.
  7. Lielais Vipēdis. Nelielais ezers ieslēpies mežainā apvidū. Ezera krasti ir purvaini, tāpēc peldēties un makšķerēt var tikai no laipām. Tiek piedāvāta laivu noma un telšu vietas.
  8. Krievkalni. Mežiem apaugušo Krievkalnu garo valni uzskata par unikālu reljefa formu. Augstākā vieta paceļas 149 m virs jūras līmeņa. Virsotnei ir stāvas jumta kores forma, un no tās paveras tāls panorāmas skats uz mežainajiem Zemgales plašumiem. Te ierīkota VAS “Latvijas valsts meži” atpūtas vieta.
  9. Nelielais Sesavas ezers valdzina ar skaistu ainavu un mieru. Te ierīkota VAS "Latvijas valsts meži” atpūtas vieta.
  10. Pokaiņu mežs. Neparastas akmeņu upes, krāvumi un vaļņi radījuši fantastiskus minējumus un pretrunīgus pieņēmumus. Pokaiņus uzskata par enerģētiski spēcīgu vietu. Viena no varbūtībām -  sensenos laikos te bijusi svētvieta. Mežs ir pievilcīgs arī ar mainīgo reljefu un ainaviskumu. Vairāku kilometru garas pastaigu takas savieno galvenos apskates objektus. Mežā ir veikti tikai paši nepieciešamākie labiekārtošanas darbi, lai saglabātu to maksimāli neskartu. Tālr. +371 63726212, mājaslapa.