Datums 6. marts, 2024 – 12. aprīlis, 2024
Laiks10.00–18.00
Vieta Dobeles Pils
Ziedu maģija

Līdz ar tuvojošajiem Sieviešu dienas svētkiem, no 6. marta līdz 12. aprīlim Dobeles Pils lielajā zālē būs apskatāma mākslinieces Guntas Frīdenbergas gleznu izstāde “Ziedu maģija”. Šajā izstādē autores modeles ir puķes, tādējādi atklājot ziedu skaistumu no sava redzespunkta, atstājot vietu skatītāja emocijām un fantāzijām. 

Gunta Frīdenberga stāsta: “Digitālā māksla ir mans radošās izpausmes veids. Man nav akadēmiskas mākslas izglītības, esmu studējusi medicīnu un joprojām turpinu strādāt par ārstu Tukumā.

Esmu mācījusies foto mākslu pie viena no izcilākajiem Latvijas dabas fotogrāfijas vecmeistariem Māra Kundziņa. Dažkārt mūsu dzīvē ienāk spēcīgas personības, kuras dod impulsu pasauli redzēt un sajust savādāk nekā līdz šim.

Redzot manus darbus, cilvēki bieži nodomā, ka tās ir gleznas, taču visu darbu pamatā ir fotogrāfijas, kuras ir  apstrādātas ar dažādiem paņēmieniem, lai panāktu vēlamo efektu un noskaņu.

Izstāde ir ļoti personīgs process, izstādot darbus, es atklāju savu pasaules redzējumu, kādu savu personības daļu, kas ikdienā nav saredzama. Šajā izstādē manas modeles ir puķes, es gribēju atklāt ziedu skaistumu no sava redzespunkta, atstājot vietu jūsu emocijām un fantāzijām.”

Izstāde apskatāma Dobeles Pils darba laikā: no otrdienas līdz piektdienai no plkst. 10.00 līdz 18.00, sestdienās no plkst. 11.00 līdz 16.00. Ieejas maksa Pilī pieaugušajiem 5.00 eiro; skolēniem, studentiem un senioriem 3.00 eiro; bērniem līdz 7 g.v., Dobeles novada skolu skolēniem, personām ar invaliditāti ieeja bez maksas.