Datums 7. februāris, 2024 – 2. marts, 2024
Laiks10.00–17.00
Vieta Dobeles Pils
Izstāde

Līdz ar februāra iesākumu, no 7. februāra līdz 2. martam Dobeles Pils lielajā zālē būs apskatāma mākslinieka Ulda Zutera gleznu izstāde “21/20”. Vairums darbu tapuši tieši plenērā, tverot noskaņas dabā. Tikšanās ar autoru notiks 1. martā plkst. 15.00.

Uldis Zuters: “Dobeles Pilī skatāma neliela izstāde, kuru esmu nosaucis „21/20”. Eksponēju  pēdējos gados radītos darbus – 21. gs. 20. gadi.  Tie pašam liekas tuvāki un saprotamāki.

Mūsu laikmetā varbūt īsti neiederos, jo esmu izteikti tradicionāls – gleznoju to, ko redzu un jūtu bez kādiem specefektiem klasiskā eļļas tehnikā, un strādājot man patīk, ja ir kontakts ar dabu. Vairums manu darbu radušies tieši plenērā, tverot noskaņas dabā. Nemeklēju grandiozas panorāmas vai citādi efektīgas ainas, mani spēj iesildīt pat necilākais dabas stūrītis ar savu vienkāršību un mīļumu. Patīk pārejas mirkļi – rīts, vakars, pavasaris un rudens. Īpaši rudens, kad rēnais miers un rezignācija dabā sabalsojas ar manu dvēseles noskaņojumu. Arī ar ziemu pēdējā laikā izveidojušās nopietnas attiecības.”

Par autoru:  Uldis Zuters dzimis 1941. g. 7. septembrī Rīgas apriņķa Sidgundas pagastā. Arī sākumizglītību ieguvis Sidgundas pamatskolā. Mākslinieks stāsta: “Turpmākais dzīves ceļš tradicionāls manas paaudzes gleznotājiem – J. Rozentāla Mākslas vidusskola un Latvijas Mākslas akadēmija, kuru absolvēju 1969. gadā. Pēc akadēmijas beigšanas kļuvu par jelgavnieku. Izstādēs piedalos kopš 1969. gada, taču mana radošā biogrāfija izveidojusies tā, ka pa īstam glezniecībai atraisos tikai reizē ar Tautas atmodu, tad (1991) tieku uzņemts arī Latvijas Mākslinieku savienībā. Pēdējos gados, regulāri piedaloties konkurss - izstādēs, esmu vairākkārt saņēmis dažādas atzinības balvas. 2019. gadā glezna “Pa ceļam. Ziema” nominēta konkurss- izstādē “Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā”.”

Izstāde apskatāma Dobeles Pils darba laikā: no otrdienas līdz piektdienai no plkst. 10.00 līdz 18.00, sestdienās no plkst. 11.00 līdz 16.00. Ieejas maksa Pilī pieaugušajiem 5.00 eiro; skolēniem, studentiem un senioriem 3.00 eiro; bērniem līdz 7 g.v., Dobeles novada skolu skolēniem, personām ar invaliditāti ieeja bez maksas.

 

Informāciju sagatavoja:

Dobeles novada muzeja

Dobeles Pils

Projektu vadītāja

Ieva Laizāne