Datums 10. maijs, 2023 – 1. jūlijs, 2023
Laiks14.00–17.00
Vieta Dobeles novada muzejs
izstāde

No 10.maija līdz 1.jūlijam Dobeles novada muzejā būs apskatāma mākslinieces Laines Kainaizes personālizstāde “Zemes pievilkšanas spēks”. Izstādes atklāšana un tikšanās ar izstādes autori 10.maijā plkst. 14.00.

 

Laine Kainaize ir dzimusi Rīgā, mākslinieku ģimenē: Laines Kainaizes tēvs – tēlnieks Kārlis Baumanis, māte – gleznotāja Biruta Baumane. 1980. gadā absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības nodaļu un 2001. gadā ieguvusi Mākslas maģistra grādu. Izstādēs piedalās kopš 1979.gada, darbi izstādīti Latvijā, Lietuvā, Gruzijā, Uzbekistānā, Krievijā, Somijā, Vācijā, Francijā, Anglijā, Indijā, ASV un Ukrainā.

Izstāde “Zemes pievilkšanas spēks” ir māklinieces otrā personālizstāde šogad. Izstādes kopnoskaņa ir dzīvi apliecinoša, gleznieciski krāsaina un intensīva, spēka un prieka pilna.

Par izstādi Laine Kainaize saka: “Zemgalei ir cita elpa. No mātes puses mani vecvecāki ir dzimuši, strādājuši un gandrīz visu mūžu pavadījuši Zemgalē. Arī es savas bērnības vasaras laimīgi baudīju viņu lauku mājās "Aizvējos" Tērvetē. Pēc daudziem gadiem glezniecības plenēri mani aizveda uz ''Zīlēniem'' (gleznotāja Ģederta Eliasa un viņa dzimtas mājvieta) un tās apkārtni, citu vasaru – uz Dobeli, kā arī uz Sviteni un Rundāli. Tā arī šī izstāde sākas – ar divu vasaras plenēru darbiem tieši uzturoties Dobelē. Vēlāk darbnīcā šī tēma tika turpināta un radās Jelgavas, Auces un Dobeles gleznu kompozīcijas. Tālāko ekspozīcijas daļu veido darbi ar izteiktu Latvijas zemes pievilkšanas spēku. Tās ir gleznas, kas liecina par to spēku, kas mani tur šeit un dod dvēseles piepildījumu, stabilitāti un mājas izjūtu. Un ko gan var vairāk mīlēt par savu dzimteni?”

Izstāde apskatāma Dobeles novada muzeja mazajā zālē.

Muzeja darba laiks:

Ot. - Pk.  11.00 - 18.00

S. 11.00 - 16.00

Sv., P. muzejs apmeklētājiem slēgts

 

 

Informāciju sagatavoja:

Anete Muceniece

Projektu vadītāja

Dobeles novada muzejs

Brīvības iela 7, Dobele, LV-3701

www.dobelesmuzejs.lv