Datums 17.–18. jūnijs, 2023
Laiks20.00–2.00
Vieta Dobeles Ķestermeža estrāde
pasākums

2023. gada 17. jūnijā Dobeles Ķestermeža estrādē notiks vasaras Saulgriežu ielīgošanas pasākums, ko plkst. 20.00 uz skatuves atklās leģendārais dziedātājs, mūziķis un daudzpusīgais mākslinieks Igo.

Kopā ar aizvadītā gada jubilāru klausītāji līdzi dziedāt varēs IGO zelta repertuāram – dziesmām, kuras viņš dziedājis kopā ar grupām "Līvi", "Remix", "Liepājas brāļi"; skanēs arī fragmenti no Zigmara Liepiņa rokoperas "Lāčplēsis", operas "Parīzes Dievmātes katedrāle" un citiem darbiem, kas bijuši svarīgi gan Igo pašam, gan Latvijai. Speciāli šim vakaram tiks atskaņoti skaņdarbi, kas veltīti uguns tēmai un šīs stihijas dažādām izpausmēm.

Mūziķis stāsta: "Šajā koncertā skanēs dziesmas un skaņdarbi, kurus klausītāji vienmēr grib dzirdēt un gaida, kuri ikvienam raisa emocijas un atmiņas; kuriem var dziedāt līdzi; kompozīcijas, kuras pārdzīvojušas laika pārbaudi un joprojām klausās vairākās paaudzēs."

Pēc plkst. 22.00 uz skatuves kāps grupa “Jauno Jāņu Orķestris” JJO ir pirmatnējas enerģijas pilna jaunfolka apvienība, kuru 2012. gadā kopā ar domubiedriem izveidojis harizmātiskais rokmūziķis, grupas “Dzelzs vilks” līderis Juris Kaukulis. Jau vairāk nekā desmit gadus JJO dziesmu liriskais pamats ir latviešu dainas, kas atdzīvojas oriģinālā, elektroakustiskā mūzikā.

“Ir interesanti paklausīties, kā sen tapušas četrrindes organiski savienojas ar mūsdienīgu skanējumu kā kāja ar zeķi, līdz ar to radot neparasti māksliniecisku izteiksmes veidu, kas brīžiem gan uzjautrina, gan kvalitatīvi saskumdina. Emociju spektrs ir plašs, brīžiem nonākot pat nerātno dainu apcirkņos,” par JJO raksta kultūras žurnālists Kaspars Zaviļeiskis.

JJO studijas albumi “Kālabad” (2013) un “Ieviņa” (2918), kā arī skaņu celiņš Latvijas simtgades animācijas filmai “Saule brauca debesīs” (2018, režisore Roze Stiebra) izpelnījušies kritiķu atzinību – visi ieraksti nominēti Latvijas mūzikas ierakstu gada balvai “Zelta mikrofons”. Grupas dziesmas regulāri iekļūst arī populārās mūzikas raidstaciju topos, bet JJO koncertos skatītāji novērtē apvienības priekšnesuma enerģijas lādiņu.

JJO sastāvā apvienojušies dziedātājs Juris Kaukulis, bundzinieks Artis Orubs un taustiņinstrumentālists Kaspars Tobis, pulkā aicinot arī košo folkloras vijolnieci Ievu Mūrnieci, jauno akadēmiskās mūzikas profesionāli Andri Veinbergu (bass, kontrabass) un multinstrumentālistu Valēriju Cīruli.

Pēc pusnakts sāksies dejas labākajās balles tradīcijās kopā ar Latvijas Radio 2 DJ Aivi.

Darbosies bārs un būs iespēja baudīt tradicionālās latviešu virtuves ēdienus.

Ieeja no plkst. 19.00, plkst. 20.00 muzicēs IGO, pēc plkst. 22.00 – Jauno Jāņu Orķestris, savukārt pēc pusnakts – DJ Aivis.

 

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, Dobeles pilsētas kultūras nama kasē un www.bilesuparadize.lv. Tuvojoties pasākuma dienai, biļešu cena var paaugstināties.