Tērvete - Sprīdīša laimīgā zeme, viena no tūristu iecienītākajām un ģimenei draudzīgākajām vietām Latvijā: gleznaina daba, bagāta kultūrvēsture, senie pilskalni, rakstnieces Annas Brigaderes daiļrade, Tērvetes upes senleja ar skaistām izkoptām ainavām, unikāls Veco priežu parks, kurā koku vecums tuvojas 300 gadiem. Iecienītākās parka vietas, kuru apskatei nepieciešamas vismaz trīs stundas, ir Pasaku mežs, Atrakciju laukums un Rūķīšu mežs.
Ceļojuma veids
Ar kājām Ar velosipēdu

Adrese: „Tērvetes sils”, Tērvete, Dobeles novads

Tālrunis: +371 28309394

E-pasts: tervete@lvm.lv

Mājas lapa

Skatīt kartē


 

Cena:

Bērni līdz skolas vec., 1.,2. grupas invalīdi, speciālo internātskolu un bērnu namu audzēkņiem - ieeja bezmaksas; Skolēniem, klātienes studentiem, pensionāriem un 3 gr. invalīd. 4.50 EUR; Pieaugušajiem 6 EUR; Ģim.biļete (2 pieaug.+ sk.vec.bērni) 15.50

Darba laiks:

Aprīlis - Sept. 9.00 - 19.00; Okt. - Marts. 9.00 - 17.00

Kopš 2000. gada, kad parku apsaimnieko AS "Latvijas valsts meži", ir veikti lieli infrastruktūras uzlabošanas darbi. Varam droši teikt, ka parka apskatei nepieciešamas vismaz trīs stundas. Parka teritorijā jūtams rakstnieces Annas Brigaderes literārais devums, tāpēc tradicionālo parka daļu dēvē par Sprīdīša zemi. Te sastapsiet gan koka skulptūrās atveidotus pasaku un rakstnieces Annas Brigaderes lugu varoņus – Sprīdīti un Lutausi, Meža Ķēniņu ar galmu, Anneli ar draudzenēm, gan "dzīvus" pasaku tēlus. Ja vēlies zīmīgu foto no Tērvetes, zini - Lutausis un Sprīdītis atrodas Tērvetes upes kreisajā krastā, augšup pa trepēm no Atrakciju laukuma.

LVM dabas parkā Tērvetē ir vairākas tematiskās daļas.
Rūķīšu mežā var izstaigāt Rūķu ciematu ar maziem koka namiņiem un tematiskām sētām, rūķu pilsētu Čiekuri ar košajiem namiem un bruģētajām ielām, uzkāpt dižajā Koka skatu tornī un Rūķu sētā satikt pašus Tērvetes rūķus. Takas šeit ir piemērotas, lai pa tām varētu ērti pārvietoties ratiņkrēsla lietotāji un vecāki ar bērnu ratiņiem.

Pasaku mežā joprojām skatāmas dažādas koka skulptūras, viena no senākajām parka koka skulptūrām – Meža Ķēniņš, šeit var redzēt kokā darinātu ķēniņa galmu, sargu un citus. Tepat blakus, Raganas silā, dzīvo sila ļaudis – sikspārņi, zirnekļi, vells un pati Sila raganiņa.

Atrakciju laukumā izstaigājamas šķēršļu takas, Sprīdīša un Lutauša ceļš, var maldīties koka labirinta ceļos un izzināt koka pils diženumu. Turpat, Tērvetes upītes krastā, stāv Lutausis un Sprīdītis. Te iekārtota arī atpūtas vieta ar soliem, galdiem un nojumi, var baudīt līdzpaņemto cienastu.

Apkārt Pasaku mežam vijas Meža mātes taka, kurā izvietoti krāsaini stendi un skulptūras, kas apmeklētājus iepazīstina ar norisēm dabā.  Parkā ir iespēja braukt ar Pasaku bānīti, velosipēdu, nūjot, izmēģināt Laimīgās zemes Gaisa takas, kur 8-10 m augstumā izvietota virvju trase, samīļot un pabarot dzīvniekus Anneles dzīvnieku dārzā.  Meža zinības var apgūt netālu no Gaisa takām esošajā Zaļajā klasē.

Iepriekš piesakoties, piedāvā vides izglītības nodarbības bērniem. Parks strādā katru dienu bez brīvdienām.

 

 Piknika vietas

Piknika vietas bez maksas: Pie lielā auto stāvlaukuma blakus Tropu tauriņu mājai (ar griliem un galdiem); Rūķu sapulču vieta - bez ugunskura (ceļā uz Rūķu ciemu), Lutauša midzenis  - bez ugunskura (Atrakciju laukumā).

Piknika vieta ar iekurinātiem griliem, iepriekš rezervējot, maksa 15.00 eur : Mežsarga laukumiņš  (netālu no Informācijas centra), Vigvams (netālu no Informācijas centra) un Zaļā klase.

 

Ratiņu noma 3.50 eur/h, katra nākamā 1.5 eur/h

Velosipēdu noma 4eur/h, katra nākamā 1.5 eur/h

Nūju noma 2Eur/līdz 3 h

Elektromobīļa izmantošana pārtikas piegādei 5 eur

 

Telpu īre:

Lielās konferenču zāles īre 75 eur/stundā

Mazās zāles īre 40 eur/stundā

Rūķotavas īre 25 eur/ līdz 2 stundām; 10 eur katra nākošā stunda

Zaļās nometnes mājiņas noma (4 viet.) 60 eur/diennakts

Zaļās nometnes mājiņas noma (8 viet.) 100 eur/diennakts