Sabiedrības ziņas
TA reģistrācija

Ja saimniecībā ir nolietojusies, izkomplektēta traktortehnika vai tās piekabe, kura vairs netiek plānota izmantot saimnieciskajai darbībai, Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra (turpmāk - VTUA) aicina to noņemt no uzskaites norakstīšanai.

Lai īpašumā neuzrādītos traktortehnika un tās piekabes, kuras faktiski vairs neeksistē, jāiesniedz iesniegums tuvākajā VTUA klientu apkalpošanas vietā, pievienojot reģistrācijas apliecību un numura zīmi. Iesniegumu var iesniegt arī traktortehnikas tehniskās apskates veikšanas reizē. Iesnieguma veidlapu var atrast VTUA tīmekļa vietnes sadaļā “Traktortehnikas reģistrācijas veidlapas”.

Savukārt situācijā, ja reģistrācijas apliecība vai numura zīme ir nozaudēta, noņemšanu no uzskaites norakstīšanai arī var veikt, bet tikai iesniedzamajā iesniegumā papildus jāuzrāda nozaudēšanas fakts.

Traktortehnikas noņemšana no uzskaites norakstīšanai ir bezmaksas pakalpojums.

Par traktortehnikas dokumentu atbilstību var ērti pārliecināties vienotajā zemkopības nozares e-pakalpojumu vietnē.

VTUA atgādina, ka traktortehnika, kurai ir nederīgi dokumenti, standartam neatbilstoša numura zīme un nav veikta tehniskās apskate, izmantošana ceļu satiksmē ir aizliegta. Savukārt ceļu satiksme ir it visur, kur iespējama braukšana, tas ir, arī uz laukiem, teritorijās, fermās, objektos u.c. Traktortehnikai, tās piekabei vai agregātiem ir jābūt ekspluatācijā drošiem un jāatbilst izgatavotāja noteiktajam tehniskajam stāvoklim.