Sporta ziņas
tenax handbolisti

Jau šajā nedēļas nogalē Dobelē Latvijas čempionvienībai ZRHK "Tenax Dobele" vienas no izšķirošākajām sezonas spēlēm Baltijas līgā, kurās sestdien un svētdien tiksies ar diviem Igaunijas klubiem "HC Viljandi" un "Mistra".

Pamatturnīrā līdz izslēgšanas spēlēm Latvijas klubiem “Tenax Dobele” un “ASK Zemessardze/LSPA”  atlikušas vēl trīs spēles, savukārt pārējām komandām vēl jānospēlē četras.

Iepriekšējā Baltijas līgas nedēļas nogalē “Tenax Dobele” savā laukumā pārspēja Kauņas “Granitas-Karys” (24:21)  un Klaipēdas “HC Dragūnas” (30:20), bet “Viljandi HC”  izbraukumā zaudēja “Mistra” komandai (21:36), līdz ar to šobrīd tabulas augšgalā ar 15 punktiem atrodas dobelnieki.

Šīs nedēļas nogales galvenais uzdevums dobelniekiem ir līderpozīciju nosargāt. “Svarīgas spēles, nopietna gatavošanās, arī no pretinieku puses. Darīsim visu, lai automātiski kvalificētos finālčetriniekā. Martā vēl pēdējā spēle Pelvā, tāpēc no šīm spēlēm jāizspiež maksimāli iespējamais, jo tieši ar pēdējo spēli viss izšķirsies. Gatavojamies kārtīgai cīņai,” sacīja “Tenax Dobele”  galvenais treneris Sandris Veršakovs.

“Zinām, ka Mistrai no iepriekšējās spēles ir spēcīgi papildinājumi un tā jau ir cita komanda. Ar Viljandiem nekad nav biji viegli, tomēr vairākkārtēji Baltijas čempioni. Arī mūsu komandā ir atgriezies Emīls Kurzemnieks. Mazliet jāiejūtas ritmā. Protams, 60 minūtes uzreiz tās nebūs, bet lēnām viņu integrēsim. Tas viennozīmīgi ir pluss un viņš noteikti nesīs lielu pienesumu, gan uzbrukumā, gan aizsardzībā ļaujot atpūtināt ārējo līniju,” papildināja Veršakovs.

Pirmā apļa spēlēs pret Igaunijas klubiem “Mistra” un “Viljandi HC” dobelnieki nebija sekmīgi, izbraukumā zaudējot abām komandām attiecīgi ar 22:24 un 24:25. Šoreiz komandas priekšrocība būs mājas laukums, kas var sekmēt pozitīvu iznākumu.

Turpretī Rīgas “ASK/LSPA” 11 aizvadītajās spēlēs punktus vēl nav izcīnījusi. Tā kā pamatturnīra beigās 7. un 8. pozīcijas komandas tiks izslēgtas no sacensības, neatkarīgi no atlikušo spēļu rezultāta, “ASK/LSPA” komandai neatliek cerības uz sacensību turpinājumu nākamajā posmā.

Šajā sezonā Baltijas līgas izspēle ir atšķirīga no iepriekšējās. Pamatturnīra noslēgumā kopvērtējuma tabulas divas labākās komandas automātiski iekļūs Baltijas līgas fināla četriniekā. Savukārt 3.-6. vietas ieguvējas par pusfinālos atlikušajām divām vietām cīnīsies ceturtdaļfinālā divās spēlēs (izbraukumā un mājās).

23. un 30. martā komandas aizvadīs ceturtdaļfināla spēles pāros 3. un 6. vieta, un 4. un 5. vieta. Baltijas līgas pusfināli norisināsies 13. aprīlī, bet dienu vēlāk fināla spēlē tiks noskaidroti uzvarētāji.

Informāciju sagatavoja:

Santa Zariņa

ZRHK Tenax Dobele sabiedrisko attiecību speciāliste