Sabiedrības ziņas
pasākums

“Kārlis Ulmanis reiz teicis: "Mēs esam maza tauta. Mēs aizmirstam, ka, ja kāds ir mazs, tad to vajag sevišķi kopt!" Un man jāpiekrīt šī dižā politiķa vārdiem, papildinot, ka mums, kā mazai tautai, jo sevišķi jākopj savas patriotiskās jūtas, tās apliecinot ar darbiem. Mēs būsim stipra tauta, cik spēsim nosargāt savu valodu, savu zemi, savu bērnu nākotni,” uzrunājot klātesošos Kārļa Ulmaņa dzimšanas dienai veltītajā atceres pasākumā 3.septembrī, atzina Dobeles novada domes priekšsēdētājs Ivars Gorskis.

ulmanis

Jau tradicionāli K. Ulmaņa piemiņas muzejā “Pikšas” tika teiktas svinīgās uzrunas, nolikti ziedi pie K. Ulmaņa pieminekļa. Pasākumā uzstājās koris “Septiņi sapņi” Raimonda Bulmera vadībā. Uz “Pikšām” atbraukušie ar prieku noklausījās vīru kopas “Vilki” koncertu, visu pasākuma laiku varēja apmeklēt lauku labumu un mazpulcēnu ražas skates tirdziņu.

pasākums
ulmanis
ulmanis
ulmanis
pasākums

Pasākumā arī tika sveikti jaunie K. Ulmaņa stipendijas ieguvēji no Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU). Šai stipendijai var pieteikties visu LBTU fakultāšu sekmīgie, valsts budžeta finansētie studenti un maģistranti, kuri ir uzrakstījuši pētniecības darbu par izsludinātajiem tematiem, kuri iesaistījušies LBTU sabiedriskajās aktivitātēs, kā arī studenti, kuriem ir darba pieredze kādā zemnieku organizācijā/saimniecībā (vēlama). Stipendijai nevar pieteikties pēdējā kursa studenti un maģistranti.

Informāciju sagatavoja Dobeles novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa

Foto: Dobeles novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa