Projektu konkursi
Projekts "Augstāk par zemi"

Biedrība BenefitLV sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fondu no decembra līdz jūnijam īsteno projektu "Augstāk par zemi" projekta konkursa - "Nevalstisko organizāciju pasākumi Ukrainas civiliedzīvotāju atbalstam" ietvaros Zemgalē. 
Izdzīvosim ukraiņu ģimeņu  sestdienas “Kustību akadēmijā” Jelgavā 4 līnijā 35 A .
Ar projekta aktivitātēm palīdzēsim Ukrainas patvēruma meklētājiem Zemgalē sajusties vēl drošāk.

Apvienojumā ar ukraiņu un latviešu dzīves ziņu, projekta ietvaros piedāvātās nodarbībās nodrošināsim Ukrainas valstpiederīgajiem latviešu valodas apguves iespējas un psihoemocionālo atbalstu.


Projekta aktivitātes apvieno latviešu dzejnieka Imanta Ziedoņa savulaik izvirzītās 7 VĒRTĪBAS:

 

Augt atbildībā–mēs esam nākuši pasaulē, lai justu atbildību, lai pasauli padarītu laimīgāku, skaistāku, gudrāku, labāku.
Augt radošumā, augt darbībā – ir jābūt darbīgam, čaklam, zinātkāram, meklējošam, uzņēmīgam, mērķtiecīgam. Ar mūsu darbu pasaule kļūst skaista, gudra, kļūst labāka.
Augt gudrībā–darbībai bez mērķa nav jēgas, tikai gudra darbība irjēdzīga. Gudrība ir mācēšana darboties, kam nav gudrības tas nemāk strādāt, nemāk uzvesties, vārdu sakot nemāk dzīvot. Tikai gudra darbība ir jēdzīga.
Augt skaistumā, augt harmonijā – skaistums ir visa saskaņa. Rakstura skaistums, sirds skaistums, garīgais skaistums, dvēseliskais skaistums.
Augt līdzjūtībā –·Līdzjūtība nemazina ciešanas, tā tikai tās dubulto, bet gudra līdzjūtība palīdzēs tām tikt pāri.
Augt draudzībā–·Draudzība vairo priekus un dala bēdas.
Augt mīlestībā–mīlestība ir vislielākā spēja pasaulē. Tā ir laimes spēja sevi un citus padarīt laimīgus.


Gan bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem ikdienā palīdz mūzika, kustības, rotaļas, spēles. Palīdz draudzība un kopā būšana.
Vienotības un atjaunošanās sajūta, caur kuru apmeklētāji:

  • integrēsies (drāmas terapija, teātra sports),
  • veicinās draudzību (kontaktimprovizācija, deju stili),
  • laimes hormonus (smiešanās yoga, Antigravity yoga),
  • veselu ķermeni un prātu (batutu fitness, TRX treniņi, zumba un citi),
  • Rotaļas, etīdes uzbūve (skaņa, balss, mūzika),
  • Video un foto māksla (kopīgi veidotas etīdes un to iemūžināšana) u.c. meistarklases.

Katrs mēnesis būs īpašs ar latviešu valodas apguvi un psihoemocionālo atbalstu caur sarunām, kustību, meditāciju, teātri, kino, praktisku darbošanos, kopā būšanu. Divas reizes mēnesī (sestdienās) 7mēnešu garumā, mūsu mājās 4. līnijā 35A, Jelgavā aicinām satikties ukraiņu bēgļus no Zemgales reģiona, kur tiks piedāvātas aktīvas un radošas darbošanās vairāku stundu garumā. Katru nodarbību pavadīs kāda mums latviešiem īpaša un zināma rotaļa, mūsdienīgā versijā kuras būtība būs par attiecīgo “Ziedoņa vērtību.” To dejos, dziedās, runās, attēlos bērni, jaunieši un pieaugušie. Nodarbības ir paredzētas atbilstošajam vecumam un spēju robežām.

Gala rezultātā 8. mēnesī apkoposim piedzīvoto, kopā izveidojot stāstu video filmā, galvenie varoņi būs ukraiņu civiliedzīvotāji, video filmu visi kopā prezentēsim noslēguma pasākumā, lauku rezidencē Platonē.

Aktivitātēs aicinam pievienoties:
- pirmsskolas vecuma bērnus sākot no 3 gadu vecuma; 
- sākumskolas vecuma bērnus - 1.-4. klase 
- jauniešus vecumā no 12-16 gadiem 
- pieaugušos vecumā no 17 gadiem 

 

Lai projektu "Augstāk par zemi" sasniegtu visi Zemgales patvēruma meklētāji no Ukrainas, lūdzu nodot šo infrmāciju, Jums zināmai organizācijai kas tieši rūpējas un uzņem patvēruma meklētājus no Ukrainas lai tālāk sazinātos ar mani, Jāni Rozenblatu telefoniski +371 22491948, e-pastā tairnakotne@gmail.com