Sporta rezultāti Sporta ziņas
pasākums

Sestdienas vakarā Latvijas čempionvienība ZRHK “Tenax Dobele” pirmajā Eiropas Kausa kvalifikācijas spēlē izbraukumā ar 22:24 (9:14) piekāpās Bosnijas un Hercegovinas klubam “RK Leotar”.

Ar divu vārtu guvumu spēles rezultātu atklāja “RK Leotar” komanda. Dobelnieki pirmos vārtus guva vien spēles 9. minūtē komandas kapteiņa Oskara Arāja izpildījumā, panākot 1:2. Turpmāko spēles gaitu vadīja laukuma saimnieki, lielāko pārsvaru panākot pirmā puslaika beigās ar pieciem vārtiem (14:9).

Otrā puslaika ievadā dobelnieki pietuvojās divu vārtu deficītā (14:16), bet 43. minūtē Māris Veršakovs ar precīzu septiņu metru soda metienu likvidēja “Tenax Dobele” iekrāto deficītu pavisam (16:16). Nākamajā uzbrukumā bosnieši iemeta atbildes vārtus, taču Kārlis Krūmiņš atkal panāca neizšķirtu (17:17). Minūti vēlāk Kristers Plūme pirmo un vienīgo reizi šajā spēlē izveda komandu vadībā (18:17).

Pēcāk virsroku atguva pretinieki, kuri sīvā cīņā spēles beigās tomēr izcīnīja uzvaru ar rezultātu 24:22. Sekundes pirms finālsirēnas “RK Leotar” vārtsargu centās pārspēt Kārlis Krūmiņš, kas būtu panācis minimālo zaudējumu, taču neveiksmīgi.

ZRHK “Tenax Dobele” komandas treneris Sandris Veršakovs dalās pārdomās par spēli: “Kā jau gaidījām, līdzīga spēle, daudz skatītāju, jo bijām skatījušies vairākas pretinieka spēles. Pirmajā puslaikā pievīla daži zaudēti metieni, otrajā spējām arī pretinieku noķert, taču dažās epizodēs varējām nospēlēt labāk, tomēr uzskatu, ka nocīnījāmies līdz pēdējai sekundei. Mīnuss divi pie šādiem apstākļiem nav tik slikti, tas ir mazākais ko varējām atvest mājās. Mums ir materiāls no savstarpējās spēles, tāpēc kārtīgi gatavosimies nākamās nedēļas mājas spēlei.”

Septiņus no astoņiem metieniem šajā spēlē realizēja Māris Veršakovs. Piecas reizes pretinieku vārtsargu pārspēja Oskars Arājs, bet pa divām reizēm rezultatīvi bija Linards Usāns, Antons Šuleiko, Nils Kreicbergs un Egils Politers.

RK Leotar - ZRHK Tenax Dobele 24:22 (14:9)

Skatītājiem laukumā nebija iespēja vērot divus pamatsastāva spēlētājus, Ņikitu Pančenko un Ričardu Juzupu, ko treneris skaidro, ka jau pirms spēles mikrotraumas viņiem esot liegušas komandai šajā spēlē palīdzēt.

Bosnijas un Hercegovinas klubam “ RK Leotar” šī ir pirmā sezona Eiropas Kausa izcīņas kvalifikācijā, savukārt ZRHK “Tenax Dobele” komanda aizvada jau piekto sezonu pēc kārtas, taču līdz šim tālāk par 3. kārtu vēl nav izdevies tikt.

Sestdien komandas tiksies atkārtoti Dobeles Sporta centrā. Izšķiroša spēle, kurā “Tenax Dobele” handbolistiem nepieciešams uzvarēt ar vismaz trīs vārtu pārsvaru, lai iekļūtu Eiropas Kausa kvalifikācijas trešajā kārtā.

Aicinām iegādāties biļetes uz spēli 21. oktobrī plkst. 16:00 bezrindas.lv.