Sporta rezultāti Sporta ziņas
handbols

Sestdien un svētdien kopumā astoņas komandas aizvadīja pirmās Baltijas handbola līgas sezonas spēles. ZRHK “Tenax Dobele” izbraukumā Lietuvā pirmo spēli pret “VHC Šviesa” nospēlēja neizšķirti (30:30), bet dienu vēlāk izcīnīja uzvaru pār Kauņas vienību “Granitas-Karys” (35:32).

Sestdien spēlē pret “VHC Šviesa” komandu rezultātu 2. minūtē ar precīzu metienu atklāja lietuvieši (1:0), bet dobelnieks Antons Šuleiko nākamajā uzbrukumā rezultātu izlīdzināja (1:1). Pēcāk komandas spēlēja līdzvērtīgi, taču puslaika beigās minimālo pārsvaru guva pretinieki (18:17).

Otrā puslaika ievadā cīņa ritēja punkts punktā. Tad vadībā ar divu vārtu pārsvaru nonāca lietuvieši (24:22) un ar 7:2 izrāvienu 49. minūtē palielināja vārtu starpību līdz sešiem vārtiem (30:24).

Atlikušajā spēles laikā vārtus guva tikai Dobeles handbolisti. 59. minūtē, pateicoties Linarda Usāna precizitātei, rezultāts kļuva neizšķirts – 30:30. Vēl dažas sekundes pirms spēles beigām Usāns vēlreiz raidīja metienu pretinieku vārtos, taču nespēja būt precīzs.

Šajā spēlē desmit no 12 metieniem realizēja Ričards Juzups. Sešas reizes precīzs bija Linards Usāns, bet pa četrām reizēm pretinieku vārtsargu pārspēja Antons Šuleiko, Nils Kreicbergs un Māris Veršakovs.

Savukārt svētdien dobelnieki Kauņā spēkiem mērojās ar “Granitas-Karys” komandu, kura  teju visu pirmo puslaiku atradās vadībā. Lielāko pārsvaru, ar trīs vārtiem, pretinieki panāca 8. un 20. minūtē (6:3, 12:9).

26. minūtē Lindars Usāns rezultātu izlīdzināja (13:13), bet Ričards Juzups pirmo reizi izveda komandu vadībā (14:13). Līdz puslaika beigām lietuviešiem tomēr izdevās panākt neizšķirtu – 15:15.

Otrā puslaika ievadā pretinieki ņēma virsroku (16:15), bet dobelnieki to tā neatstāja uz ilgu laiku un 36. minūtē atgriezās vadībā (19:18). Arī pārējo spēles laiku “Tenax Dobele” handbolistiem izdevās saglabāt vadības grožus savā pusē un nobeigumā svinēt pirmo sezonas uzvaru ar rezultātu 35:32.

Ar 100% efektivitāti astoņus metienus realizēja Ričards Juzups. Arī Māris Veršakovs šajā spēlē guva astoņu vārtus, bet četras reizes precīzs bija Linards Usāns.

Oktobrī “Tenax Dobele” handbolisti dosies izbraukumā uz Igauniju, lai 7. oktobrī tiktos ar “Viljandi HC”, bet 8. oktobrī ar “Mistra” komandu.

Baltijas līgā šosezon dalībai pieteikušās astoņas komandas no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas -  ZRHK “Tenax Dobele”, “ASK Zemessardze/LSPA, “VHC Šviesa” , “Granitas-Karys”, “HC Dragūnas”, “Viljandi HC”, “Mistra” un “Polva Serviti”.

Sacensību izspēle šosezon sekojoša – pamatturnīrā katra komanda spēlēs ar katru divus apļus (mājas un izbraukuma spēle); divas labākās komandas automātiski kvalificēsies finālturnīram (final-4), bet divas pēdējo vietu ieguvējas (7. un 8. vieta) tālākās sacensības neturpinās; pamatturnīra 3.-6. vietas ieguvējas cīnīsies ceturtdaļfinālā, aizvadot divas spēles pāros (mājās un izbraukumā), attiecīgi 3. ar 6. vietu un 4. ar 5. vietu; ceturtdaļfināla spēļu uzvarētājas tiksies 1. pusfināla pārī, bet zaudētājas 2. pusfināla pārī, kam sekos bronzas un fināla spēles.

Baltijas līgas čempioni tiks noskaidroti 14. aprīlī.