Sporta ziņas Sporta rezultāti
basketbols

No 20.-22.janvārim Cēsīs  notika starptautisks basketbola turnīrs, kas kopā pulcēja 58 komandas no 6 valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Īrijas, Itālijas un Vācijas. Kopā startēja 26 sieviešu un 32 vīriešu komandas. Sacensības notika 3 vecuma grupās (35+; 45+; 55+).

Dobeles komanda startēja 35+ vecuma grupā, kur piedalījās 12 komandas un 45 + grupā, kur piedalījās 10 komandas. Spēļu laiks bija saīsināts 2 x 10 minūtes.

35+ grupas apakšgrupā mums bija jāspēlē ar 2 Lietuvas komandām DPV Vilnius, Vakaru Viesulas un BK Avantis no Latvijas.

Pirmā spēle pret Viļņas komandu noritēja punkts punktā visu spēles laiku. Diemžēl uz šo spēli nevarēja ierasties viss mūsu komandas spēlētāju sastāvs. Spēlē piedalījās tikai 5 spēlētājas bez iespējamām maiņām. Puslaiks noslēdzās ar rezultātu 10:9. ļoti neveicās soda metienu izpildē, kur no 11 soda metieniem realizēti tika tikai 2. Līdz ar to veiksme uzsmaidīja pretinieču komandai un spēle beidzās ar rezultātu 19:18, kas arī bija izšķirošs visā turnīrā.  Šajā spēlē rezultatīvākā ar 10 punktiem (2 trīspunktu metieni) bija Dita Krecere.

Otrā spēle pret Lietuvas spēcīgo komandu Vakaru Viesulas bija ļoti smaga, jo traumu ieguva mūsu labākā spēlētāja. Jau pirmajā puslaikā pretinieces ieguva nelielu pārsvaru 15 : 11 un otrajā puslaikā vel palielināja rezultāta starpību līdz 7 punktiem, spēlei noslēdzoties ar 27:20. Arī šajā spēlē labākā spēlētāja bija Dita Krecere ar 9 punktiem ( viens 3 punktu metiens).

Trešā spēle ar spēcīgo Avantis komandu tika nospēlēta godam. No sākuma gan spēle ritēja punkts punktā, tomēr mazliet nepaveicās mūsu komandai. Puslaikā bijām iedzinējos par 4 punktiem. Otra puslaikā rezultāta starpība nemainījās un  ar 28:24 uzvarēja rīdzinieces. Rezultatīvākās spēlētājas bija Vivita Morusa ar 13 punktiem (3 trīspunktu metieni) un Dita Krecere ar 9 punktiem.

Ceturtā spēle bija jāspēlē par 10.vietu ar Ķekavas komandu, jo citas apakšgrupas komanda no Lietuvas nebija ieradusies uz turnīru. Pretiniecēm nebija vēlme spēlēt ar mūsu komandu, tā saņemot zaudējumu bez spēles.

Komandā spēlēja - Inese Jurevica, Vivita Morusa, Kristīne Krūmiņa, Sanda Balode, Dita Krecere, Dace Šteinerte, Ieva Rudzutaka un Sandra Lāce.

45+ grupas apakšgrupā mums bija jāspēlē ar 2 Lietuvas komandām Sunflowers, Vakaru Viesulas, 1 igaunijas komandu Sungate un Tukumu no Latvijas.

Rezultāti apakšgrupā – Dobele – Sungate  11 : 27

Dobele – Tukums  19 : 25

Dobele – Vakaru Viesulas  15 : 13

Dobele – Sunflowers   19 : 21

Pēc spēļu nolikuma, saskaitos iegūtos punktu plusus un mīnusus, apakšgrupā ieguvām 3.vietu. Līdz ar to nākošajā dienā bija jāspēlē par 5.vietu ar Itālijas komandu no Milānas.

Spēle sākās ļoti nervozi un mazrezultatīvi mūsu komandai, noslēdzoties puslaikam 10:4 pretinieču labā. Otrais puslaiks bija ļoti cerīgs, jo spēle kļuva rezultatīvāka mūsu komandai. Diemžēl laika bija par maz lai sadeldētu punktu starpību līdz uzvarai. Spēles beigu rezultāts 18:15 itāliešu labā. Līdz ar to tika izcīnīta 6.vieta turnīrā. Šajā spēlē rezultatīvākās bija Kristīne Krūmiņa ar 8 punktiem un Judīte Šneidere ar 5 punktiem.

Komandā spēlēja Ērika Vēdzele-Liepa, Judīte Šneidere, Kristīne Krūmiņa, Dace Ribiņa, Egita Veinberga, Sanda Balode un Sanita Grinberga.