Izglītības ziņas
Socialie uznemeji

Lai pārspriestu pašvaldības iespējas atbalstīt un veicināt sociālās uzņēmējdarbības attīstību novadā, šodien Dobeles novada domes priekšsēdētāja vietnieki Guntis Safranovičs un Edgars Laimiņš, kā arī citi  Dobeles novada pašvaldības speciālisti tikās ar Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas direktori Regitu Zeiļu un projektu vadītāju Līvu Švarci.

Savstarpējās sarunās tika pārspriesta gan Sociālās uzņēmējdarbības būtība, gan plusi un mīnusi, kas sagaida, apņemoties uzsākt darbošanos šajā jomā.

Asociācijas pārstāves atzina, ka Dobeles novada pašvaldība ir pēdējā no vairāk nekā 40 vietām ,kuras viņas apmeklējušas šādās sadarbību veicinošās sarunās. Viņas arī iepazīstināja klātesošos ar dažādiem pozitīviem sociālās uzņēmējdarbības uzsākšanas piemēriem no visas Latvijas

Jāatgādina, ka sociālā uzņēmējdarbība ir preču ražošana un pakalpojumu sniegšana ar vēlmi radīt sociālo ietekmi, izmantojot biznesa metodes. Sociālās uzņēmējdarbības mērķis ir risināt kādu sociālu problēmu vai radīt labumu plašākai sabiedrībai, atsakoties no maksimālas peļņas gūšanas uzņēmējam personīgi. Sociālā uzņēmējdarbība var tikt izvērsta lokāli vai starptautiski, tā var būt dažāda pēc preču ražošanas un pakalpojumu sniegšanas veida.

 

Informāciju sagatavoja Dobeles novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa

FOTO: Dobeles novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa