Sabiedrības ziņas
PIUAC svētkos 2023

Dobeles pilsētas svētku “SĀC VASARU TE!” ietvaros pilsētas iedzīvotājiem un viesiem bija iespēja apmeklēt “Garšu skvēru” un tajā iepazīt Dobeles novada mājražotājus, kā arī atrast savu Dobeles garšu. Mājražotāji piedāvāja vīnu, gaļu, saldumus, piparkūkas, medu, kā arī produkciju no irbenēm. Garšu skvēra ēdinātāju piedāvājums bija gana plašs, lai apmierinātu katra apmeklētāja vēlmes, tai skaitā arī vegānās virtuves cienītāji nepalika bešā.

No plkst. 12.00 līdz 13.00 Garšu skvēra apmeklētājiem bija iespēja iepazīties ar Īsto latvju saimnieci Brigitu Puriņu, kā arī piedalīties Debesmannas kulšanā, un visas dienas garumā katrs varēja nobaudīt mājražotājas Marikas Grīslītes cepto maizi.

Pasākuma laikā norisinājās dažādi konkursi, kurus vadīja Māris Grigalis. Apmeklētāji varēja sacensties burgeru un kūciņu ātrēšanas konkursā un izgaršot dzērienus, tos atpazīstot. Visas dienas garumā varēja nobalsot par savu mīļāko ražotāju un, atbildot uz jautājumiem par ražotājiem, tikt pie balvām no Dobeles dzirnavnieka.

Lai sāktu vasaru koši un ar paša radītu “odziņu” apģērbā, Amatu mājā norisinājās suvenīru apdrukas darbnīca, kurā bija iespējams apdrukāt pieejamos izstrādājumus – T-kreklu, auduma maisiņu, ūdens pudeli, cepuri un pat zeķes. Gan lieliem, gan maziem bija interese izveidot sev personalizētu suvenīru. Ar OpenLab plakanvirsmas griešanas ploteri varēja izgriezt sev tīkamu attēlu, tekstu vai kādu stilīgu saukli un ar lielformāta gludekli jeb termopresi piekausēt materiālu pie apģērba.

Pa vidu visam Dobeles Pieaugušo izglītības centra, Tūrisma informācijas centra un Amatu mājas darbinieki devās svētku gājienā. Tā kā PIUAC paspārnē izveidota novada mājražotāju, amatnieku un zemnieku uzņēmējdarbības veicināšanas kustība “Dobele dara”, rosinot sadarbību ikdienā, gājienā bijām kopā ar tūrisma pakalpojuma sniedzēju Augēniju Rulli un viņas mīluli – Saulvedi.

Paldies ikvienam par  atbalstu, piedalīšanos un radošumu! Sākam vasaru kopā!

Informāciju sagatavoja
Dobeles PIUAC