Izglītības ziņas
Vecāku dienas

25. un 26. janvārī pirmsskolas izglītības iestādē ”Vecauce” norisinājās, nu jau tradicionālās Vecāku dienas, kurās vecāki varēja piedalīties rotaļnodarbību vadīšanā, iejusties skolotāja lomā, radoši izpausties un motivēt radošumam ne tikai bērnus, bet arī skolotājas.

Abas dienas vecākiem tika dota iespēja prezentēt savu arodu un vaļaspriekus. Ja kāds sajutās ne tik drosmīgs, lai vadītu nodarbību, tika aicināts, vienkārši būt kopā: brist pa sniegoto parku, velt sniegavīru, lasīt pasaku pirms miedziņa, spēlēt kopā galda spēles, salikt ” puzzli” vai iet rotaļās.

Izglītības iestādē ir četras dažāda vecuma grupas un katrā bija, salīdzinoši daudz vecāku, kas atrada laiku, lai ar bērniem piedalītos dažādās aktivitātēs.

Paši mazākie, pirmās grupas bērni, cepa cepumus, dziedāja dziesmas ģitāras pavadījumā, pūta emociju balonus un veidoja papīra kronīšus, vadīja laiku kopīgās rotaļas.

Otrās grupiņas bērnus apciemoja vetārsts, kurš iepazīstināja visus iestādes bērnus ar šī tik ļoti svarīgā aroda pienākumiem. Tika izārstēta kaķa ķepiņa un noskaidrots, kādēļ vientuļais papagailis kļuvis kluss un bēdīgs. Taču ar to nebeidzās otrās grupiņas piedzīvojumi, jo, lai gan oficiālās Vecāku dienas bija beigušās, mazie ķipari vēl arī 30. janvārī devās pārgājienā uz mehāniskajām darbnīcām iepazīties ar traktortehniku, darba rīkiem, ar kuriem šī lielā tehnika tiek remontēta.

Piecgadnieki pirmajā Vecāku dienā ne tikai izbaudīja sejas apgleznošanu topošā vizāžista pavadībā, bet arī ar savām plaukstiņām izveidoja gleznu kā piemiņu par šo dienu. Otrajā dienā bērni ar vecāka palīdzību pagatavoja gardos augļu salātus ar putukrējumu. Un pēc izbaudītajām otrajām brokastīm iepazinās ar skaistiem, roku darinātiem adījumiem, kas ir īpaši noderīgi šajā aukstajā ziemas laikā gan pieaugušajiem, gan visa vecuma bērniem.

Sešgadnieku vecāki šogad bija īpaši atsaucīgi, jo Vecāku dienā piedalījās teju katra bērna mamma vai tētis.

Pirmajā dienā puiši meistaroja sev mašīnu no finiera. Viņi iepazinās ar darba instrumentiem, plānoja savu ideālo mašīnu, lika kopā jau iepriekš sagatavotos finiera klucīšus un rezultātā visu saskrūvēja kopā.

Paralēli meitenes gatavoja bezgala skaistas kreppapīra puķes. Mazās jaunkundzes ar ziedu veidošanu bija tik ļoti aizrāvušās, ka vēlme doties laukā palika otrajā plānā. Pēcpusdienā, visi kopā stādīja sīpolus, lai pirmie tiktu pie pavasara veselīgajiem zaļumiem. Bērni arī uzzināja, kādēļ jāēd lociņi un apbruņojās ar pacietību, jo sīpoli ne tikai regulāri jālaista, bet arī pirmā loku raža būs jāgaida vismaz divas nedēļas.

Otrā diena bija rotaļu diena, kad vecāki ieradās ar savām galda spēlēm. Šeit nu bērni varēja parādīt visas savas prasmes gan skaitīšanā, gan lasīšanā, gan spējā strādāt komandā un individuāli. Vēl bērnu apciemoja trusis, kuru ne tikai varēja samīļot, bet arī pacienāt ar salātlapām.

Tā kā šī diena sakrita ar ikmēneša mīļākās rotaļlietas dienu, kad piecgadnieki un sešgadnieki no mājām atnes savu rotaļlietu un to prezentē, tad arī vecākiem bija iespēja pastāstīt par savām mīļākajām vai zīmīgākajām bērnības rotaļlietām.

Abas omulīgā noskaņojumā aizvadītās Vecāku dienas izvērtās notikumiem bagātas. Bērni visu aizrautīgi baudīja, kā arī uzzināja un iemācījās daudz jauna. Toties skolotāji smēlās enerģiju no bērnu prieka un vecāku vēlmes līdzdarboties bērnu izglītošanā.

Iestādes metodiķe Laila Jauce par aizvadītajām Vecāku dienām:

“Šādi organizētas dienas skolotājus un darbiniekus spēcina, motivē un iedvesmo jaunu mērķu sasniegšanai, savukārt kolektīvu spēcina vecāku atsaucība, pozitīvais novērtējums un laba vēlējumi.”

Iestādes vadītāja Valda Zvirbule par Vecāku dienām:

“ Nav izstāstāma un aprakstāma tā kņada, tas lepnums un prieks, kas valdīja katrā  no grupas telpām. Kā bišu spietā, kopā tik atbildīgi, pamācoši un radoši.

Paldies visiem, visiem vecākiem!  Stāstiet arī tiem vecākiem, kuri nesadūšojās šogad, iedrošiniet, jo viņus ļoti gaidām!

Un protams, kopā ar Jūsu bērniem, gaidām ik rītu!”

 

 

Informāciju sagatavoja: Sarma Linde, aktīva Vecāku dienas dalībniece, četru bērnu māmiņa, izglītības iestādes saimniecības vadītāja