Atkritumu apsaimniekošanas maksa

SIA “Eco Baltia vide” informē par plānotajām un Dobeles pašvaldības apstiprinātajām izmaiņām nešķiroto sadzīves un bioloģiski noārdāmo atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu maksā Auces pilsētā un Bēnes, Īles, Lielauces, Ukru, Vecauces, Vītiņu pagastos, kas stāsies spēkā no š.g. 25. septembra.

 

Iepriekšējās izmaiņas maksā par atkritumu apsaimniekošanu šā gada sākumā ietekmēja dabas resursu nodokļa likmes un poligonu tarifa kāpums, kas pēc valstī noteiktajiem normatīvajiem aktiem tiek iekļauti atkritumu apsaimniekošanas maksā. Taču šoreiz izmaiņas izraisījuši tādi ārējie un no apsaimniekotāja neatkarīgi faktori kā patēriņa cenu kāpums, vidējās darba samaksas, kā arī degvielas cenu pieaugums. Būtiski palielinājušās arī citu energoresursu cenas (elektroenerģijai, gāzei u.c.).

Saistībā ar augstāk minēto, izmaksas par nešķirotu sadzīves un bioloģiski noārdāmo atkritumu apsaimniekošanu no 2022. gada 25. septembra būs:

 

Nešķiroto sadzīves atkritumu apsaimniekošana - 17,29 EUR/m3 bez PVN, PVN 21% – 3,63 EUR, kopā – 20,92 EUR/m3 (līdz š.g. 24.septembrim – 20,36 EUR/m3). Izmaksas par privātmājās visbiežāk izmantotā 0,24 m3 konteinera izvešanas reizi būs 5,02 EUR (ar PVN 21%) līdzšinējo 4,87 EUR vietā.

Bioloģiski noārdāmo atkritumu apsaimniekošanu - 11,51 EUR/m3 bez PVN, PVN 21% – 2,42 EUR, kopā 13,93 EUR/m3 (līdz š.g. 24.septembrim – 13,31 EUR/m3).

Lai sniegtu iespēju iedzīvotājiem un uzņēmumiem samazināt izmaksas par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, SIA “Eco Baltia vide” piedāvā dažādus atkritumu šķirošanas risinājumus. Šķiroto atkritumu – vieglā iepakojuma jeb plastmasas, papīra, metāla iepakojuma, stikla taras un citu šķiroto atkritumu apsaimniekošanu SIA “Eco Baltia vide” savos apkalpotajos novados nodrošina bez maksas.  Plašāka informācija par atkritumu šķirošanu.

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties, rakstot uz e-pastu auce@ecobaltiavide.lv vai  zvanot pa tel. 8717. Informācija par SIA “Eco Baltia vide” pakalpojumiem un aktualitātēm pieejama www.ecobaltiavide.lv.