Sabiedrības ziņas
edga

Kā ik gadu, 17. martā, pie Īles bunkura, pulcējās novada iedzīvotāji un viesi, lai pieminētu Latvijas aizstāvjus. Pagājuši jau 74 gadi kopš komandiera Kārļa Kraujas, īstajā vārdā Visvalža Brizgas, vadībā latviešu-lietuviešu nacionālo partizānu grupa uzvarēja cīņā pret čekas karaspēku un ierakstīja jaunu, skaudru lapaspusi Latvijas vēstures grāmatā.

Šodien, dzīvojot brīvā un demokrātiskā valstī, mums it īpaši svarīgi ir atcerēties šos vēstures notikumus, tā apliecinot cieņu pretošanās kustības dalībniekiem, kuri nežēloja savas dzīvības. Mūsu pienākums ne tikai pret kritušajiem, bet arī pret mūsu bērniem, mazbērniem un viņu nākotni, ir sargāt Latvijas neatkarību un tās pastāvēšanu”, uzrunā sacīja Dobeles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Edgars Laimiņš.

Atceres mirkli organizēja Latvijas Nacionālo partizānu apvienības valde. Pasākumā ar muzikāliem priekšnesumiem piedalījās Dobeles Zemessargu ansamblis un amatieransamblis no Lietuvas, kuri izpildīja patriotisku noskaņu melodijas, aicinot pasākuma dalībniekus, vienoties kopējās dziesmās. Pēc oficiālās daļās interesentiem bija iespēja aplūkot latviešu - lietuviešu nacionālo partizānu kaujas imitēšanu pret čekas karspēku, lai veidotu priekšstatu par tā laika notikumiem.

Lai atcerētos šo vēstures notikumu un godinātu kritušo piemiņu, Īles bunkurs ir atjaunots un brīvi pieejams ikvienam interesentam. 1992. gadā zemessargi kopā ar Daugavas Vanagiem un patriotisko organizāciju pārstāvjiem atraka saspridzināto bunkuru, savāca kritušo kaujinieku kaulus un apbedīja Dobeles Virkus kapos. Pie bunkura tika uzstādīts Baltais krusts, piemiņas akmens un granīta stēla. Jau 90. gadu vidū tika iezīmētas bunkura aprises, nostiprinot tās ar iekšējām sienām, bet tikai  kaujas 60. gadadienā bunkurs tika atjaunots tieši tāds, kāds tas bija pirms saspridzināšanas

partizans
ike

Ziņu sagatavoja: Sabiedrisko attiecību nodaļa

Foto: Sabiedrisko attiecību nodaļa