Izglītības ziņas
biznesa nakts

Dobeles 1. vidusskolas septiņi 10. klases jaunieši šogad uzdrīkstējās un pieteicās dalībai skolēnu uzņēmējspēju un jaunrades spēju veicināšanas pasākumam “Biznesa nakts”. Izaicinājums gana liels, jo  vairāk nekā 30 stundu laikā 65 skolēnu konkurencē ne tikai jāapgūst jaunas zināšanas, bet arī  jārisina uzņēmēju uzticētais uzdevums un jārada prototips, lai to prezentētu žūrijai un cīnītos par 500 eiro lielu naudas balvu.

Nepilnās trijās dienās (21.marts- 23.marts) jaunieši klausījās uzņēmēju iedvesmas stāstus, mācījās jēgpilni izmantot mākslīgā intelekta iespējas, ģenerēja idejas, sprieda un domāja par jaunu uzņēmumu veidošanu un to ilgtspēju tirgū, kā arī risināja uzņēmēju izvirzītos problēmjautājumus pēc uzņēmumu iepazīšanas klātienē.

Skolēniem pirmajā dienā bija iespēja apmeklēt un iepazīt  sešus dažādus uzņēmumus, kuri darbojas pārtikas, izglītības, kokrūpniecības, poligrāfijas, tekstila, tūrisma un viesmīlības nozarē.

Savukārt otrajā un trešajā pasākuma dienā jaunieši varēja iegūtās zināšanas pielietot praktiski – ģenerēt biznesa idejas, strādāt starpskolu komandās, modelēt biznesa procesus, veidot prototipus, kā arī tikties ar pieredzējušiem mentoriem.

Pēc kārtīga nakts darba sestdien žūrijai tika prezentētas 12 dažādas biznesa idejas – patriotiska cepure, kurā iestrādāti latvju raksti un pat īsta zeme, kas atgādina par tēvzemi, koka dekori-suvenīri, kas izgatavoti no kokrūpniecības uzņēmuma ražošanas procesa atgriezumiem, inovatīvs mājaslapas virtuālais asistents, mūzikas mācīšanās lietotne, interaktīva spēle, ar kuras palīdzību var apgūt notis un klavierspēli u.c.

Žūrijas uzdevums bija izvēlēties trīs, viņuprāt, labākās idejas, kurās saskata biznesa potenciālu. Katrai no tām piešķirta 500 eiro naudas balva.

Pie 500 eiro “Biznesa nakts” balvas tika arī komanda “Bio podiņi”, kurā  darbojās Dobeles 1. vidusskolas skolnieces Maija Volka un Nikola Kutačova-Pavgurte un Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas skolēni Ņikita Voisets un Raimonds Politers.

Skolēni  piedāvāja dabai draudzīgus podiņus sēšanai un stādīšanai, kas izgatavoti no “Milzu” brokastu pārslu ražošanas procesa pārpalikumiem, kas nav realizējami pārdošanai. Jaunieši, tās pārstrādājot, radīja unikālus puķu podiņus, kurus var stādīt zemē un tie sadalīsies, nenodarot kaitējumu dabai.

Uzvarētāji šajā pasākumā ir visi, jo ir pārvarējuši bailes un kūtrumu uzstāties publikas priekšā, kā arī pamēģinājuši kaut ko jaunu un noteikti guvuši gan jaunas zināšanas, gan vērtīgas atziņas.

Informāciju sagatavoja: Dobeles 1.vsk. direktores  vietniece Eva Gidrevica