Sporta ziņas
bilde

1. oktobrī Dārzkopības institūta ‘’Ķiršu mājas” telpās norisinājās  tradicionālais, starptautiskais Ābolu dienas šaha turnīrs, kur spēkus mēroja gan ar Latvijas ( Rīgas, Jūrmalas, Jelgavas, Cēsīm, Tukuma, Bauskas, Salaspils, Dobeles), gan arī Lietuvas (Šauļiem, Jonišķiem, Žagares) spēlētāji, kas deva gan lielisku pieredzi, gan atkal kopā būšanu.

Sacensības organizēja biedrība ‘’Dobeles šaha klubs’’, sadarbībā ar Dārzkopības institūtu un Dobeles novada pašvaldību.

Turnīrs tika izspēlēts pēc FIDE šaha noteikumiem 7. kārtās pēc Šveices sistēmas ar rapid jeb ātrā šaha reitinga apskaiti un laika kontroli 12 minūtes partijai katram dalībniekam + 5 sekundes par katru izdarīto gājienu. Izlozi veica programma “Swiss Manager”.

               Cīņas bija spraigas, intriga par vietu sadalījumu saglabājās  līdz pat pašam turnīra noslēgumam un gala rezultātā trešo vietu no septītās vietas bija iespējams atšķirt tikai ar papildrādītāju palīdzību.

I vietu un III vietu ieguva lietuvieši no Jonišķiem, II. vieta jelgavniekam.                                 

5 punkti bija pieciem turnīra dalībniekiem, gan III vietas, gan arī VII. vietas ieguvējam. Vietas tika sadalītas secīgi pēc labākā koeficienta.

41. dalībnieku konkurencē 4. un 5. vietas dobelniekiem Viktoram Artemjevam un Vitālijam Čakšam. Uzteicams sniegums bija arī dobelniekam Aleksandram Kocerubam, kurš pēdējā kārtā cīnījās pie trešā galdiņa un kuram bija vislabākās izredzes iekļūt labāko trijniekā, taču šoreiz nepaveicās - 4,5 punkti un 10.vieta.

Pateicamies visiem , kas palīdzēja, atbalstīja un bija kopā ar mums!