Zaļās ziņas
Cūkmens

2. septembrī Jaunjelgavā notika kārtējā Latvijas Pašvaldību Izpilddirektoru asociācijas sanāksme. Tās ietvaros Latvijas Kokrūpniecības federācijas izpilddirektors Kristaps Klauss iepazīstināja ar kokrūpniecības nozares attīstību un koka būvju popularizēšanu, savukārt AS Latvijas valsts meži radītais dabas draugs un tīru mežu aizstāvis Cūkmens, turpināja šovasar iesākto sarunu ar Latvijas pašvaldībām un pasniedza koka manifestu Jaunjelgavas novada domes priekšsēdētājam Guntim Libekam. Kopā ar Jaunjelgavu koka manifestam par koka vērtību un tā popularizēšanu ikdienā pievienojās vēl 60 Latvijas pašvaldības, tostarp Dobeles pašvaldība, apņemoties godāt koku kā labāko materiālu sadzīvē un būvniecībā.

Līdzās Cūkmena koka manifestam, kas tika pasniegts Cūkmena Kokmīļu darbnīcas Vislatvijas tūres ietvaros 5 pilsētām - Jelgavai, Valmierai, Rēzeknei, Liepājai un Rīgai, aizvadītajā piektdienā pievienojās vēl 60 pašvaldības, tostarp Dobele. Cūkmens aicināja cienīt, godāt un mīlēt koku kā savu tuvāko. 

Attīstoties kokrūpniecības nozarei un ražojot aizvien tehnoloģiski sarežģītākus un naudas izteiksmē dārgākus koksnes izstrādājumus, arī Latvijas zaļā zelta – meža – vērtība ik gadu pieaug. Kristaps Klauss norāda, ka kopš 2000. gada meža nozares eksporta vērtība palielinājusies trīs reizes, un turpina augt. Eksperts arī sniedza ieteikumus, kā sekmēt koksnes izmantošanu būvniecībā.

Latvijā lielākajā ģimenes portālā www.mammamuntetiem.lv šogad veiktajā sabiedrības aptaujā noskaidrots, ka 65,2% respondentu vēlas, lai viņu apdzīvotajā vidē būtu vairāk koka izstrādājumu – sākot ar materiāliem ēku celtniecībai un beidzot ar mēbelēm mājokļu iekārtošanai un bērnu rotaļlietām. Vecāku lielākā vēlme būtu, ja pašvaldību izglītības iestādēs, kurās bērni pavada lielāko dienas daļu, renovācijai un celtniecībai izmantotu ekoloģisku un veselībai draudzīgu materiālu – koksni.

Cūkmens šajā vasarā ar Cūkmena Kokmīķu darbnīcu viesojās lielākajās Latvijas pilsētas un mācīja gan lieliem, gan maziem mīlēt, rūpēties un pareizi izmantot koku. Bērni iepazina koka labās īpašības, gatavojot koka lellītes, vizītkartes un citas rotaļlietas. Darbnīca bija pieejamas arī aizraujošas un izglītojošas galda spēles. Līdztekus, ikvienam interesantam bija iespēja noskatīties animācijas īsfilmu Koks – veselīgs materiāls.

Vairāk informācijas:
Inese Blaune,
Sabiedrisko attiecību konsultante
M: 26196529
E: inese@deepwhite.lv