Sporta ziņas
handbols

Aizvadītajā Baltijas līgas spēļu nedēļā “ZRHK Tenax Dobele” divās spēlēs tikās ar Igaunijas vienībām, kur spraigā cīņā nospēlēja neizšķirti pret “Viljandi HC” (24:24), bet dienu vēlāk pārliecinoši pieveica “Mistra” komandu (27:18). Pateicoties izcīnītajiem punktiem, dobelnieki nosargājuši līderpozīciju un turpina cīņu par automātisku iekļūšanu finālčetriniekā.

Sestdien spraigā un līdzvērtīgā spēlē tās liktenis izšķīrās vien pēdējā septiņu metru soda metienā. Vēl pirmajā puslaikā “Tenax Dobele” komandai uz īsu brīdi izdevās izvirzīties priekšā par diviem vārtiem (12:10), bet pārtraukumā doties ar minimālo pārsvaru – 11:10. Turpretī otrajā puslaikā veiksmīgāki bija “Viljandi HC“, kuri divu vārtu pārsvaru panāca pat trīs reizes (13:15, 14:16, 17:19).

48. minūtē komandas jau atgriezās pie līdzvērtīgas cīņas. Nepilnu minūti pirms finālsirēnas minimālu pārsvaru Dobeles komandai atguva Ņikita Pančenko (24:23), tomēr vēl pašā nobeigumā viesi tika pie izšķirošā septiņu metru soda metiena, kuru precīzi veica igaunis Kristo Voika.

Šajā spēlē astoņus no deviņiem metieniem realizēja dobelnieks Ņikita Pančenko. Savukārt Artūrs Kuģis spēja atvairīt vien astoņus no 20 “Viljandi HC” rezultatīvākā spēlētāja Hendrika Koka raidītajiem metieniem.

ZRHK Tenax Dobele – Viljandi HC 24:24 (11:10)

Rezultatīvie – Pančenko 8/9, Kurzemnieks 4/5, Plūme 3/5, Kreicbergs 3/7, Veršakovs 3/6, Politers 2/2, Juzups 1/3

Savukārt svētdien Dobeles sporta centrā spēles pirmajā daļā dominēja “Mistra” komanda, kura arī vēl puslaika beigās bija pārāka (10:9). Tomēr jau otrā puslaika ievadā spēles vadību pārņēma “Tenax Dobele“, pēc tam kad Ņikita Pančenko ar trīs precīziem metieniem pēc kārtas likvidēja deficītu un panāca +2 (13:11).

Turpinājumā dobelnieki ar katru nākamo metienu vārtu starpību palielināja, nobeigumā svinot uzvaru ar 27:18.

Arī šajā spēlē rezultatīvākais spēlētājs Dobeles komandas rindās ar septiņu vārtu guvumu bija Ņikita Pančenko. Sešus no sešiem metieniem realizēja Māris Veršakovs, bet trīs no trīs Antons Šuleiko. Pretinieku komandā rezultatīvākais ar astoņu vārtu guvumu bija ukrainis Sergejs Orlovskis.

ZRHK Tenax Dobele – Mistra 27:18 (9:10)

Rezultatīvie – Pančenko 7/12, Veršakovs 6/6, Šuleiko 3/3, Juzups 3/4, Politers 2/2, Usāns 2/3, Krūmiņš 2/4, Kurzemnieks 2/5

“Tenax Dobele” ar iekrātiem 18 punktiem joprojām saglabā līderpozīciju. Ar tik pat punktiem, bet vienu spēli mazāk otrajā vietā atrodas “Polva Serviti”.

Dobelniekiem Baltijas līgas pamatturnīrā atlikusi tikai viena spēle, kuru 9. martā aizvadīs Pelvā pret tiešo konkurenti “Polva Serviti”.

Pamatturnīra beigās Baltijas līgas finālčetriniekam automātiski kvalificēsies divas labākās komandas, 3.-6. vietas ieguvējas cīnīsies par pusfinālos atlikušajā divām vietām ceturtdaļfinālā jeb izslēgšanas spēlēs, bet 7. un 8. vietas ieguvējas tālāko sacensību neturpinās.