Sporta ziņas
Tenax

Baltijas Handbola līgā pirmoreiz zelta godalgas izcīnījuši Dobeles "Tenax" handbolisti, finālčetrinieka pēdējā spēlē ar 27:26 apspēlējot mājinieci Pelvas "Serviti". Bronzas medaļas izcīnīja Klaipēdas “Dragūnas”.

“Kluba vēsturi esam pārrakstījuši. Par to paldies lielajam komandas darbam. Katrs spēlētājs izpildīja savu darbu. Panākuma atslēga noteikti bija komandas saliedēšanās un noskaņošanās pirms spēles, kā arī atmosfēra, ko radīja mūsu līdzjutēji,” par uzvaru sacīja “Tenax Dobele” galvenais treneris Sandris Veršakovs.

Fināla spēles gaitā abas komandas nonāca vadības lomās, taču lielākoties spēlēja līdzvērtīgi. Arī pirmā puslaika beigās rezultāts bija neizšķirts – 13:13.

Otrajā spēles daļā priekšgalā jau atradās dobelnieki, kuri vadības grožus atlaida vien vienu reizi, kad 41. minūtē minimālo pārsvaru guva igaunis Jurgens Rūba. Izšķirošo metienu pēdējā minūtē rezultatīvi veica Kristers Plūme (27:26), bet Dobeles komandu no neizšķirta glāba Artūra Kuģa atvairītais pretinieka metiens.

“Tenax Dobele” līderis un spēles vērtīgākais Ņikita Pančenko realizēja sešus no desmit metieniem. Visus piecus metienus vārtu guvumos pārvērta Oskars Arājs. Pa četriem rezultatīviem metieniem izpildīja Māris Veršakovs un Kristers Plūme.

Par fināla spēles labāko (MVP) un zvaigžņu komandas (all-stars team) vārtsargu atzīts Artūrs Kuģis, labākā labās ārējās malas spēlētāja godā ticis Ņikita Pančenko, bet Sandrim Veršakovam piešķirts sezonas labākā trenera tituls.

Pusfinālā otro sezonu pēc kārtas dobelnieki spēkojās ar Igaunijas vienību “Viljandi HC”. Pērn spraigā cīņā nācās atzīt pretinieka pārākumu (22:23), taču šosezon “Tenax Dobele” handbolistiem tika izcīnīts pārliecinošs panākums (31:23).

Iepriekšējā sezonā dobelnieki pirmo reizi izcīnīja bronzas medaļas, spēlē par 3. vietu pārspējot “VHC Šviesa” komandu (27:26). Savukārt fināla spēlē zeltu nopelnīja “Polva Serviti”, bet vicečempionu godā bija “Viljandi HC”.