Tūrisma ziņas
Balttour 2023

Aizvadītajā nedēļas nogalē, no 3.-5. februārim, norisinājās Baltijā plašākā tūrisma izstāde "Balttour 2023", uz kuru pirmajā dienā devās arī Dobeles novada TIC kolektīvs, lai uzzinātu jaunākās nozares aktualitātes, kā arī  vienkopus varētu satikt un uzrunāt tūrisma kolēģus no citiem novadiem un kaimiņvalstīm.
Starptautiskā tūrisma izstāde “Balttour” ir vieta, kur pulcējas tūrisma profesionāļi no dažādām valstīm, tādēļ šis ir viens no gaidītākajiem pasākumiem. Tādu izstādi, kāda tā bija pirms pandēmijas, protams, šoreiz negaidījām, kad lielais izstāžu centrs bija dalībnieku pārpildīts abās halles pusēs. Apzināmies, ka pēdējie gadi tūrisma nozarei ir bijuši ļoti izaicinoši, tāpēc ir svarīgi sekot līdzi tās jaunumiem un tendencēm.  Arī sagatavošanās šādiem pasākumiem prasa gan finansiālus, gan laika resursus, kurus vienmēr jāizsver pirms jebkuras piedalīšanās pasākumos, bet būtiska ir dalība jebkurā tās formā. Šoreiz devāmies kā apmeklētāji, lai izzinātu, klātienē satiktu vietējos un ārzemju tūrisma profesionāļus, mērķēti uzrunātu, apmainītos ar tūrisma materiāliem un aicinātu ciemos uz Dobeles novadu.
Tūrisma izstādē ikviens apmeklētājs varēja atklāt jaunākos maršrutus un galamērķus Latvijā, Baltijā un citur pasaulē, iepirkties amatnieku tirdziņā un, iespējams, rezervēt arī kādu izdevīgu ceļojumu uz ārzemēm, jo šajā izstādē piedalās arī vairums tūrisma firmu.

 

Evija Želve-Šlaudere
Dobeles novada Auces TIP
Tūrisma informācijas konsultante