No 18. līdz 20. jūnijam Valmierā norisinājās Latvijas Jaunatnes olimpiāde, kurā Dobeles novadu pārstāvēja spēcīga un saliedēta komanda. Trīs sacensību dienās mūsu jaunie sportisti demonstrēja augstvērtīgu sniegumu, izcīnot kopumā 22 medaļas – 8 zelta, 7 sudraba un 7 bronzas.
Īpaši veiksmīgi startēja Dobeles šāvēji. Anete Tukiša kļuva par trīskārtēju olimpiādes čempioni, tostarp izcīnot zelta medaļu ar jaunu Latvijas rekordu pneimatiskās šautenes vingrinājumā PŠ-40. Medaļas šaušanas disciplīnās izcīnīja arī Ieva Pēpule, Raivo Heidemanis, Kristiāna Agule, Lidija Kapina, Kārlis Bleidelis, kā arī citi sportisti. Lieliski rezultāti tika sasniegti arī MIX vingrinājumos, kur Dobeles pārstāvji izcīnīja gan zelta, gan sudraba godalgas.
Atzīstamus panākumus guva arī peldētāji trenera Kārļa Kalniņa vadībā. Par olimpiādes čempioni 400 metru brīvā stila distancē kļuva Marta Gustiņa, savukārt godalgotas vietas izcīnīja Enija Djurendaka un Keita Pitka. Dobeles komanda izcīnīja bronzas medaļu arī 4x100 metru kombinētajā stafetē.
Komandu sporta veidos pārliecinošu sniegumu demonstrēja Dobeles handbolisti, kuri, uzvarot visās spēlēs, kļuva par olimpiādes čempioniem. Savukārt jaunās handbolistes izcīnīja bronzas medaļas.
Noslēdzošajā dienā medaļu pūru papildināja arī citu disciplīnu sportisti – sudraba medaļu svarcelšanā izcīnīja Gabriela Daktere.
Dobeles novada pašvaldība izsaka pateicību sportistiem par neatlaidību un augstajiem sasniegumiem, treneriem – par ieguldīto darbu, kā arī vecākiem un līdzjutējiem par sniegto atbalstu. Lepojamies ar mūsu jauniešiem un viņu panākumiem, pārstāvot Dobeles novadu Latvijas mērogā.