Kultūras ziņas
ddd

Lai izrunātu aktualitātes, izmaiņas likumdošanā, paveikto un iecerēto, šodien, 16. martā, Dobelē pulcējās Kurzemes un Zemgales reģionu muzeju direktori, kā arī citi muzeju darbinieki. Tikšanos organizēja Kultūras ministrijas Muzeju nodaļa. “Mums Dobeles novadā ir patiess prieks un lepnums par to, kā attīstās gan kultūras joma kā tāda, gan muzeju darbība. Jāsaka kā reklāmās – mēs lepojamies ar, iespējams, visdaudzveidīgāko muzeju klāstu,” klātesošos uzrunājot, ar lepnumu uzsvēra Dobeles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Guntis Safranovičs.

“Šogad pirmo reizi kopā sanāk Kurzeme un Zemgale, parasti bija reģioni atsevišķi. Šāds pasākums notiek katru gadu, šoreiz - pie mums,” paskaidro Dobeles Novadpētniecības muzeja direktore Baiba Golubeva.

Uzsākot pasākumu, vispirms kolēģu vidū tika sveikti jaunie, nesen darbu sākušie muzeju vadītāji, pēc tam jau ķeroties pie Zemgales plānošanas reģiona muzeju pārstāvja Latvijas muzeju padomē Aigara Urtāna sagatavotā pārskata par 2022. gadu. Dienas turpinājumā tika spriests par muzeju darba rādītājiem un aktualitātēm, plānotajiem normatīvo aktu grozījumiem un akreditācijas procesa uzlabošanu.

Pasākuma noslēgumā dalībnieki arī veltīja laiku muzeja apmeklēšanai.

bkqd
bildes

Informāciju sagatavoja Dobeles novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa

 

Foto: Dobeles novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa