Sabiedrības ziņas
bibliotēkas

Dienas aprūpes centrs personām ar garīga rakstura traucējumiem “Solis” šogad cieši sadarbojies ar Dobeles novada bibliotēkām. Vasarā DAC “Solis” apmeklētāju darbus varēja aplūkot un izvērtēt Dobeles novada Bērzes pagasta Šķibes bibliotēkā izstādē “Ziedi manā dārzā un mājā”. Interesentiem apskatei tika piedāvāti akvarelī veidoti darbi – ziedu attēlošana autora redzējumā un krāsu salikumā. Jāteic, ka zīmējumi ar patiesu interesi piesaistīja skatītāju uzmanību un guva atzinību.

Rudenī DAC “Solis” piedalījās Latvijas Nacionālās bibliotēkas rīkotajās radošajās nodarbībās marmorēšanā, grafikā, grāmatu iesiešanā un kaligrāfijā. Labākie LNB nodarbībās veidotie darbi tika izstādīti Dobeles novada Zebrenes un Šķibes bibliotēkās, un vēl joprojām interesenti tos turpat var apskatīt.

            Ziemas mēnešos - novembrī un decembrī DAC “Solis” audzēkņi vairāk darbojās ar dziju, plastmasu un dabas materiāliem, attēlojot dažādu materiālu un krāsu salikumus glezniņās un pītos groziņos. Ziemassvētku gaidīšanas laikā tika radīti dažādi pasaku tēli aplicēšanas tehnikā no sīkām salvešu bumbiņām.

            Tikpat aktīvi ir darbojušies Dienas centra pirmspensijas un pensijas vecuma cilvēkiem “Stariņš” apmeklētāji. No decembra sākuma savus radošos darbus apskatei  Dobeles novada Šķibes bibliotēkā piedāvā “Stariņa” rokdarbu pulciņa dalībnieces: Silvija Rasiņa; Ausma Krūmiņa; Ruta Upeniece; Vera Olševska un Rita Spasa. Bibliotēkas apmeklētāji var aplūkot rokdarbnieču darinājumus: tamborētus lakatus, šalles, apkaklītes, cimdus, aproces, sedziņas. Adījumus: zeķes, cepures, čības. Izšūtas šalles, kā arī rotas lietas un no auduma gabaliņiem veidotus virtuves trauku paliktņus.

 

sadarbība
pukes

 

DAC “Solis” un DC “Stariņš” vadītāja Daiga Rapša