Jaunatne
Latvju bērni danci veda

Šodien Dobele zum no dzīvības un bērnu čalām. Skaistajā ceriņu ziedēšanas laikā šeit sabraukuši dejotāji no 19 novadiem, lai piedalītos tautas deju festivālā “Latvju bērni danci veda”. Ar Dobeles novada pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītājas Aijas Didrihsones ievadvārdiem Pļavas ielas terasē un novēlētu raitu soli visiem dejotājiem, jau no pulksten 11 tiek dejots Pļavas ielas terasē un Dobeles Ceriņu dārzā, turpinot laukumos pie Dobeles pilsētas Kultūras nama un Dobeles novada pašvaldības administrācijas ēkas.

Šajā gadā jau divdesmit piekto tautas deju festivālu “Latvju bērni danci veda” uzņems divas pilsētas - 24. maijā Dobele un 25. maijā - Ventspils. Pasākums ir viens no XIII Latvijas Skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētku starpsvētkiem, ko sadarbībā ar abām pašvaldībām rīko Valsts izglītības satura centrs.

Tautas deju festivālam “Latvju bērni danci veda” Dobelē šobrīd gatavojas 3856 dejotāji no 104 deju kolektīviem, kuri pārstāvēs 19 novadus, tostarp, Dobeles novadu, kā arī Rīgas, Daugavpils, Jelgavas un Jūrmalas valstspilsētas.

Vēl šodien pulksten 16.30 ielu koncertiem sekos tradicionālais svētku gājiens, kas pulksten 18.00 noslēgsies Ķestermeža estrādē ar lieluzvedumu “Solis plaukst. Deja zied”.

Lieluzveduma režisors – Kristaps Gustavs Kiršteins, programmas vadītājs – grupas “Citi zēni” solists Jānis Pētersons. Lieluzvedumā ir iekļauts arī deju kolektīvu virsvadītāja Arvila Novika sagatavotais koncertuzvedums “Linu ceļš” Dobeles novada 19 deju kolektīvu sniegumā.

 Tautas deju festivāls no nelieliem koncertiem 1990. gadā Rīgā, Mazajā Ģildē, ar 22 kolektīvu, 600 dejotāju piedalīšanos, izaudzis par vērienīgu pasākumu, kas katru starpsvētku gadu notiek kādā no Latvijas pilsētām.

 

Informāciju sagatavoja:
Dobeles novada pašvaldības
Sabiedrisko attiecību nodaļa

Foto: Dobeles novada pašvaldības
Sabiedrisko attiecību nodaļa

Danci veda
Danci veda
Danci veda