Pašvaldības ziņas
emilija

Otrdien, 14. maijā, Dobeles novada domes priekšsēdētājs Ivars Gorskis un Auces pilsētas pārvaldes vadītājs Guntis Šēfers devās apciemot vienu no mūsu novada vecākajām iedzīvotājām - Emīliju Zemīti Aucē, lai sveiktu viņu 100 gadu jubilejā.

Jubilāre savu skaisto jubileju sagaidīja, arvien dzīvojot savā mājā Aucē. Sagaidot ciemiņus, viņa mundrā noskaņojumā atzina, ka jūtas ļoti labi un, kamēr pati tiek galā ar mājas soli, viņas dēla Jura aicinājumam pārcelties uz dzīvi pie viņa, negrasās piekrist.

Emīlijas kundze dzimusi Madonas novadā, četru gadu vecumā viņas vecāki pārcēlušies uz Jaunauces pagastu, kur Emīlija nodzīvojusi līdz 1956. gadam, pēc tam – mājvieta sarūpēta Aucē. Kā jau starpkaru periodā, jubilāres bērnu dienas nav bijušas vienkāršas, vēl jo vairāk tāpēc, ka jau sešu gadu vecumā zaudējusi māmiņu, taču, stāstot par savām bērnības gaitām, viņa ar lielu mīlestību atceras, kā tēva jaunā sieva ar lielu rūpību un mīlestību uzaudzinājusi viņu, viņas māsas un brāļus, kopā – sešus bērnus.

Ikdiena Zemītes kundzei pagāja, strādājot Auces pienotavā, kur aizvadīti vairāk nekā 30 darba gadi. Vēl tagad viņa atceras, cikos agri no rītiem sākušās darba dienas, kā kopā ar kolēģēm cēlušas smagās, četrdesmit litru lielās piena kannas, bet viņas rāmums balsī liecina, ar kādu atbildību veikusi savus darba pienākumus un viņa nebūt nesūdzas par aizvadītajiem darba gadiem. “Tajā laikā jau katram mājās bija kāda gotiņa. Atceros, kā, gadam sākoties, izrakstīju trīs simti sešdesmit sešas “Piena grāmatiņas”, tas nozīmē, ka tik daudz atvestais piens bija jāizlaiž cauri svariem, turklāt kolhozā jau govis bija daudz. Man gāja diezgan ātri, jo bija labi svari,” stāsta Emīlija.

Emīlijas kundze arvien seko līdzi aktuālajai informācijai, lasot “Latvijas Avīzi” un skatoties televīzijas pārraides, sevišķi iecienīts ir ziņu raidījums “Panorāma”, kā arī raidījums “Pa straumei”, kur sunīte Urga kopā ar trīs draugiem ceļo pa Latvijas upēm. “Man ļoti patīk tas raidījums, kur var redzēt skaisto Latvijas dabu, kur jauni cilvēki kopā ar sunīti dodas pa Latvijas upēm un novadiem, kurus tās šķērso. Mūsu zeme ir pati skaistākā,” baudot jubilejas kūku, atzīst jubilāre.

Viņa ļoti priecājas un seko līdzi gan savu mazbērnu, gan četru mazmazbērnu ikdienas gaitām, un arī savu nozīmīgo jubileju Emīlija sagaidīja, saņemot īpaši mīļus sveicienus ne tikai no Latvijā dzīvojošajām atvasēm, bet arī mazbērniem un mazmazbērniem, kuru dzīves ceļš aizvedis uz citām zemēm – Īriju un Austrāliju. “Manam vecākajam mazmazdēliņam ir jau divdesmit gadu, mazmazmeitiņām – desmit, divpadsmit un piecpadsmit, visi atcerējās manu dzimšanas dienu un jau no rīta apsveica,” priecājas Zemītes kundze.

Dobeles novada pašvaldība sirsnīgi sveic jubilāri Emīliju Zemīti nozīmīgajā dzīves jubilejā, vēlot stipru veselību, enerģiju un dzīvesprieku!

 

Dobeles novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību nodaļa

 

Foto – no Sabiedrisko attiecību nodaļas arhīva