Adrese: "Rūķīši", Krimūnu pagasts, Dobeles novads

Tālrunis: +371 29263846

E-pasts: rukisuteja@navigator.lv

Mājas lapa

Cena: 

Pēc vienošanās

Darba laiks: 

Maijs – jūlijs, iepriekšēja pieteikšanās

Zemnieku saimniecība "Rūķīšu tēja" ir Latvijā lielākā  ārstniecības augu audzētāja un zāļu tēju ražotāja. Ekskursijas laikā apmeklētāji apskata, kā tiek audzēti ārstniecības augi, uzzina, kā tos ievāc un žāvē tējām. Saimnieki Iveta un Raimonds Lignicki arī pastāsta visu par zāļu labajām īpašībām. Šeit tējas var arī nodegustēt un garšīgākās iegādāties. Saimniecībā iespējams iegādāties arī dažādas ogu sulas, sīrupus, zaptes, kuras gatavotas pēc tradicionālajām receptēm. Jaunums "Rūķīšu tēja" produkcijā ir dažādu ārstniecības augu ēteriskās eļļas. Pie ražotnes izveidotajā Iepazīšanās dārzā iespējams tuvāk aplūkot un izpētīt arī citus ārstniecības augus.
 
Ar ārstniecības tēju ražošanu nelielā daudzumā zemnieku saimniecība nodarbojas kopš 1997.gada, bet uzņēmums dibināts 2000.gadā. Šobrīd saimniecības tīrumos ārstniecības augi tiek audzēti vairāk nekā 20 ha platībā. Gadā te saražo vairāk nekā 5 000 kg ārstniecības augu, kas tiek piedāvāti gan kā monotējas, gan izmantoti dažādos maisījumos.

Katrā klimatiskajā joslā dzīvojošajiem cilvēkiem vispiemērotākie ir tajā pašā vidē augošie augi, jo tajos ir visvairāk viņiem nepieciešamo vielu, tāpēc "Rūķīšu tēja" piedāvā: "Baudi Latvijas dabas bagātības!".