Krimūnu pamatskolas parks lepojas ar savdabīgiem kokiem, vides elementiem un estrādi.
Objekta kategorija
Dabas objekti

Adrese: Krimūnu pagasts

Tālrunis: +371 25488435, +371 28608966


 

Patīkamus atpūtas brīžus ceļotājiem piedāvā Skolas parks Dobeles - Zaļenieku ceļa malā pie Krimūnu pamatskolas. Tas veidots kā atpūtas, pastaigu un piknika vieta. Parkā atrodas dažādu kokaugu stādījumi un koki, kas stādīti ar īpašu nozīmi. Vide tiek papildināta ar dažādiem vides dizaina elementiem, koka soliņiem un galdiņiem. Te arī ugunskura vieta. 

Parka lepnums ir kļava, kuru par pagasta koka 1998. gadā ievēlēja pagasta ļaudis. Kļava ir arī skolas simbols, rotāts ar skolas bērnu darinātiem koka burtiņiem. Tepat arī jaunā estrāde, kas ieguvusi otro vietu konkursa “Latvijas Būvniecības Gada balva 2017” nominācijā “Koka būve”.   Estrāde uzbūvēta no liekti līmēta koka konstrukciju elementiem un apvieno sevī romantisku retro dizainu ar modernu un inovatīvu kokapstrādes tehnoloģiju pielietojumu..
 
Skolas parkā izveidota izziņas un sajūtu taka "Ciemos pie dižskābarža". 400 m garo taku izejot basām kājām, var izbaudīt oļu, čiekuru, zīļu un citu dabas materiālu pieskārienu pēdām. Grupām piedāvā iziet taku gida pavadībā, veicot dažādus interaktīvus uzdevumus. Jāpiesakās iepriekš, zvanot pa tālruni 25488435.
 
Mazliet tālāk izveidotais Iepazīšanās dārzs aicina iepazīt kokaugu daudzveidību. Tos ir stādījuši pagasta sakoptāko sētu saimnieki. Kokus papildina puķu stādījumi, dažādu formu atpūtas soliņi, šūpoles un milzu stabule.  

2016. gadā atklāta Latvju zīmju aleja. Takas galā pie dižā dižskābarža, kur arī soliņi takas gājējiem un koka tiltiņš, uzstādītas desmit latviešu rakstu zīmes. Rakstus ozolkokā griezis amatnieks, Auces vidusskolas skolotājs Jānis Bensons. Katrai zīmei klāt ir informācija par tās nozīmi. Bērniem patīk kokgriezēju - brāļu Rūrānu veidotās pasaku tēlu koka skulptūras. 

Pagasta centrā viesus sagaida 40 tonnas smagais Latvijas mēroga dižakmens, kurš atrasts pagasta teritorijā, veicot ūdens saimniecības projektu. Iedzīvotāju aptaujā dižakmens ieguva nosaukumu „Krimūnu Dižpēdis ”.