Adrese: "Lejnieki", Bērzes pagasts

Tālrunis: +371 22308565

Cena: 

Ziedojumi

Darba laiks: 

Līdz ārkārtas stāvokļa beigām apmeklētājus nepieņem

Skaidrīte un Haralds Bauzes savās lauku mājās Bērzes krastā ir izveidojuši plašu un neparastu dārzu, kuru izrotā saimnieka veidotās koka skulptūras un liela piramīda. 

Neparasts ir arī viss plašais dārzs. Skaidrīte te ļāvusies savam eksperimentētājas garam, un tapusi itin kičīga pasaule. Vīram, meitai un mazbērniem palīdzot, sameistarota citur neredzēta zemeņu muca un puķu laiva, izveidots dzērveņu purviņš un vīnogu aleja ar 37 ogu šķirnēm. Visam, kā nav citiem, jābūt viņas dārzā. Garšaugu kolekcija, savādas pupiņas ar metru garām pākstīm, zemes mandeles, cukura aizvietotāja – stēvija, melones, arbūzi un vēl citi augu pasaules brīnumi būs daudziem pārsteigums.

Mazbērnu (arī daža laba dārza ciemiņa) zināšanu paplašināšanai dārzā kāds stūrītis atvēlēts arī liniem, rudziem, griķiem un kāļiem.

Saimniece ir tautas daiļamata meistare, viena no pazīstamākajām cimdu adītājām Latvijā. Kad savu vizīti piesaka ekskursanti, dārzā tiek iznests varenais cimdu koks, kurā kā košas lapas, savus  musturus izrādot, karājas Skaidrītes adīto cimdu pāri. Viņas kolekcijā tagad ir 180 pāru, pārējie noadītie cimdi tiekot atdāvināti.

Haralds ziemā koka bluķos iedzīvina dažādus tēlus. Pavasarī tie kopā ar jau esošo koka skulptūru saimi tiek izvietoti dārzā. Tā nu  ciemiņus sagaida krāšņa puķu feja, Lāčplēsis, Lielais Kristaps, dejotāju pāris, dzīvnieku saimes zvēri. Bet neparastākais veidojums dārzā ir piramīda , kuras apakšējā daļā izveidota siltumnīca, bet, uz lāvas kādu brīdi pasēžot, var atgūt enerģiju un aizdzīt kādu kaiti prom.  

Lejnieki atrodas 70 km no Rīgas. Orientieris - Bērze. Pie Ulmaņa mazās skoliņas jānogriežas un jābrauc līdz norādes zīmei "Lejnieki". Lejnieku mājas no ceļa ir jau saskatāmas. Ziemā un rudens lietavās mazais lauku celiņš var būt neizbraucams.