Kultūras ziņas Pašvaldības ziņas
Lieldienas

Dobeles novada Kultūras pārvaldes struktūrvienības bija sagatavojušas patiesi piepildītu nedēļas nogali, kas deva iespēju gan lieliem, gan maziem ne tikai nosvinēt, bet arī skaisti sagaidīt Lieldienas.

Dobeles novada muzejs aicināja no 1. līdz 6.klases skolēnus uz pavasara un saules atnākšanas aktivitāti “Lieldienu detektīvi muzejā”, ko čakli apmeklēja 250 skolēni no visa novada. Nodarbības laikā skolēniem bija jāizpilda dažādi uzdevumi par Lieldienu tematiku, kas bija paslēpti muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā. Skolēniem bija jāspēj sadarboties grupās, lai kopīgi sasniegtu atrisinājuma balvu, kas zina iespējams iegūt galveno balvu!

Lieldienu lustes Dobeles novadā iesākās jau piektdien. Kultūras pārvaldes struktūrvienību vadītāji kopā ar Sporta pārvaldi bija noorganizējuši dažādas aktivitātes gan lieliem, gan maziem.

Bikstu Tautas nama vadītāja Evita Zute atzīmē, ka Lieldienu svinēšana Zebrenes un Bikstu pagastā ir ieguvusi jaunu tradīciju, lustes atpūtas bāzē “Niedras” "Nāc, nākdama Lieldieniņa!" Pasākumu atklāja Auces pilsētas Kultūras nama folkloras kopa "Līgotne". Radošo darbiņu cienītāji varēja pagatavot Lieldienu galda dekoru vai izdekorēt koka oliņu punktiņtehnikā. Sportisko aktivitāšu cienītājiem bija iespēja piedalīties dažādās atrakcijās, lai nopelnītu saldumu balviņas. Pasākumā viesojās "Codes trušu pilsētiņa" un visu pasākuma laiku darbojās mājražotāju tirdziņš.

Saite uz video: https://www.facebook.com/100070070875561/videos/798169734979755

Dobelē Lieldienu ieskandināšana notika ar tautas deju koncertu, kurā piedalījās Dobeles pilsētas kultūras nama kolektīvi - bērnu deju kolektīvu "Drellīši", vidējās paaudzes deju kolektīvu "Dzīpars", tautas deju ansambli "Drīziņš" un senioru deju kolektīvu "Dobelnieki". Dobeles vēsturiskajā Tirgus laukumā. Visas dienas garumā bija iespēja apciemot Mini Zoo iemītniekus (trušus, kazas u.c.) un pacienāt tos ar našķiem. Radošā apvienība “Pasaku nams” parūpējās par jautrām Lieldienu aktivitātēm un spēlēm. Visa pasākuma laikā tika vārītas Lieldienu olas lielajā katlā uz uguns un dekorētas tās. Bija iespēja satikt četrus dažādus pasaku tēlus.

Tērvetes Kultūras namā izskanēja patiesi skaists saules pieliets koncerts, sadziedāšanās ar Sauli Lieldienās "Saule brauca augstu kalnu". Koncertu vadīja Kultūras nama vadītāja Monta Bērziņa. Koncertā piedalījās bērnu deju kolektīvs “Avotiņš” ,Tērvetes Kultūras nama jauktais koris “Tērvete”, Dobeles pilsētas Kultūras nama Pūtēju orķestris “Dobele” dalībnieki. Apmeklētāji tika aicināti līdzi ņemt skaistākās olas olu konkursam un cīņām. Pēc pasākuma ikviens tika aicināts doties svaigā gaisā pie kultūras nama, lai piedalītos orientēšanās aktivitātēs.

 

Lieldienās neiztikt arī bez pavasara ballēm, tās tika organizētas Dobeles novada Tautas namos kopā ar brīnišķīgiem mūziķiem.

Dobeles novada Kultūras pārvalde saka milzīgu paldies ikvienam Lieldienu lustētājam.

 

Lieldienas
Lieldienas
Lieldienas

 

Informāciju sagatavoja Dobeles novada Kultūras pārvaldes vadītāja Nadežda Čerpaka.