?!XВопросы и обратная связь
Image CAPTCHA
Введите строку символов, показанную на картинке.
X
Вопросы и обратная связь
Image CAPTCHA
Введите строку символов, показанную на картинке.

Birutas Jansones zīmējumu izstāde “Birutas stāstiņi”

10 Июнь - 17 Сентябрь
Dobeles pilsētā

No 11.jūnija Dobeles novada muzeja mazajā zālē būs skatāma Birutas Jansones zīmējumu izstāde “Birutas stāstiņi”. Izstādes atklāšana un tikšanās ar mākslinieci 10.06. plkst. 16:00.

            Izstāde “Birutas stāstiņi” ir zīmējumu sērija, kas radusies no 2018. līdz 2022. gadam. Kā stāsta pati māksliniece, viņai pēkšņi sagribējās zīmēt uz melna papīra un bija liela vēlēšanās parunāt, pastāstīt, par ko viņa domā, kas viņu  priecē, kas sāp. Izstāstīt par to, ko mēdz rakstīt dienasgrāmatā, par ko papļāpā pie tējas tases, dalīties ar to, kas viņai  ir svarīgs. Tāda privāta saruna publiskā veidā.

Zīmējumi tapuši ar pildspalvām un marķieriem, un katram no šiem zīmējumiem ir pievienots stāsts.

Biruta Jansone absolvējusi J.Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolu un vēlāk Latvijas Mākslas akadēmijā ieguvusi humanitāro zinātņu maģistra grādu mākslā. Mākslinieces darbi atrodas Mākslas fonda, Valsts muzeja, Museum Ludvig Koeln un privātpersonu kolekcijās Latvijā, Krievijā, Dānijā, Vācijā, Kanādā, Izraēlā, Francijā u.c.

2018.gadā par nopelniem Latvijas valsts labā saņēmu Atzinības krustu par ilggadēju radošo ieguldījumu mākslas pedagoģijas un kultūras darbā.

 

Izstāde Dobeles novada muzeja mazajā zālē apskatāma no 11.06. līdz 29.07.2022.

 

Informāciju sagatavoja:

Anete Muceniece

Projektu vadītāja

Dobeles novada muzejs

Brīvības iela 7, Dobele, LV-3701

www.dobelesmuzejs.lv