?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.

Tērvetes apkārtne

Pārgājiena ilgums 3-5 stundas, maršruta garums 4 -7 km. Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē ir vairākas tematiskās daļas. Rūķīšu mežā var izstaigāt Rūķu ciematu ar maziem koka namiņiem un tematiskām sētām, rūķu pilsētu Čiekuri ar košajiem namiem un bruģētajām ielām, uzkāpt Koka skatu tornī, Rūķu sētā satikt pašus Tērvetes rūķus un pamieloties ar Rūķu bodītes gardumiem. Pļavā starp Koka skatu torni un rūķu pilsētu Čiekuri izvietots Anneles dzīvnieku dārzs, kur var apskatīt, paglaudīt un pabarot trušus, kaziņas un citus dzīvniekus. Pasaku mežā joprojām skatāmas dažādas koka skulptūras, savukārt Atrakciju laukumā izstaigājamas šķēršļu takas - Sprīdīša un Lutauša ceļš. Kurbada zemē izbūvēts Tērvetes velo parks,, Tērvetes Tarzāns ar kokos izveidotām deviņām dažādu grūtības līmeņu trasēm un vairāk nekā 100 šķēršļiem, Tērvetes Tīklu parks, kas unikāls ar to, ka ietver visdažādākās aktivitātes.. Netālu esošajā...
Tērvete - Sprīdīša laimīgā zeme, viena no tūristu iecienītākajām un ģimenei draudzīgākajām vietām Latvijā: gleznaina daba, bagāta kultūrvēsture, senie pilskalni, rakstnieces Annas Brigaderes daiļrade, Tērvetes upes senleja ar skaistām izkoptām ainavām, unikāls Veco priežu parks, kurā koku vecums tuvojas 300 gadiem. Iecienītākās parka vietas, kuru apskatei nepieciešamas vismaz trīs stundas, ir Pasaku mežs, Atrakciju laukums un Rūķīšu mežs.
Tērvete ar savu vārdu ir atpazīstama visā Latvijā, kā varens senais zemgaļu centrs baltu apdzīvotajās teritorijās, kas līdz pat 13.gs beigām cīnījās par savu politisko un ekonomisko neatkarību. Tērvetes pilskalns un zemgaļi, kas apdzīvojuši šo reģionu, ir kā simbols latviešu tautas gribasspēkam, nelokamajam, stingrajam un neatlaidīgajam raksturam.
Muzeja ēka celta 1840.gadā. Sākotnēji te darbojušās ūdens dzirnavas, kopš 1852.gada desmit gadus atradusies Tērvetes skola, vēlāk dzīvojuši mežziņi.
Tērvetes pilskalns slejas Tērvetes upītes krastā uz 19 m augsta paugura, kas mākslīgi pārveidots pils un priekšpils plakumos. Apkārt tam 9,5 ha platībā bijusi senpilsēta.
1339.gadā Livonijas ordenis agrākās Tērvetes zemgaļu priekšpils vietā pilskalna plakuma ziemeļaustrumu pusē uzceļ mūra pili. Kurzemes hercogvalsts laikā to atjauno - uz pamatiem uzceļ jaunu mūra pili, kuru dēvē par Kalnamuižu (Hof zum Berge). Kalnamuižas pilī parakstīts līgums par Kurzemes herocogistes sadalīšanu starp Gotharda Ketlera dēliem . 1596. gadā viņi sadalīja hercogisti divās daļās — Frīdrihs valdīja Zemgalē un Sēlijā, ar sēdekli Jelgavā, savukārt Vilhelms — Kurzemē, ar sēdekli Kuldīgā.
Svētais kalns atrodas Tērvetes upes labajā krastā, 200 m uz ziemeļrietumiem no Tērvetes pilskalna uz diviem 10-12 m augstiem pauguriem, kurus atdala dziļa grava.
Bijis apdzīvots kopš 1. gt.p.m.ē. līdz mūsu ēras sākumam, tajā ir mituši zemgaļu priekšteči, kuri sākumā nodarbojušies ar lopkopību, tad – ar zemkopību.
Šo gleznaino vietu, kur Tērvetes upe, izmetusi plašu loku, pienāk klāt varenai nogāzei mēdz dēvēt par Tērvetes Staburagu.
Makšķernieku paradīze ar 1,5 kg smagiem asaru un līdz pat 10 kg smagiem līdaku lomiem. Skaista vieta aktīvai atpūtai ūdens tuvumā.
Izjādes pa Tērvetes pasaku mežiem un leknajām, ziedu pilnajām pļavām. Iespēja izvizināties zirga vilktā pajūgā vai kamanās.
Dzīvnieku dārzs izveidots Anneles pļavā - LVM dabas parkā Tērvetē aiz Rūķīšu meža, pieejams tikai parka apmeklētājiem . Saistās ar vietām, kur rakstniece Anna Brigadere pavadījusi savu bērnību, vēlāk to aprakstot bērnības atmiņu tēlojumos "Anneles stāsti". Te var pabarot trušus un paglaudīt kaziņas, vērot vistu un nūtriju dzīvi.
Apmeklētāji te var sajusties kā tropos un aplūkot Āzijas, Dienvidamerikas un Āfrikas kontinenta tauriņu spārnu krāšņumu, uzzināt par tauriņu uzbūvi un dzīvesciklu, attīstību, raksturīgākajām iezīmēm un barošanās paradumiem.
Drošas rotaļas un kopīgi pavadīts laiks atsperīgā tīklu parkā ir lielisks veids kā pavadīt vasaru.
Tērvetes Tarzāna parkā ir deviņas dažādu grūtības līmeņu trases ar vairāk nekā 100 šķēršļiem.
LVM dabas parkā Tērvetē pa ceļam uz Rūķīšu un Pasaku mežu uz sportiskām aktivitātēm aicina Tērvetes Gaisa Takas - dodies izstaigāt atrakciju veidojumu trases, kā arī laidies 200 un 500 metru nobraucienā starp Tērvetes dižajām priedēm.
Adrese: "Galdnieki", Kroņauce, Dobeles novads
Tālrunis: +371 27494343
Adrese: "Krāces", Zelmeņi, Dobeles novads
Tālrunis: +371 29454225
Adrese: Kroņauce, Tērvetes pag., Dobeles novads
Tālrunis: +371 28609399
Ekskursija ražotnē, informatīva filma, degustācijas, suvenīru iegāde.
Adrese: „Jātnieki”, Kroņauce, Tērvetes pagasts, Dobeles novads
Tālrunis: +371 26190132
Maiznieks Jānis Kurpnieks ar 20 gadu darba pieredzi maizes cepšanā, tēva mājās ir izveidojis nelielu maizes ceptuvi, lai apvienotu tradīcijas un jaunākās tendences, veidojot savu stāstu par maizi - veselīgu, spēcinošu, bagātīgu!
Saimniece Gunta cienās ar svaigiem, gardiem un no dabīgām izejvielām tapušiem mājas kūpinājumiem. Iebraucot sētā, iespējams sajust dūmu smaržu, kas nāk no kūpinātavas.
Augstkalnes centrā, Svētes dzirnavezera krastā atrodami ievērojami valsts nozīmes arhitektūras pieminekļi, kas veido vienotu ansambli.
Izaugsmes un atpūtas centrs “Tērvetes līči” atrodas skaistā, dižozolu ieskautā ainaviskā vietā. “Tērvetes līči” aicina pie sevis harmoniskai atpūtai, svinību un pasākumu organizēšanai ar iespēju nakšņot.
Iegājis pasaules vēsturē līdzās Pastēram un Koham kā izcils mikrobiologs. Papildinājis Tērbatas veterinārijas institūtā iegūtās zināšanas Parīzē pie Luija Pastēra. Nodibinājis pirmo Pastēra stacijas nodaļu pasaulē(1890. gadā). Bijis viens no Pēterburgas Eksperimentālās medicīnas institūta dibināšanas ierosinātājiem. Pētījis ļaunos ienāšus, trakumsērgu, tuberkulozes un liesas sērgas ierosinātājus, pirmoreiz ieguvis malleīnu zirgu ļauno ienāšu ārstēšanai. Miris 1892.gadā Pēterburgā, apbedīts Tērvetes kapos blakus Tērvetes Kalnamuižas ev.lut. baznīcai.
Piemiņas akmens būvuzņēmējam filantropam Kristapam Morbergam uzstādīts viņa dzimto māju vietā. Kristaps Morbergs ar lielu centību, kļūstot par vienu no Rīgas bagātākajiem cilvēkiem, testamentā savu nekustamo īpašumu - namus Rīgā novēlējis Latvijas Universitātei ar norādi, ka no to īres iegūtie līdzekļi izmantojami trūcīgo, bet centīgo studentu atbalstam.
Bijušo Bukaišu pagasta "Mašmeles" māju vietā, kurās dzimis rakstnieks Roberts Sēlis (1884.-1975.), uzstādīts piemiņas akmens. Sēļa iemīļotā tēma ir latviešu tautas likteņgaitas izšķirīgos vēstures momentos, paša pieredze un reāli, dzīvē iepazīti cilvēki. Nozīmīgākie darbi: "Leišmale"(1927.), "Burši un zeļļi"(1941.), "Silaines Muiža"(1948.), kurā aprakstīti Leišmales Bukaišu un Augstkalnes pagasti, "Es stāstu par sevi" u.c.