?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.

Krimūnu pagastā vasara aizrit ar tradīcijām bagātiem pasākumiem, brīvdabas koncertiem un izrādēm

03.08.2022

“Vasaras Krimūnu pagastā aizrit ar brīvdabas koncertiem un izrādēm, šo tradīciju aizsākām līdz ar estrādes atklāšanu 2017. gadā un nu jau pie mums brauc daudz ciemiņi nu tuvākām un tālākām vietām,” stāsta Krimūnu pagasta pārvaldes vadītāja Anita Riekstiņa.

Jūlija sākumā jau tradicionāli notika Krimūnu pagasta svētki ar daudzveidīgu un plašu kultūras, atpūtas un sporta programmu. Svētki sākas jau piektdienas vakarā ar Līvbērzes amatierteātra viesizrādi “Dzīve ar piedzīvojumu garšu”, izrādes teksta autors un režisors Kārlis Anitens.

Sestdienā, jau 8 reizi tika sveikti Krimūnu pagasta mazuļi, kuri dzimuši periodā no vieniem pagasta svētkiem līdz otriem. Šogad krimūnnieku pulkā uzņemtas 4 meitenītes un 4 puikas. Svētku dienā bērnus priecēja vokālie ansambļi “Sienāzīši” no Krimūnām un “Susuriņi” no Kaķeniekiem, masku izrāde, foto mirkļi ar pasaku tēliem Bitīti un Mārīti, radošās darbnīcas, sporta aktivitāte mazākajiem un piepūšamā atrakcija. Par spēka zupu šogad (ukraiņu borščs) bija parūpējušās Krimūnu pagastā dzīvojošas ukraiņu meitenes, kuras pirms zupas pasniegšanas skaisti nodziedāja  ukraiņu himnu un teica pateicības vārdus pagasta ļaudīm par uzņemšanu un palīdzēšanu.

Ikviens laipni tika gaidīts arī pagasta svētku sporta aktivitātēs, kas šogad bija ļoti daudzveidīga un domātām visām vecuma grupām, gan individuālās, gan komandas disciplīnās. Komandu disciplīnās sacensības norisinājās minifutbolā, volejtenisā, virves vilkšanā un vesera likšanā. Visspraigākā un aizrautīgākā cīņa norisinājās virves vilkšanā, kur piedalījās arī viena dāmu komanda, kas izsauca milzum daudz skatītāju ovāciju. Savukārt individuālās sacīkstes norisinājās šaušanā ar ūdenspistolēm, nažu mešanā, kastu likšanā, atmiņas spēlē un mājsaimnieču triālā. Sporta spēļu uzvarētājus ar iespaidīgu velo šovu sveica Greentrials puiši, kas gan laika apstākļu dēļ tika pārcelts uz iekštelpām.

Pagasts svētku izskaņā interesentus priecēja Ata Auzāna brīvdabas koncerts, īpaši sirsnīgu atmosfēru radot ar visiem labi zināmām dziesmām, kurām līdzi dziedātāju netrūka, bet vakara noslēgumā, līdz pat rīta agrumam pagastu pieskandināja zaļumballe ar grupu “Cits kvartāls”.

Mājas kafejnīcu dienu ietvaros, kas jūlija vidū norisinājās Dobeles novadā, pirmo reizi piedalījās ar Krimūnu pagasta kopienas meitenes. Improvizētā kafejnīca “Ciemos pie Bokas jaunkundzes” atradās estrādē zem kupola, kur romantiskā, sirsnīgā un  radošā atmosfērā varēja baudīt gardu maltīti. Par muzikālo noformējumu kafejnīcā rūpējās kapela “Luste” no Penkules, kas dejā aizrāva arī dažu labu apmeklētāju. Ikvienam bija iespēja arī apskatīt novadnieces Maijas Bujakas gleznu izstādi, PII “Ābolītis” zīmētos bērnu darbus un Daigas Vīmeres kopā ar bērniem radīto karlsona propelleri, kas atmosfēru padarīja sevišķi radošu. Diena, lai arī lietaina, tomēr bija piepildīta, plaši apmeklēta un koša. “Varam droši teikt, ka kafejnīcu dienu debija Krimūnās ir izdevusies,” pauž pagasta pārvaldes vadītāja.

Šovasar Krimūnu pagastā maijā viesojies Mareks Pelsis no grupas “Brīvdiena”, jūnijā Ivo Fomins, kuru apmeklēja rekordliels cilvēku skaits, jūlijā jau minētais Atis Auzāns, grupa “Cits kvartāls” , kapella ” Luste “un Mārtiņš Strods no grupas “Baritoni”. Savukārt, augustā ciemos gaidīsim ikvienu novada iedzīvotāju uz nu jau III brīvdabas amatierteātru festivālu “Šeit un tagad”, kura ietvaros norisināsies 5 viesizrādes, bet noslēgumā izskanēs A.Daņiļenko, V.Zilvera koncerts un teātru balle. Augusta nogalē aicināsim uz Senioru dienu, kurā uzstāsies dziedātāja Anita Ozola ar soloprogrammu.