AS "Latvijas valsts meži" laivu bāze - lieliska vieta atpūtai!
Naktsmītnes kategorija
Kempings/glempings
Naktsmītnes vieta
Dobeles novadā

Adrese: Lielauce, Lielauces pagasts, Dobeles novads

Tālrunis: +371 26556771

E-pasts: tervete@lvm.lv

Mājas lapa

Skatīt kartē


 

AS "Latvijas valsts meži" laivu bāzē  kopumā tiek piedāvātas četras nakšņošanai ūdenī peldošās un videi draudzīgās kempinga mājiņās, kurās iespējams atvilkt elpu un atpūsties pēc garas dienas uz ezera vai vienkārši tāpat, līgani šūpojoties viļņos, klausīties dabas skaņās un ezera šalkoņā. Ezeru iecienījuši ne tikai makšķernieki un atpūtnieki, bet arī romantikas cienītāji, kurus gaida peldošais namiņš ezera vidū uz kuru var nokļūt tikai ar laivu.

LVM Lielauces ezerā iespējas izvilkt labus lomus ir lielas, jo katru gadu tiek papildināti zivju krājumi. Ezerā ir 16 zivju sugas, tas bagāts līņiem, asariem un līdakām, turklāt tajā var ķert arī vēžus.

Ja neesi kaislīgs makšķernieks, Lielauces ezera kempings ir fantastiska vieta, kur baudīt atpūtu dabā un iespēju nakšņot mājiņā ezera vidū. Nakšņošanai tiek piedāvātas četras peldošas atpūtas mājiņas ar nelielām terasēm. Divas no tām sasniedzamas ar laivu un  atrodas aptuveni 300 un 100 m attālumā no laivu bāzes.

AS “Latvijas valsts meži” laivu bāze aktīvai atpūtai uz ūdeņiem piedāvā piecpadsmit laivas, SUP dēļus un ūdens velosipēdus. Teritorijā pieejamas arī labiekārtotas atpūtas vietas.

LVM Lielauces ezeram ir purvaini krasti, to no visā pusēm ieskauj Vīķu purvs. Ar sausām kājām tas nemaz nav sasniedzams, tādēļ izbūvētas garas laipas nokļūšanai līdz ezera krastam. Ezera vidējais dziļums ir 1.5 metri, bet maksimālais dziļums - 3.5 metri. Vērts zināt – LVM Lielauces ezers ietilpst Vīķu purva dabas liegumā.

Ainavu baudītājiem un atpūtniekiem par prieku augstajā ezera krastā starp vecajiem parka kokiem paceļas Lielauces pils. Te var doties ainaviskā pastaigā pa tuvējo apkārtni. Savukārt putnu vērotāji var mēģināt ieraudzīt virs ezera medījošo zivjērgli, kā arī citus šeit ligzdojošos un migrējošos ūdensputnus. 

Rudenī Lielauces ezeru skaujošais Vīķu purvs aicināt aicina lasīt veselīgas, sārtas, lielas dzērvenes.