?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
?!XPieteikt problēmu
Lai operatīvi novērstu iedzīvotāju konstatētās problēmas Dobeles novada pilsētā un ciematos, Jums ir iespēja par to informēt pašvaldības operatīvos dienestus, piemēram, par bojātu ielu apgaismojumu, bojātu ielu infrastruktūru, vandālismu vai nekārtībām ap atkritumu konteineriem.
X
Lai operatīvi novērstu iedzīvotāju konstatētās problēmas Dobeles novada pilsētā un ciematos, Jums ir iespēja par to informēt pašvaldības operatīvos dienestus, piemēram, par bojātu ielu apgaismojumu, bojātu ielu infrastruktūru, vandālismu vai nekārtībām ap atkritumu konteineriem.

Rezultāti

09.07.2019

ESBA čempionātā Spānijā gūta starptautiska spēļu pieredze.

No 8. - 15.jūnijam Altea un  Kalpē (Spānija) norisinājās ESBA (European Seniors Basketball Association) čempionāts basketbolā, kurā dalību ņēma arī Dobeles basketbolistes vecuma grupā 45+. Grupā startēja 5 komandas no Ukrainas, Lietuvas, Vācijas un Latvijas. Sakarā ar to, ka vairākās vecuma grupās bija pieteikušās mazs komandu skaits, vecuma grupas tika apvienotas. Līdz ar to mūsu apakšgrupā tika pievienota Nova Arena komanda no Krievijas, kas startēja vecuma grupā 40+. Turnīram bijām pieteikušas 10 spēlētājas, bet diemžēl veselības un traumu dēļ spēlēs piedalījās tikai 7 spēlētājas, kas arī ietekmēja sasniegtos rezultātus.

1.spēle notika 9. jūnijā ar Nova Arena no Krievijas, kura bija augstākas klases un gados jaunāka komanda. No pašā spēles sākuma jau pretinieces uzspieda ātru un precīzu spēli. Bija ļoti grūti turēties pretī tik meistarīgai komandai, bet meitenes atdeva visus spēkus, lai godam nospēlētu. Spēle beidzās ar rezultātu 72:17 Krievijas komandas labā. Rezultatīvākā spēlētāja mūsu komandā ar 6 punktiem bija Tatjana Terebilova.

2.spēle notika 10.jūnijā ar Augma komandu no Lietuvas. Spēles sākums tika aizvadīts ļoti veiksmīgi un 1.ceturtdaļa beidzās ar rezultātu 13:9 mūsu labā. 2.ceturtdaļa bija gana neveiksmīga metienu ziņā, jo lietuvietes mainīja spēles taktiku, spēlējot zonas aizsardzību, līdz ar to 2 ceturtdaļa noslēdzās ar 21 : 25 jau pretinieču labā. Turpinājumā spēle atkal ritēja punkts punktā, bet atgūt zaudēto neizdevās. Pēc 3.ceturtdaļas rezultāts bija  33 : 39 joprojām pretinieču labā. Noslēgumā rezultāts 40:50 un zaudējums. Rezultatīvākā spēlētāja šajā spēlē bija Tatjana Terebilova ar gūtiem 14 punktiem.

3.spēle notika 11. jūnijā ar Basket Ladies Germany no Vācijas, kas bija diezgan nervoza ar ne visai lielu precizitāti. Beidzoties 1.puslaikam ar rezultātu 23 : 10 bijām zaudētāju lomā. Otrajā puslaikā meitenes uzsāka iedzinēju lomu un spēle vedās arvien labāk. Diemžēl pirmās spēles daļas rezultāta starpība bija par lielu, lai to visu atgūtu otrajā puslaikā. Spēle noslēdzās ar rezultātu 39 : 34 vāciešu labā. Rezultatīvākā spēlētāja bija Tatjana Terebilova ar gūtiem 19 punktiem.

Mūsu komandas vērtīgākā spēlētāja, pēc tehniskā protokola, bija Tatjana Terebilova, kas jau otro gadu startē kā leģionāre – centra spēlētāja no Sankt-Pēterburgas.

Turnīrā piedalījās Dace Ribiņa, Linda Rimgaile, Maija Čunda, Ērika Vēdzele-Liepa, Tatjana Terebilova, Ilze Lejniece un Judīte Šneidere.

Kopā turnīrā piedalījās 46 vīriešu un 17 sieviešu komandas no 12 valstīm – Ukrainas, Krievijas, Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Horvātijas, Slovēnijas, Spānijas, Polijas, Ungārijas, Vācijas un Austrijas.

Tuvākais starptautiskais basketbola turnīrs “Sunset basket cup”, kur komanda piedalīsies, notiks no 26.-28.jūlijam Liepājā.

Komandas pārstāve Ilze Abramoviča, foto no personīgā arhīva.

 

 
13.06.2019

Dobelnieku starts Latvijas pašvaldību sporta veterānu – senioru 56. sporta spēlēs.

25.un 26. maijā Madonas novadā Smeceres sila atpūtas bāzē notika LSVS pašvaldību 56. sporta spēles riteņbraukšanā. Uz starta izgāja apmēram 80 dalībnieku, kas startēja divās disciplīnās solo un krosa braucienos. Dobeles novadu pārstāvēja viens dalībnieks Valdis Andiņš vecuma grupā 70+. Starts bija ļoti veiksmīgs solo braucienā 10 km garajā distancē ar rezultātu 18:06.8 izcīnīja 1. vietu, bet 10 km krosā ar rezultātu 31:45.4  palika otrajā vietā. Pavisam šai sporta veidā piedalījās 16 novadu komandas.

26. maijā Šķēdes mežniecībā “Mežmāja” Laucienas pagasts Talsu novadā notika LSVS pašvaldību 56. sporta spēles orientēšanās apvidū. Visas dalībnieku grupas startēja pavēles distancē. To garums bija atbilstoši vidējām distancēm, saskaņā ar LOF noteikumu.  Pavisam šais sacensībās piedalījās 21 pašvaldība, kur pārliecinošu uzvaru komandu vērtējumā  izcīnīja Rīgas pilsēta tālākajās vietās atstājot Jelgavas un Līvānu novadus.

Dobeles novada pašvaldību pārstāvēja  seši dalībnieki Ilga Elksnīte, Rolands Dakteris, Ivars Prikulis, Andris Elksnītis, Jānis Seņko un Miķelis Taukačs.  Mūsu komanda izcīnīja 15. vietu. Labāko rezultātu individuāli uzrādīja Ilga Elksnīte izcīnot 3. vietu savā vecuma grupā 65+.Vīriešiem labākais bija Rolands Dakteris 4. vieta vecuma grupā 40+.

2. jūnijā Ķekavā sporta namā “Bultas” LSVS pašvaldību 56. sporta spēļu sacensībās novusā uz starta izgāja 44 pašvaldību komandas ar rekorda lielu dalībnieku skaitu vairāk kā  250 dalībnieku  46 dāmas un 206 kungi.

Dobeles novada pašvaldības komandā startēja desmit dalībnieki Sarmīte Romanova, Aleksandrs Sjomkāns,  Vjačeslavs un Anatolijs Boriseviči, Igors Stabulnieks, Raimonds un Oskars Kreicbergi, Kaspars Zutis, Pāvils Boļšakovs un Ilgvars Pētersons.

Labākais Dobeles novada pašvaldības komandā bija Anatolijs Borisēvičs, kas savā vecuma grupā 40+ 37 dalībnieku konkurencē izcīnīja 1. vietu.

2. jūnijā Baložos notika LSVS pašvaldību 56. sporta spēļu sacensības šahā. Pavisam šai sporta veidā piedalījās 111 dalībnieki no 26  novadu pašvaldībām.

No Dobeles novada pašvaldības piedalījā Imanta Ābula, kas savā vecuma grupā 60+ izcīnīja augsto 4. vietu.

Česlavs Voitehovičs bija labākais mūsu šahistu komandā no vīriešiem, kas  vecuma grupā 60+ izcīnīja 10. vietu. Vēl veiksmīgi startēja  Indulis Bangevics, Viktors Artemjevs, Kārlis Ketekats un Antons Karpovičs.

Komandu vērtējumā mūsu novada šahisti ierindojās 24. vietā.

 

Ceriņu svētku 2019 STRĪTBOLA TURNĪRS.

Kā katru gadu, arī šogad  Dobeles ceriņu svētku ietvaros norisinājās arī sporta pasākumi. Šoreiz tas bija strītbols. 

Strītbols Dobelē nebija noticis ilgāku laiku . Šogad tas pulcēja deviņas komandas, kas sīvās cīņās cīnījās par medaļām un kausiem, kā arī sponsoru sarūpētām balvām.

Par uzvarētāju vecuma grupā 19-40 g. v. ļoti sīvā cīņā ar otrās vietas komandu “Skaistule un Briesmoņi” kļuva “ Dobeles karstums”.

Komandā spēlēja Ritvars Balceris, Mārtiņš Straujais, Edvards Miķelsons un Emīls Granauskis. Otro vietu izcīnīja komanda ”Skaistule un Briesmoņi “

Komandā spēlēja Oskars Arājs, Agate Ādiņa, Kristaps Krivmanis un Elvijs Lazda.

Trešo vietu ieguva “ BAKWA “ spēlētāji.

Komandā spēlēja Edgars Štelfs, Ivars Ķipsnis, Kristaps Brauns un Kristaps Āriņš.

Jaunākajā 16-18 g. v. grupā piedalījās divas komandas, 1. vietu izcīnīja “Č L K G” komanda, bet otro - “Pipari”.

 

03.06.2019

Dobelnieces izcīna 3.vietu starptautiskā turnīrā Klaipeda cup 2019

  No 16.-19.maijam Klaipēda (Lietuva) notika VI starptautiskais turnīrs basketbolā sieviešu un vīriešu veterānu komandām četrās vecuma grupās. Turnīrā kopā piedalījās 26 komandas no Lietuvas, Vācijas, Krievijas un Latvijas. Spēles turnīrā notika 4 x 8 min. bez laika izņemšanas pie katras svilpes. Šoreiz dobelnieces startēja divās vecuma grupās 35+ un 45+. 35+ grupā piedalījās 5 komandas no Lietuvas, Krievijas un Latvijas.

Pirmā spēle ar komandu Junior (Lietuva) noritēja diezgan neveiksmīgi mūsu komandai, jo 1. un 2. ceturtdaļu meitenes zaudēja ar 3 punktiem. Noslēdzoties 3.ceturtdaļai jau bija cerība,ka varam izcīnīt uzvaru, bet 4.ceturtdaļā diemžēl vairāk punktus izdevās gūt lietuvietēm, izvirzoties vadībā un svinēt uzvaru ar 36 : 32. Otrā spēle ar spēcīgo Favorites LT (Lietuva) komandu noritēja ar nelielu mājinieču pārsvaru katrā ceturtdaļā un noslēgumā ar 34 : 53 tika piedzīvots zaudējums. Trešā spēle ar Ķekavas komandu norisinājās punkts punktā ar nelielu mūsu komandas pārsvaru.  3.ceturtdaļai beidzoties bijām vadībā ar 4 punktiem, bet diemžēl spēles noslēgumā ar precīzu trīspunktu metienu ar rezultātu 27 : 25 uzvaru svinēja ķekavnieces. Ceturtā spēle bija ar Kalinigrad ( Krievija) spēlētājām, kura arī noritēja līdzīgā cīņā, 1.puslaikam noslēdzoties neizšķirti. 2.puslaikā mazliet lielāka veiksme tomēr bija pretinieču pusē un spēle noslēdzās ar 47 : 43, nepatīkami, bet fakts. Tomēr meitenes parādīja lielu cīņas sparu un tikai nedaudz pietrūka līdz kādai uzvarai. Gandarījums par to, ka varam piedalīties šādos starptautiskos turnīros un gūt pieredzi turpmakām spēlēm!

Turnīrā mūsu komandas rezultatīvākās spēlētājas bija – Zane Ržiščeva 43 punkti, Ieva Zavinska 27 punkti un Inese Jurevica 26 punkti. Vēl turnīrā piedalījās Ērika Vēdzele-Liepa, Dita Krecere, Sandra Lāce un Judīte Šneidere.

          45 + grupā piedalījās 7 komandas no Lietuvas un Latvijas. Komandas tika sadalītas 2 apakšgrupās. Mums bija jāspēlē ar SK Seduvas Malunas (Lietuva), Ukmerge (Lietuva) un Tukums-Smukums (Latvija).

Pirmā spēle bija ar tukumniecēm, kura sākās ar pretinieču lielāku precizitāti, bet puslaikam beidzoties rezultāts bija neizšķirts. Otrais puslaiks mums “aizgāja no rokas”, kur pretinieces vairāk netika līdzi. Varējām svinēt uzvaru par Tukums-Smukurs ar rezultatu 36 : 25.

Otro spēli spēlējām ar Ukmerge (Lietuva), kur no paša sākuma jau pārņēmām iniciatīvu. Pēc 1.puslaika rezultāts bija 18 : 6. Otrā puslaikā lietuvietes mazliet mainīja spēles taktiku, kas viņām deva rezultativitētes punktus, bet mums nē. Tomēr spēle beidzās ar pozitīvu iznākumu mūsu komandai un uzvaru ar 22 : 17.

Trešā spēle bija ar stiprākajām lietuvietēm mūsu apakšgrupā SK Seduvas Malunas komanda. 1.ceturtdaļa noslēdzās neizšķirti, 2.ceturtdaļā jau lietuvietēm bija 3 punktu pārsvars.3.ceturtdaļa bija veiksmīgāka mums par 2 punktiem, bet pēdējā ceturtdaļā neveicās mūsu komandai ar metienu precizitāti. Tika piedzīvots zaudējums ar 30 : 22, bet izcīnīta 2.vieta apakšgrupā, kas deva iespēju spēlēt par 3.vietu turnīrā. ]

Spēlē par 3.vietu bija ar Cēsu komandu, kas bija ieguvusi 2.vietu otrajā apakšgrupā. Spēle jau no paša sākuma mūsu meitenem noritēja veiksmīgi, sagraujot pretinieces ar rezultātu 24 : 8.

Līdz ar to turnīrā godam tika nopelnīta 3.vieta ar medaļām un kausu.

Turnīrā mūsu komandas labākās spēlētājas bija Linda Rimgaile 30 punkti, Ilze Lejniece 27 punkti un Iveta Epnere 21 punkts. Vēl komandā piedalījās Dace Ribiņa, Linda Karloviča, Judīte Šneidere, Zanda Ņeverovska un Ērika Vēdzele-Liepa.

Komandas pārstāve Ilze Abramoviča

 
07.05.2019
 

Dobeles novada 2019.gada atklātais basketbola čempionāts vīriešiem noslēdzies.

20.aprīlī Dobeles sporta hallē medaļas sadalīja basketbolisti, kas janvārī uzsāka Dobeles novada 2019. gada atklāto basketbola čempionātu.

Pavisam čempionātā laukumā izgāja 6 komandas (Skandijs 1, Tērvete, Skandijs 2, Jaunbērze, Sporta skola, Dobeles karstums). Tās izspēlēja divus apļus, pirmajā aplī tiekoties visām komandām, bet otrajā trīs stiprākās komandas izspēlēja savā starpā apli, bet pārējās komandas noskaidroja, kura komanda turpinās cīņu par medaļām. Pusfināli un fināli risinājās līdz divām uzvarām.

Lai sadalītu sporta spēļu zelta medaļas, vajadzēja izspēlēt trīs spēles.

Par uzvarētāju kļuva Skandijs 1 komanda (Gustavs Zandersons, Artūrs Turiks, Mārtiņš Jermacāns, Jānis Grands, Edvards Miķelsons, Gatis Kobzars, Miķelis Reinfelds, Valters Seņko, Jānis Neverovskis, Jānis Mucenieks, Kristaps Āriņš, Edgars Aleksejevs) aiz sevis atstājot pagājušā gada uzvarētāju Tērvetes novada basketbola komandu

(Kārlis Bulmers, Oskars Arājs, Viesturs Cimermanis, Uvis Strogonovs, Dāvis Vilsons, Ritvars Kļaviņš, Andris Trahotkins, Armands Dargužis, Klāvs Zambergs, Krišjānis Gaiķis).

Trešajā vietā palika Skandijs 2 basketbolisti

(Matīss Hartmanis, Arturs Stanga, Raivis Zinkevičs, Roberts Millers, Pauls Zandersons, Jānis Pūpols, Nauris Guoģis, Raimonds Kripa, Jānis Kalniņš, Teodors Valteris, Raivis Ziemelis, Ulvis Milihs).

DOBELES ČEMPIONĀTA TOP10 REZULTATĪVĀKIE SPĒLĒTĀJI

DOBELES ČEMPIONĀTA TOP10 LABĀKIE 3pt GUVĒJI

Čempionāta labākais spēlētājs Roberts Millers

 

Dobeles novada 2019. gada  atklātais čempionāts dambretē.

       28.aprīlī notika Dobeles novada 2019.gada atklātais čempionāts dambretē, kurā piedalījās 23 dalībnieks. Dalībnieki izspēlēja 7 kārtas. Par uzvarētājiem vīriešu konkurencē kļuva dobelnieks Viesturs Štelmahers, aiz sevis atstājot Uģi Laimīti (Jelgava) un Jāni Štālu no Bauskas. Sieviešu konkurencē pārliecinošu uzvaru izcīnīja Regīna Piroņena (Rīga), tālākajās vietās atstājot dobelnieces Tatjanu Aroli un Valentīnu Embovicu.

 

Dobeles novada 2019.gada čempionāts volejbolā vīriešiem noslēdzies.

No 9.marta līdz 27.aprīlim notika Dobeles novada 2019.gada čempionāts volejbolā vīriešiem.

Pavisam startu sāka 7 komandas – Sigus B, Lejasstrazdi, Krimūnas, Zebrene, Tenapors, “Jeld Wen” un Dobeles Klondaika.
Visas komandas izspēlēja vienu apli, tad četras labākās pusfinālu un finālu. Turnīrs bija ļoti interesants.
Par Dobeles novada 2019.gada čempioniem kļuva Sigus B komanda, kas finālā ar rezultātu 3:1 pārspēja pagājušā gada uzvarētājus - Krimūnas spēlētājus.

Sigus B komandā spēlēja Elvijs Taujenis, Agris Ozols, Klāvs Eihamanis, Raitis Briedis, Madars Kalniņš, Ritvars Kļaviņš, Emīls Granauskis, Sigutis Briedis un Mārtiņš Jermacāns.

Sudraba medaļas izcīnīja Krimūnas komanda, kurā spēlēja Oskars Vaļuškins, Renārs Šulcs, Guntars Reveliņš, Raimis Reveliņš, Artis Balodis,  Kristians Zīberts, Kristaps Buķis, Imants Baumanis.

Bronzas medaļas izcīnīja Tenapors vīru komanda Aleksandrs Pisarevs, Edgars Vanags, Jevgēnijs Semaško, Artis Millers, Roberts Millers, Artjoms Jefimovs, Edgars Sarbantovičs, Andris Podvinskis, Rolands Dakteris un daiļā dzimuma pārstāve Līze Feldmane.

 

09.04.2019

Dobelniekiem Latvijas telpu futbolā čempionu tituls

08.04.2019. "Elektrum" olimpiskajā centrā Rīgā telpu futbola svētku pirmajā dienā tika aizvadītas izšķirošās spēles Latvijas telpu futbola 1. līgā. Par čempioni kļuva RSU/"BAO-Dobele", kas finālspēlē negaidīti pārliecinoši sakāva Kuldīgas "Nikeru" (8:1).

1. līgas sezonā piedalījās 15 komandas, kuras tika sadalītas divās konferencēs – Rietumu (septiņas vienības) un Austrumu (astoņas). Finālā tikās abu konferenču uzvarētājas, kuras pirms tam pusfinālā tika galā ar otru konferenču otrās vietas ieguvējām. Dobelnieki ar 4:2 un 3:3 apspēlēja "Ventspils Augstskolu", savukārt kuldīdznieki vien pendelēs salauza "Salaspils" pretestību (1:1, 3:3).

Lai arī fināls sākās intensīvā un līdzvērtīgā cīņā, intriga tajā izpalika. Četru minūšu laikā dobelnieki guva trīs vārtus, 17. minūtē Pāvels Zagrebins panāca 4:0, un "Nikers" jau pirmā puslaika beigās bija spiests pāri laukuma centram sūtīt vārtsargu Artūru Cīruli. Puslaika pēdējā minūtē Oskars Priedēns vienus vārtus atguva (1:4), taču otrajā puslaikā kuldīdznieki nekādi nespēja realizēt savus momentus, divreiz norībinot vārtu pārliktni, vienreiz trāpot arī pa stabu un beigās kapitulējot ar 1:8. Ar trim precīziem sitieniem finālā izcēlās Zagrebins, bet divus vārtus guva Romāns Šteinboks.

Nikers – RSU/BAO-Dobele 1:8 (1:4)
Vārti: O. Priedēns 20' – Šteinboks 7', 31', Bučņevs 10', Zagrebins 11', 17', 28', Radčenko 33', Draška 35'

Foto un apraksts no sportacentrs.lv

 

Dobeles novada 2019. gada individuālais čempionāts novusā.

30.martā Annenieku pamatskolā Kaķeniekos notika Dobeles novada 2019.gada individuālais novusa čempionāts, kurās piedalījās 27 vīrieši un 3 dāmas.

Dāmu konkurencē par uzvarētāju kļuva Estere Kreicberga no Zebrenes, aiz sevis atstājot Baibu Koškinu (Penkule) un pagājušā gada uzvarētāju Ilgu Ģērmani (Ukri).

Vīriešu grupā labākais bija Igors Stabulnieks no Gardenes, otrajā vietā atstājot arī Gardenes pārstāvi Aleksandru Sjomkānu, trešais palika Anatolijs Borisevičs no Zebrenes.

 

Aizvadīts Dobeles novada atklātais šaha čempionāts, kuru rīkoja biedrība ‘’Dobeles šaha klubs’’, sadarbībā ar Dobeles novada Sporta centru.

Sestdien 23.03.2019. Dobeles pilsētas sporta centrā notika Dobeles novada atklātais šaha turnīrs, pulcējot 36 dalībniekus gan no Latvijas (Rīgas, Cēsīm, Jelgavas, Liepājas, Aizputes, Saldus, Jelgavas, Jaunpils, Iecavas, Valles un 10 spēlētājus no Dobeles), gan arī no Lietuvas (Jonišķiem, Akmenes Žagares, Kedainiai)

Sacensībās tika organizēti divi turnīri ātrajā šahā (rapid) un ātrspēlē (blitz).

Pēc Šveices sistēmas 7 kārtās ar apdomas laiku 12 min + 5 sek  un 3 min +2 sek.

Vietu sadalījums ātrajā šahā sekojošs :

Kungiem: 1.vietā Ivars Smilga no Valles, otrā vietā Linas Dijokas no Jonišķiem, 3.vietā Alberts Valancius  no Akmenes.

Pēc Buholca koeficienta aprēķina dobelniekam Vitālijam Čakšam 6 vieta  turnīrā ar pieciem punktiem, arī trešās vietas ieguvējam pieci punkti.

Dāmām: 1.vietā Evita Teslionokiene no Akmenes , 2.vietā Imanta Ābula no Dobeles , 3.vietā Ligita Ķēde no Aizputes.

Vietu sadalījums ātrspēlē sekojošs :

Kungiem 1.vietā Linas Dijokas no Jonišķiem, 2.vietā Matīss Mitenieks no Cēsīm, 3.vieta Gustas Morkunas no Kedainiai.

Dobelniekiem Viktoram Artemjevam un Vitālijam Čakšam 6. un 7. vietas.

Dāmām 1.vietā Evita Teslionokiene no Akmenes, 2.vietā Adrijana Morkunas, 3.vietā Imanta Ābula no Dobeles.

 

21.02.2019.

Svētdienas vakarā, 17.februārī,  "Tenax Dobele" izbraukuma spēlē Ludzā cīnījās neizšķirti 28:28 ar "Latgols". SK Latgols komanda šobrīd ieņem trešo vietu Latvijas čempionātā.

Tenaxsieši uz šo spēli bija savā labākajā sastāvā, izņemot traumēto Renātu Hovratoviču.  Pēc spēlēm Baltijas līgā, dobelnieku komandā ir iestājies atslābums, ko jau parādīja divas neizšķirta iznākuma spēles ar Celtnieks Rīga komandu 8. februārī Rīgā  26:26(13:10) un 13. februārī Dobelē  25:25(12:11).

Jau spēles sākumā Dobelei bija lielas problēmas uzbrukumā un aizsardzībā, kad ''Latgols" ieguva 3:0 pārsvaru. Turpinājumā "Latgols" handikaps sasniedza arī piecas (7:2) un sešus vārtus (9:3). "Tenax Dobele" ar vārtu sarga Ivara Lāča darbību spēja atgūties un līdz puslaika beigām samazinot rezultāta starpību - 10:14.

Otrā puslaika sākumdaļā tenaxieši turpināja pakāpeniski samazināt rezultāta starpību, un 45. minūtē pēc Anda Ērmaņa vārtiem, "Tenax Dobele" izlīdzināja rezultātu (21:21), "Latgols" pieprasīja pārtraukumu. Atlikušajā laikā laukumā bija ļoti līdzsvērtīga cīņa, kas noslēdzās ar katras komandas vienu iegūtu punktu par 28:28 neizšķirtu. Interesanti, ka ne vienai, ne otrai komandai neizdevās gūt vārtus pēdējās divas minūtes.

"Tenax Dobele" rindās rezultatīvākie spēlētāji bija Andis Ērmanis ar sešiem vārtiem, savukārt pa pieciem guva Ņikita Pančenko, Nils Miķelsons un Oskars Arājs. Tenax Dobele komandā spēlēja un punktus guva Ērmanis - 6, Miķelsons - 5, Pančenko - 5, Arājs - 5, Lazda - 3, Politers - 2, Bilkštis - 1, Šuleiko - 1, Jansons, Jonuška, Domanskis, Krivmanis, Usāns, Lācis, Fots.

Šobrīd pirmajā četriniekā ir izveidojusies tāda situācija, ka uz pirmo vietu pretendē divas komandas - "Tenax Dobele" un "Celtnieks Rīga". Pirmajā posmā "Tenax Dobele" bija labākā komanda, līdzi uz otro posmu ņemot četrus punktus, kamēr rīdzinieki bija otrie un otro daļu sāka ar trim punktiem. Otrajā posmā "Tenax Dobele" izcīnījusi divas uzvaras, trīs reizes spēlējusi neizšķirti un iekrājusi 11 punktus. Arī "Celtniekam" summā ir 11 punkti - trīs uzvaras un divi neizšķiru. Gūto un zaudēto vārtu starpība nedaudz labāka ir Dobelei - plus 21 pret plus 18.

"Tenax" spēli aizvadīs svētdien, 24.februārī, kad pulksten 17:00 uzsāks spēli savā laukumā pret Ludzas "Latgolu", komandu, pret kuru pavisam nesen Ludzā spēlēts neizšķirti. Dobeles komandai vēl vairāk situāciju sarežģī fakts, ka dienu iepriekš, 23.februārī plkst.17.00, pret "Celtnieku'' jāspēlē Baltijas handbola līgā.

Ar katru spēli savu sniegumu uzlabo 1. līgas komanda Dobele/ Tērvete, kuru pēdējās spēlēs vada Dainis Putra, kurš ir atradis labu kontaktu ar jaunajiem spēlētājiem. Iiepriekšējā spēlē tika izcīnīta uzvara pār 1.līgas līderiem Skriveri/Aizkraukle komandu.

Arī svētdien, 17.februārī, izbraukuma spēlē Ulbrokā dobelnieki uzvarēja Ulbrokas SK, kuri 1.līgā ieņem trešo pozīciju.

Spēles pirmais puslaiks pagāja vienlīdzīgā cīņā, un tikai puslaika beigās dobelnieki panāca 15:14 savā labā.

Otrajā puslaikā līdz 40. minūtei mājinieki vēl spēja saglabāt 2-3. vārtu deficīta, bet tad jau izpaudās viesu pārākums. Visā spēlē Dobele/Tērvete uzvarēja pārliecinoši 35:24(15:14).

Vārti: Kristians Pavlenko - 9, Elvis-Ēriks Vilsons - 6, Kristians Kelerts - 4, Kārlis Krūmiņš, Edgars Krieviņš, Toms - Rolands Ābelīte - 3, Rūdis Šķupelis, Ričards Mucinieks -2, Kristians Gidrevics - 2(2), Andris Vidovskis - 1. Ainars Gavars, Kristers  Gerasimjonoks, Kims Berezovojs. Vārtos Emils Granauskis un Ritvars Putra.

Nākošo spēli Dobele/Tērvete spēlēs mājās, Dobeles Sporta hallē, trešdien, 27. februārī plkst. 19:30, ar ONSC/HK Ogre.

Uz spēlēm gaidām savus atbalstītājus un fanus!

Informē:
komandas priekšnieks Ivars Zariņš

14.02.2019.

Pašvaldību sporta veterānu - senioru 56. sporta spēļu sacensības galda tenisā.

2019. gada 2. un 3. februārī Iecavā norisinājās Latvijas pašvaldību Sporta veterānu - senioru 56. sporta spēles galda tenisā, pulcējot necerēti kuplu dalībnieku skaitu. Visus Latvijas novadus kopā pārstāvēja 126 dalībnieki. Komandu vērtējumā sacentās 20 komandas. Šīs bija pirmās sacensības, kuras atklāja jaunais LSVS prezidents Olimpiskais čempions Ivans Klementjevs. Atklāšanas parādē dalībniekus sveica Iecavas mūzikas un mākslas skolas jaunie mākslinieki.

1. vietu ar 5 punktiem izcīnīja  Kokneses novada komanda.
2. vietā  ar 7 punktiem ierindojās Rīgas pilsētas komanda.
3. vietu ar 9 punktiem izcīnīja Liepājas senioru sporta klubs.

Dobeles novada pašvaldības komanda izcīnīja augsto 9. vietu ar 21. punktu.

Komandā startēja Andris Šturms, kas individuāli savā vecuma grupā izcīnīja 4. vietu.

Guntis Krivods izcīnīja grupā 50+ 5. vietu ,bet  Sergejs Šikovs šajā pašā vecuma grupā palika 6. vietā.

Pāvils Boļšakovs vecuma grupā 70+ izcīnīja 6. vietu.

 

11.02.2019.

Nedēļas nogale handbolistiem paiet sīvās cīņās

Piektdien, 8.februārī, Tenax Dobele handbola komanda izbraukuma spēlē Rīgā tikās ar sīvākajiem konkurentiem Celtnieks Rīga komandu. Dobelniekiem slimības dēļ nevarēja palīdzēt Ansis Bilkštis, Andis Ērmanis un Antons Šuleiko. Arī rīdziniekiem traumas dēļ nespēlēja Artūrs Lazdiņš un Rihards Leja. Rīdzinieki savu sastāvu ir pastiprinājuši ar studentu no Vācijas Robertu Bergu. Dobelniekiem, atšķirībā no iepriekšējās tikšanās, komandā vairs nav Nila Kreicberga, kurš no janvāra mēneša ir Somijas čempiona Riihimaki Cocks sastāvā.

Spēles sākumā vadībā izvirzījās dobelnieki, 10. minūtē 7:1, tomēr rīdzinieki nav tā komanda, kura salūst un, parādot cīņas gribu, spēli izlīdzināja un vārtu starpību samazināja. Puslaiks noslēdzās ar 13:10 tenaxsiešu labā. Otrā puslaika sākumā dobelnieki sāka pielaist daudz tehnisko kļūdu un nespēja vairākās situācijās gūt vārtus pret labi spēlējošo rīdzinieku vārtu sargu Raiti Puriņu.  38. minūtē rīdzinieki panāca 15:15 un 45. minūtē jau bija vadībā ar 20:17. Spēles 50. minūtē dobelnieki uzlabojot savu spēli un panāca rezultātu 23:23.  Spēles 59. minūtē  Elvijs Lazda panāca 26:25 tenaxsiešu labā, uz ko atbildēja rīdzinieku ļeģionārs no Krievijas Vladislavs Košmans, izlīdzinot rezultātu 26:26. Pēdējais uzbrukums piederēja dobelniekiem, tomēr vārtus gūt nespēja. Spēle beidzās ar rezultātu 26:26 (13:10).

Vārti:  Nils-Aivis Miķelsons - 6, Nikita Pančenko - 6(1), Egils Politers - 5, Oskars Arājs, Elvijs Lazda,- 3, Armands Usāns, Aleksandrs Krastiņš, Renats Hovratovičs -1.  Ingus - Kristians Jonuška, Kristians Pavlenko, Vladislavs Fots, Andris Domanskis, Kristaps Krivmanis. Vārtos Ivars Lācis un Uldis Jansons.

Sestdien, 9,februārī, Dobeles Sporta hallē dobelnieku jaunā maiņa, 1. līgas komanda Dobele/Tērvete, uzņēma līgas līderus Skrīveri/Aizkraukle komandu.  Komandai nevarēja palīdzēt MSĢ spēlētāji, kuriem pašiem bija spēle Ludzā.

Viss pirmais puslaiks pagāja abu komandu sīvā cīņā un beidzās 14:14. Otrajā puslaikā dobelnieki ieguva divu trīs vārtu pārsvaru, ko labi cīnoties saglabāja līdz spēles beigām, uzvarot 26:24(14:14). Šis bija pirmais zaudējums līgas līderiem Skrīveri/Aizkraukle.

Vārti:  Kristians Pavlenko - 7(2), Kristians Kelerts - 6, Ainars Gavars - 5, Kristians Gidrevics - 3, Kārlis Krūmiņš - 2, Andris Vidovskis, Rūdis  Šķupelis, Vladislavs Fots - 1. Kristers Gerasimjonoks, Ričards Mucinieks, Kims Berezovojs, Valts- Kristians Vīndedzis. Vārtos Emils Granauskis un Ritvars Putra.

Jau šo trešdien, 13. februārī plkst. 19:30, Dobeles Sporta hallē, spēlē TENAX Dobele - CELTNIEKS Rīga.

Informē komandas priekšnieks Ivars Zariņš.
Foto: Latvijas Handbola federācijas oficiālās mājas lapas

 

04.02.2019.

"Tenax Dobele" izcīna otro uzvaru divās dienās

Nedēļas nogalē, 2. un 3. februārī, Tenax Dobele vīriešu handbola komanda Baltijas līgas spēlēs uzņēma Lietuvas komandas VHC Sviesa Viļņa un Granitas /Karys Kauņa. 

Pirmajā spēlē pretiniekos bija Viļņas komanda. Izbraukuma spēlē Viļņā dobelnieki zaudēja ar 30:36 (16:17). Arī šajā spēlē sākums piederēja viesiem, 10. minūtē 6:2. Tomēr tenaxsieši sakārtoja spēli un labi palīdzot vārtu sargam Ivaram Lācim, 15.minūtē Egils Politers rezultātu izlīdzināja 6:6. 27. minūtē rezultats vēl bija 12:12, bet puslaika beigas labāk nospēlēja mājinieki, gūstot vairākus vārtus, un puslaiku uzvarot 15:12. Otrajā puslaikā dobelnieki ieguva četrus vārtus savā labā, 35.minūtē 19:15. Viss otrais puslaiks aizgāja ļoti līdzīgā cīņā, kurā tenaxsieši tomēr prata nosargāt savu uzvaru 32:28 (15:12). Šī bija ļoti svarīga uzvara, jo lietuvieši bija grupā tuvākie konkurenti, ieņemot otro vietu.

Vārti: Oskars Arājs - 11(5), Egils Politers - 7, Nikita Pančenko - 4, Ansis Bilkštis, Armands Usāns - 3, Nils-Aivis Miķelsons - 2, Elvijs Lazda, Kristaps Krivmanis -1.

Otrajā dienā pretiniekos bija Kauņas komanda, kura šobrīd Lietuvas čempionātā ieņem līderpozīcijas, bet Baltijas līgā ieņem tikai piekto vietu. Izbraukuma spēlē Kauņā, dobelnieki esot vadībā ar septiņiem vārtiem, tomēr nespēja nosargāt uzvaru, spēlējot neizšķirti 27:27(17:13).

Spēles sākumā vadību pārņēma tenaxsieši, 10. minūtē 5:0. Tomēr lietuvieši spēli izlīdzināja, kaut gan puslaiku zaudēja 11:16 par labu dobelniekiem. Otrajā puslaikā spēle izlīdzinājās un lietuvieši, izmantojot dobelnieku kļūdas aizsardzībā, kā arī daudzās tehniskās kļūdas piespēlēs un bumbas ķeršanā panāca jau 25:26. Tenaxsiešiem problēmas radīja arī Oskara Arāja pirmajā puslaikā iegūtās muguras sāpes, kas neļāva viņam piedalīties spēlē. Spēles beigu daļa pagāja ļoti saspringtā gaisotnē. Lietuvieši 28. minūtē panāca neizšķirtu 28:28. Tad abām komandām bija kļūdas uzbrukumos, bet spēles pēdējās sekundēs noteikumus rupji pārkāpa lietuviešu spēlētājs, neļaujot izdarīt uzbrukumu dobelniekiem, saņēma diskvalifikāciju un tiesneši nozīmēja septiņu metru soda metienu uz lietuviešu vārtiem. Spēles laiks vēl bija trīs sekundes. Nikita Pančenko izdarīja metienu, kura laikā atskanēja spēles beigu signāls un kaut gan lietuviešu vārtu sargs bumbu atsita, tiesneši uzskatīja, ka līdz ar beigu signālu tā nebija nonākusi līdz vārtu sargam, nozīmējot atkārtotu soda metienu. Otro metienu Nikita Pančenko realizēja, izcīnot smagu un ļoti svarīgu uzvaru 29:28 (16:15).

Vārti: Nikita Pančenko - 7(6), Nils - Aivis Miķelsons - 5, Kristaps Krivmanis, Egils Politers - 4, Armands Usāns - 3, Elvijs Lazda, Renats Hovratovičs, Andis Ērmanis - 2, Ansis Bilkštis - 2(2), Oskars Arājs -1. 

Vēl spēlēja Aleksandrs Krastiņš, Vladislavs Fots. Vārtos Ivars Lācis un Uldis Jansons.

Pēdējā un ļoti izšķirošā spēle Baltijas līgas grupā būs 23. februārī plkst. 17,00 Dobeles Sporta hallē, spēlēs Tenax Dobele - Celtnieks Rīga.

Šo piektdien, 8.februārī plkst. 19:30 Latvijas virslīgas spēle Rīgā, RTDP zālē. Spēlē Celtnieks Rīga - Tenax Dobele.

 

25.01.2019.

Latvijas Republikas maksibasketbola čempionāts

12.janvārī notika otrā LR maksibasketbola čempionāta spēle sieviešu komandām, grupā 45+, starp Dobeles un Rīgas satiksmes komandām. Dobelnieces uzsāka spēli diezgan veiksmīgi un līdz 1.puslaika beigām rezultāts bija ļoti līdzīgs 31:34 rīdzinieču labā. Tomēr pretinieces iespēlējās un neļāva vairāk mūsu komandas spēlētājām izdarīt brīvus metienus. Rezultativitāte vairāk nebija iepriekšējā un aizsardzībā dobelnieces netika galā ar pretinieču uzbrukumiem. Beigu signāls vēstīja par rīdzinieču uzvaru ar 70 : 41.

Rezultatīvākās spēlētājas bija – Ilze Lejniece – 10 un Linda Rimgaile – 12 punkti.

 

Starptautisks turnīrs basketbolā Cēsu kauss 2019

No 18.-20. janvārim Cēsīs notika starptautisks basketbola turnīrs, kas kopā pulcēja 52 komandas no 7 valstīm – Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Igaunijas, Anglijas, Īrijas un Itālijas. Sacensības notika 3 sieviešu (30+; 40+; 50+) un 3 vīriešu (30+; 40+; 50+) vecuma grupās.

Dobeles komanda startēja 30+ vecuma grupā, kur piedalījās 7 komandas. Šoreiz apakšgrupa mums bija iedalīta ļoti stipra – Avantis (Latvija), VIRVYTES SLENIS (Lietuva) un Northern Legion ( Krievija).

Pirmā spēle pret Latvijas favorītēm Avantis komandu noritēja samēra mierīga gaisotnē, jau sākuma paredzot spēles iznākumu, jo mūsu komandā nav tik profesionālu spēlētāju. Ar rezultātu 15:27 uzvarēja Avantis. Mūsu komanda rezultatīvāka spēlētāja ar 8 punktiem (t.sk.1-trīspunktu metienu) bija Zane Ržiščeva.

Otrā spēle pret Krievijas ļoti stipro komandu Northern Legion arī bija neuzvarama. Spēles beidzās ar rezultātu 20:49 pretinieču labā. Šajā spēlē labākā spēlētāja bija Ieva Jordane-Liflande ar 5 punktiem (t.sk.1-trīspunktu metienu).

Trešā spēle bija viscerīgākā, jo pretinieces bija lietuvietes, kas nebija tik profesionāla komanda. Spēle no sākuma gan ritēja punkts punktā, puslaikam noslēdzoties 10:8 mūsu komandas labā. Otrajā puslaikā vadību pārņēma mūsu komanda ar precīziem 2-trīspunktu metieniem un tika svinēta uzvara ar rezultātu 28:12. Rezultatīvāka spēlētāja bija Zane Ržiščeva ar 13 punktiem (t.sk. 2-trīspunktu metieniem).

Tas nozīmēja, ka nākamajā dienā būs spēle par 5.vietu ar Ķekavu. Tā bija ļoti saspringta spēle un noritēja punkts punktā. Spēlētājas abās komandās sapelnīja daudz piezīmes un bija jāizpilda soda metieni. Kad rezultāts jau bija cerīgs, esot 6 punkti plusā, tas tomēr pakāpeniski saruka. Pēdējās spēles minūtēs pretinieces izpildīja divas reizes soda metienus, kas arī izšķīra spēles beigu rezultātu. Ar 19:17 tika piedzīvots smags zaudējums un līdz ar to iegūta 6.vieta turnīrā. Veiksmīgākā spēlētāja bija Ieva Jordane-Liflande ar 9 punktiem (t.sk.1-trīspunktu metienu).

Komandā spēlēja - Zane Ržiščeva, Ieva Zavinska, Inese Jurevica, Ieva Jordane-Liflande, Iveta Epnere, Ērika Vēdzele-Liepa, Judīte Šneidere, Ilze Upeniece, Līga Kokarēviča.

Ilze Abramoviča
Komandas pārstāve

Foto no personīgā arhīva

 

 

21.01.2019.

Tenax Baltijas Līgas kausā izcīna divas uzvaras

Š.g. 19.- 20. janvārī Tenax Dobele vīriešu handbola komanda devās Baltijas līgas izbraukuma spēlēs uz Igauniju. Šajās spēlēs komandai palīdzēt nevarēja Andis Ērmanis  un Kristaps Krīvmanis.

Sestdien pirmajā spēlē pretinieki bija Viljandi HC komanda, kuru Dobelē mājas spēlē tenaxsieši uzvarēja 31:26(19:12).

Spēles sakumā jau ar pirmajām minūtēm vadību pārņēma viesi, 10.minūtē 8:1. Puslaiku tenaxsieši uzvarēja jau ar 21:10.

Arī otrajā puslaikā igaunijas komanda neko nespēja mainīt spēles gaitā un  dobelnieki uzvarēja pārliecinoši 42:28(21:10).

Vārti: Nils Kreicbergs - 14, Oskars Arājs, Nils-Aivis Miķelsons - 5, Armands Usāns, Nikita Pančenko - 4, Elvijs Lazda, Egils Politers, Antons Šuleiko, Aleksandrs Krastiņš - 2, Ansis Bilkštis, Ivars Lācis -1. Renats Hovratovičs, Uldis Jansons.

Svētdien Tallinā dobelniekus uzņēma HC Tallinn komanda, Iepriekšējā dienā igauņi pārliecinoši uzvarēja Celtnieks Riga komandu 41:32(20:12) un grupā ieņēma pirmo vietu. Arī šo komandu tenaxsieši Dobelē bija uzvarējuši 36:25(15:11)

Spēles sākumā vadībā izvirzījās dobelnieki,10.minūtē 8:5. Tomēr igauņi spēli izlīdzināja un 20. minūtē bija vadībā 13:12. Spēles puslaiks beidzās 18:18.

Otrajā puslaikā neviena no komandām nespēja gūt sev par labu vairāk kā vienus vārtus, tomēr labi cīnoties, kad rezultāts bija 27:26 dobelnieku labā, 7 metru soda metienu atvairīja Ivars Lācis. Tas deva iespēju dobelniekiem palielināt rezultātu sev par labu 29:26. Pēdējās spēļu minūtēs četrus vārtus guva igauņu līderis Markus Viitkar (visā spēlē 11 varti), uz ko atbildēja Nils-Aivis Mikelsons, Egils Politers un ar diviem vārtiem Oskars Arājs, saglabājot vārtu starpību. Vēl 60.minūtē 7 metru soda metienu nerealizēja Oskars Arājs, bet spēles gala rezultātu tas neiespaidoja, dobelniekiem uzvara 34:31 (18:18). Ar šo panākumu tenaxsieši ieņēma pirmo vietu grupā.

Vārti: Oskars Arājs - 10, Egils Politers - 7, Nils Kreicbergs, Nikita Pančenko - 5, Nils-Aivis Mikelsons - 4, Ansis Bilkštis - 2, Armands Usāns - 1. Elvijs Lazda, Renats Hovratovičs, Aleksandrs Krastiņš, Antons Šuleiko, Ivars Lācis, Uldis Jansons.

           Baltijas liga  B grupa.
                                                Komanda                             Speles.   Uzvaras.  Neizšķirts.   Zaudējumi.   Vārtu attieciba.    Punkti.
                                     1.  ZRHK Tenax Dobele (LAT)         7               5                1                  1                   +28                       11
                                      2.   HC Tallinn (EST)                         7               5                0                  2                   +26                       10
                                      3. VHC Sviesa  Vilna (LTU)             6               5                0                  1                   +18                        10
                                      4.  Celtnieks Riga (LAT)                   7               3                0                  4                  - 14                           6
                                      5.  Granitas/Karys Kauna (LTU)       6              1                 1                  4                  - 9                            3
                                      6.   Viljandi HC  (EST)                       7               0                0                 7                   - 49                          0
 

Šīs bija pēdējās spēles Tenax komandā tās līderim un kapteinim Nilam Kreicbergam, kurš jau ar pirmdienu, 21.01.2019., būs Somijas čempionu un Eiropas Čempiona līgas kluba Riihimaen Cocks spēlētājs. Ar šo kontraktu Nilam paveras sportista izaugsme un iespējas spēlēt augstākā līmenī. Kluba vadība un komandas biedri novēl, lai viņam viss izdodas.

Jau pēc pāris nedēļām, 02 - 03.02.2019., Tenax Dobele būs ļoti svarīgas Baltijas līgas spēles Dobele uzņems Lietuvas komandas.

Sestdien, 02.02.2019. plkst. 17:00, Dobeles Sporta hallē, spēlē TENAX Dobele (LAT) - VHC Sviesa Vilna (LTU)

Svētdien, 03.02.2019. plkst. 14:00, Dobeles Sporta hallē, spēlēTENAX Dobele (LAT) - Granitas/Karys Kauna (LTU)

Latvijas Synottip virslīgas spēle:
Svētdien, 27.01.2019. plkst.12:00, Dobeles Sporta hallē spēlēs Tenax Dobele - MSĢ/LAT-Hertz.

Gaidām savus atbalstītājus un fanus!

Dobele/ Tērvete Latvijas čempionātā

Sestdien, 19.janvārī, Dobeles Sporta hallē, 1. līgas komanda Dobele/Tērvete uzņēma SK Latgols juniors komandu, kura šobrīd ieņem otro vietu 1. līgā.

Mājinieku rindās nebija vairāki spēlētāji, kuri var palīdzēt komandai. Tā kā otrā dienā Murjāņos bija spēle MSĢ/LAT Hertz - SK Latgols, tad komandai nevarēja palīdzēt Toms-Rolands Ābelīte, Edgars Krieviņš, Elvis-Ēriks Vilsons. Citu iemeslu dēļ Kristers Gerasimjonoks, Edgars Zeikmanis, Kims Berezovojs.

Spēles pirmais puslaiks pagāja līdzīgā cīņā un tikai puslaika beigās ludzānieši guva divu vārtu pārsvaru. Puslaiks 16:14 Ludzāniešu labā.

Otrajā puslaikā viesi turējās priekšā ar 2-3 vārtu pārsvaru. Tomēr dobelnieki, labi piepalīdzot jaunajam vārtu sargam Ritvaram Putram, spēja rezultatu līdzsvarot un 57. minūtē Ričards Mucinieks panāca 30:30. Tikai mājinieku pašu kļūdu un neiemestu vārtu dēļ bija jāatzīst viesu pārākums ļoti līdzīgā spēlē. 31:33(14:16) SK Latgols juniors labā.

Vārti: Kristians Pavlenko - 7, Kristians Kelerts, Ainars Gavars, Kārlis Krūmiņš - 5, Ričards Mucinieks - 3, Kristians Gidrevics, Rūdis Šķupelis - 2, Andris Vidovskis, Vladislavs Fots -1. Valts-Kristians Vindedzis. Vārtos: Emils Granauskis un Ritvars Putra.

 

05.11.2018.

1.novembrī, Tenax Dobele vīriešu handbola komanda aizvadīja spēli izbraukumā Ogrē. Spēles sākumā dobelnieki neizmantoja vairākas vārtu gūšanas iespējas un mājinieki izvirzījās vadībā. Dobelnieki nekādi nespēja sakārtot aizsardzību un, negūstot vārtus, bija iedzinēju lomā. Tikai 15. minūtē Andis Ērmanis izvirzīja tenaxsiešus vadībā 10:9. Puslaiku dobelnieki pabeidza 20:16. Otrā puslaikā stabili vadībā turējās dobelnieki un 54. minūtē Andis Ērmanis panāca septiņu vārtu pārsvaru 32:25. Tomēr spēles beigu daļā mājinieki, izmantojot dobelnieku kļūdas gan aizsardzībā, gan uzbrukumā, atguva sešus vārtus. Spēles gala rezultāts 32:31 (20:16) tenaxsiešu labā.

 

Vārtus guva Andis Ērmanis-10, Nils Kreicbergs -9,  Nikita Pančenko-5, Egils Politers-4, Elvijs Lazda-2, Ansis Bilkstis un Nils Aivis Mikelsons -1.

3.novembrī, 1līgas komanda Dobele/Tērvete, Dobeles Sporta hallē uzņēma SK Ulbroka komandu. Pirmajā puslaikā spēle bija līdzīga, kur ar 1-2. vārti vadībā bija viesi. Tikai puslaika beigās slikti nospēlējot mājiniekiem, viesi atpūtā  devās 12:6 savā labā. Otrajā puslaikā dobelnieki uzsāka pakaļdzīšanos un 40. minūtē Kristers Gerasimjonoks panāca 15:15. Tad spēle jau bija līdzīga, bet beigu daļā vairākus brīvus metienus nerealizēja dobelnieki un viesi spēja nosargāt sev uzvaru 25:22(12:6).

Vārtus guva Kristians Pavlenko-5, Kristians Kelerts un Kristers  Gerasimjonoks -4, Vladislavs Fots -3, Ainars Gavars un Elvis Ēriks Vilsons -2, Kristians Gidrevics un Rūdis Šķupelis -1. Zeikmanis Edgars , Kārlis Krūmiņš , Kims Berezovojs , Ričards  Mucinieks, Toms-Rolands Ābelite, Valts-Kristians Vīndedzis. Vārtos spēlēja Emīls  Granauskis  un   Ritvars Putra.

Jau šo sestdien un svētdien , 10. Un 11.novembrī,  Tenax Dobele komanda  dodas Baltijas līgas izbraukuma spēlēs  uz Lietuvu. Sestdien plkst.17:00 Kauņā ar   Granitas /Karys komandu un svētdien Viļņā plkst.13:00 ar WHC Šviesa  komandu.

Trešdien, 7.novembrī , Dobeles Sporta hallē, plkst. 19:30 Tenax Dobele - JŪRMALAS  SPORTS

Informē komandas priekšnieks Ivars Zariņš.
Foto: Latvijas Handbola federācijas oficiālās mājas lapas

 

30.10.2018.

„IPPON” karatisti iegūst godalgotas vietas sacensībās Salaspilī!

21. oktobrī Salaspilī notika Salaspils karatē čempionāts, kurā piedalījas 450 dalībnieki no 21 Latvijas karatē kluba. Sacensības notika pēc olimpiskajiem karatē noteikumiem WKF (World karate federation). Tokijas olimpiskajās spēlēs, kas notiks 2020. gadā, būs vairāki jauni sporta veidi, viens no tiem ir karatē un sacensības olimpiādē notiks pēc WKF noteikumiem.

Dobeles novadu sacensībās pārstāvēja četri karatē kluba „IPPON” sportisti – Ksenija Roze, Andrejs Juškevics, Marks Blumfelds un Haralds Ikvilds. Sportisti piedalījās kumite (cīņa ar pretinieku disciplīnā). Kopumā tika izcīnītas piecas medaļas – trīs zelta, viena sudraba un viena bronzas.

Sacensību rezultāti:
Ksenija Roze 1. un 3.vieta,
Andrejs Juškevics 1.vieta,
Haralds Ikvilds 1. un 2.vieta,
Markam Blumfeldam 5.vieta.

Sportistiem šīs bija pirmās sacensības 2018./2019. gada sacensību sezonā. Kluba sportisti plāno aktīvi apmeklēt sacensības Latvijā, ka arī ir ieplānoti starptautiski braucieni uz Lietuvu, Igauniju, Krieviju un Čehiju. Treneris arī aktīvi gatavo sportistus, kas pārstāvēs Dobeles novadu Latvijas jaunatnes olimpiādē!

 

 

24.10.2018.

21.oktobra vēlā vakarā no Jaunatnes Olimpiskajām vasaras spēlēm Buenosairesā, Argentīnā mājās atgriezās Dobeles Sporta skolas audzēknis Rihards Zorge un viņa treneris Vilnis Celmiņš.

Rihards Zorge Jaunatnes Olimpiskajās spēlēs Argentīnā individuālajās sacensībās kopvērtējumā izcīnīja astoto vietu. Uz Olimpiskajām spēlēm sportists tika, pateicoties veiksmīgajiem startiem sacensībās pēdējos četros gados.  Pirmo reizi savā karjerā tik nozīmīgās sacensībās iekļuva finālā. Pēc kvalifikācijas sacensībām Rihards atradās piektajā vietā. Pēc trenera vārdiem, Rihardam finālā pietrūka pieredze, lai saglabātu piekto vietu vai pakāptos augstāk. Vilnis Celmiņš sportista startu vērtē ar deviņnieku desmit punktu skalā.

Viena no Jaunatnes Olimpisko spēļu īpatnībām ir tā, ka dažos sporta veidos startē jauktās komandas – vienā komandā tiek apvienoti sportisti no dažādām valstīm. Tā jaukto pāru sacensībās šaušanā ar pneimatisko pistoli Rihards startēja kopā ar Itālijas sportisti. Kopā viņi iekļuva ceturtdaļfinālā un rezultātā izcīnīja dalītu 5. – 8. vietu.

Jaunatnes Olimpiskās spēles notiek reizi četros gados pēc ‘’lielo’’ Olimpisko spēļu formāta. Pirmo reizi tās norisinājās 2010. gadā Singapūrā. Jāatgādina, ka otrajās Jaunatnes Olimpiskajās spēlēs Ķīnā 2014. gadā mūsu valsts dalībnieku vidū bija mūsu Sporta skolas trenera Vilņa Celmiņa audzēkne Agate Rašmane, kura šaušanā izcīnīja bronzas godalgu. Dalībnieku vecuma limits spēlēs ir 14 – 18 gadi. Lai kļūtu par Jaunatnes Olimpisko spēļu dalībnieku,  jāizpilda kvalifikācijas norma.

Nākamās Jaunatnes Olimpiskās spēles notiks 2022. gadā Dakārā. Ceram, ka patīkamākās tradīcijas turpināsies un kāds Dobeles Sporta skolas audzēknis pārstāvēs mūsu valsti šajā forumā, bet Rihardam  un viņa treneri vēlam turpināt nopietni trenēties un piepildīt viņu sapni – startēt Olimpiskajās spēlēs Tokijā.

Informē:
Viesturs Dude,
Dobeles sporta skolas direktors

23.10.2018.

Svētdien, 21.10.2018., Dobeles Sporta hallē, tenaxsieši uzņēma savus sīvākos sāncenšus. Celtnieks Rīga komandu. Rīdzenieki šajā sezonā ir pastiprinājušies ar vairākiem pieredzējušiem spēlētājiem un arī ļeģionāru no Krievijas Vladislavu Košmanu. Celtnieks arī šogad piedalījās Eiropas Izaicinājuma Kausā, kur ļoti saspringtās divās spēlēs ar pāris vārtiem piekāpās Izraēlas klubam.
 
Spēles rezultātu atklāja dobelnieki. Pirmais puslaiks pagāja līdzīgā cīņā, kur  dobelnieki ieguva pāris vārtus handikapu, bet rīdzenieki atkal spēja to samazināt līdz neizšķirtam, bet vadībā izvirzīties neļāva mājinieki. Puslaiks 18:16  tenaxsiešu labā. Otrajā puslaikā jau sākumā dobelnieki ieguva 4-5 vārtu pārsvaru un to  samazināt viesi vairs nespēja. 45. minūtē  Nikita Pančenko panāca lielāko pārsvaru  31:26 un viesi  turējās tikai pateicoties Artura Lazdiņa rezultatīvai spēlei uzbrukumā, bet tenaxsiešu uzvaru apdraudēt nespēja. Spēlei gala punktu pielika vārtu sargs Uldis Jansons ar metienu pāri laukumam tukšajos pretinieka vārtos  40:34(18:16). Tenax komanda  Latvijas čempionātā Synottip virslīgā spēlē bez zaudējumiem  ieņemot līdera godu.

Vārti:  Nils Kreicbergs - 8, Nikita Pančenko - 8 (2),  Andis Ērmanis, Egils Politers - 7, Ingus-Kristians Jonuška - 3, Ansis Bilkštis, Nils Mikelsons, Kristaps Krivmanis - 2.  Elvijs Lazda, Kristians Pavlenko, Aleksandrs Krastiņš, Antons Šuleiko, Vladislavs Fots. Vārtos  Ivars Lācis un Uldis Jansons.

Šajā spēlē katras komandas labākos spēlētājus ar Dobeles novada pašvaldības balvām sveica tās vadītājs Andrejs Spridzāns un LHF prezidents Mārtiņš Bičevskis. Labākie spēlētāji bija Celtnieks Rīga  - Artūrs Lazdiņš un Tenax Dobele - Nikita Pančenko.

Tagad vairāki spēlētāji dodas uz Latvijas izlases koptreniņiem un gatavojās  spēlēm pret Slovēniju un  Nīderlandi šās  nedēļas noslēgumā.

Tenax Dobele nākamā spēle  Dobelē, 07.11.2018. plkst.19:30  ar Jūrmalas Sports. 01.11.2018. plkst.19:30 - Ogrē, HK Ogre - Tenax Dobele.

Informē komandas priekšnieks Ivars Zariņš.
Foto: Latvijas Handbola federācijas oficiālā Twitter konta

 

16.10.2018.

Dobeles Tenax handbola komanda turpina uzvaras gājienu.

Virslīgas komanda Tenax Dobele sestdien, 13.10.2018., spēlēja izbraukumā Ludzā  pret SK Latgols komandu. Līdz šai spēlei abas komandas Latvijas čempionātā vēl nebija zaudējušas , Latgols  komanda čempionāta savā pirmajā spēlē izbraukumā negaidīti pieveica  Celtnieks Riga komandu, kura uz šo sezonu ir savu komandu stiprinājusi, piesaistot  vairākus pieredzējušus  spēlētājus  un ļeģionāru  Vladislavu Košmanu no Krievijas.

Pirmais puslaiks  pagāja līdzīgā spēlē. Vadībā  ar 1-2 vārtiem turējās dobelnieki. Mājinieki spēja vairākas reizes rezultātu izlīdzināt, tomēr puslaiks beidzās 13:12 par labu tenaxsiešiem. Arī otrajā puslaikā turpinājās līdzīga cīņa un tikai spēles 38. minūtē Andis Ērmanis panāca dobelniekiem pārsvaru 18:14.  Turpinājumā  45. minūtē  Egils Politers ar vārtu guvumu panāca rezultātu 22:16. Spēles turpinājumā mājinieki vairs tuvāk par četriem vārtiem netika un dobelnieki uzvarēja, sagādājot ludzāniešiem pirmo zaudējumu, spēles rezultāts 30:24(13:12).

Spēlē vārtus guva: Nils Kreicbergs - 10, Andis Ērmanis - 9, Nikita Pančenko un Ansis  Bilkštis - 6, ,Egils Politers - 2, Ivars Lācis -1 un Kristians Pavlenko, Ingus-Kristians Jonuška, Nils-Aivis Mikelsons, Renats Hovratovičs, Kristaps Krivmanis, Armands Usāns, Vladislavs Fots. Vārtos bija Ivars Lācis un Uldis Jansons.

Informē komandas priekšnieks Ivars Zariņš.
Foto: Latvijas Handbola federācijas oficiālā Twitter konta

 

08.10.2018.

Nedēļas nogalē Dobeles Tenax handbola komanda guva piekto uzvaru un sezonu uzsāka 1. līgas komanda Dobele/Tērvete.

Sestdien,   6. oktobrī, Dobeles Sporta hallē,  tenaxsieši uzņēma  MSĢ /LAT-Hertz   komandu. Jauno murjāniešu  komandā ir pieci spēlētāji no Auces un Tērvetes, kā arī  Tenax komandas spēlētājs Armands Usāns. Dobelniekiem šajā spēlē iztrūka vairāki spēlētāji. Uz spēli bija pieteikti astoņi spēlētāji un divi vārtu sargi. 

Jau spēles sākumā dobelnieki  izvirzījās stabilā vadībā un tās 10. minūtē rezultāts bija 10:2. Pirmo puslaiku noslēdzot, rezultāts bija 21:9. Otrā puslaikā spēles gaitā nekas būtisks nemainījās un dobelnieki savā kontā ierakstīja piekto uzvaru Latvijas čempionāta spēlēs ar rezultātu  42:24.

Spēlē vārtus guva: Kristaps Krivmanis -12, Nils Kreicbergs - 10, Renats Hovratovičs - 8, Ansis Bilkštis - 6, Nikita Pančenko - 4, Kristians Pavlenko,  Arvis Juzups - 1 un Vladislavs Fots. Vārtos bija Ivars Lācis un Uldis Jansons.

Tenax Dobele komanda nākamo spēli, 13.oktobrī, plkst. 13:00, aizvadīs izbraukumā Ludzā, tiekoties ar SK Latgols komandu, kura arī šajā gadā vēl nav zaudējusi, nevienā spēlē.

Sestdien sezonu uzsāka 1. līgas komanda Dobele/Tērvete ar spēli izbraukumā Ludzā. Treneres  Lindas Karlovičas rīcībā nebija visi labākie spēlētāji, jo 1.līgas komandā ir arī spēlētāji no MSĢ  un Tenax komandām, kuri tajā pašā laikā aizvadīja savstarpēju spēli Dobelē.

Ludzānieši ir pagājušās sezonas 1. līgas čempioni un spēlēja savās mājās. Dobelnieku komandas  sastāvā bija tikai jaunie, perspektīvie spēlētāji, kuriem ir visas iespējas sevi parādīt,  lai nākotnē varētu spēlēt virslīgas komandā.  Lai arī šajā spēlē pārāki bija mājinieki, jaunie dobelnieki  zaudēja cienīgā spēlē.  Rezultats 20:37(11:20)  ludzāniešu labā.

Vārti : Andris  Vidovskis - 5, Kristaps Gerasimjonoks - 4, Kims Berezovojs - 3, Kristers Gerasimjonoks - 2, Rūdis Šķupelis - 2, Ričards Mucinieks - 2, Valters  Sāvičs - 1, Ainars Gavars - 1 un Kristians Gidrevics.  Vārtos  Emils Granauskis un Ritvars Putra. 

Nākamā spēle 10.oktobrī, Dobeles Sporta hallē, plkst. 19:30. Spēlēs Dobele/Tērvete  -  Jūrmalas Sports -2.

 

Informē komandas priekšnieks Ivars Zariņš

 

02.10.2018.
Šosejas sezonas noslēgums riteņbraukšanā

Noslēgusies 2018. gada Latvijas Riteņbraukšanas federācijas amatieru šosejas ranga sezona. Par sezonas ranga čempionu vīriešu konkurencē kļuvis Artis Roze, dāmām pirmais numurs šogad ir “Virsotne/ MARMOT” vienības riteņbraucēja Aiga Strazdiņa, kamēr komandu vērtējumā uzvara Rozes pārstāvētajai “Dobeles dzirnavnieks/ Feel Free” vienībai. Foto: Jeļizaveta Iļjina.

2018. gadā LRF amatieru šosejas riteņbraukšanas rangā tika iekļautas kopumā 18 sacensības visas sezonas garumā. Individuālajā ieskaitē tika vērtētas 12 sacensībās labāko gūto punktu summa. Tikmēr komandu ieskaitē svarīgas bija absolūti visas 18 sacensības.

Vīriešu rangā uzvarētāja liktenis izšķīrās tikai pēdējās sacensībās – “Dobeles dzirnavnieka” kausa izcīņas trešajā posmā. Uz pirmo vietu pretendēja “Dobeles dzirnavnieks/ Feel Free” komandas sportists Artis Roze, kā arī “ZZK” vienības braucējs Kristaps Knops. Grupas brauciena sacensībās Dobelē abi finišēja viens aiz otra. Par 2018. gada ranga čempionu kļuva Roze, kurš sezonā kopumā prata sakrāt 1210 punktus. Tikai par desmit punktiem atpalika Knops, kuram augstā otrā vieta. Tikmēr labāko trijnieku noslēdza Rozes komandas biedrs Niklāvs Boļšis. No Ķekavas novada nākušais riteņbraucējs sezonā kopumā sakrāja 870 punktus. Labāko sešiniekā vietas aizņēma arī pērnā gada čempions Kalvis Eisaks (“Doltcini Latvia Cycling team”), Jānis Rubiks (“ZZK”) un Andris Balodis (“Virsotne/ MARMOT”).

Sezonas kopvērtējums pa vecuma grupām:

19 – 34 gadi:

 1. Artis Roze, Dobeles dzirnavnieks/ Feel Free, 1210
 2. Kristaps Knops, ZZK, 1200
 3. Niklāvs Boļšis, Dobeles dzirnavnieks/ Feel Free, 870

35 – 39 gadi:

 1. Kalvis Eisaks, Doltcini Latvia Cycling team, 860
 2. Juris Visockis, Doltcini Latvia Cycling team, 532
 3. Ģirts Melbārdis, Fans Škoda, 500

40 – 44 gadi:

 1. Sandis Āķis, Evelo team, 628
 2. Viesturs Lejiņš, Dobeles dzirnavnieks/ Feel Free, 552
 3. Māris Kalveršs, Evelo team, 314

45 – 49 gadi:

 1. Andris Balodis, Virsotne/ MARMOT, 690
 2. Ģirts Vēvers, Evelo team, 659
 3. Agnis Apse, VeloLifestyle, 506

50 – 54 gadi:

 1. Dzintars Kaņepējs, Skanste/ Virši – A, 379
 2. Didzis Zālītis, Dobeles dzirnavnieks/ Feel Free, 147
 3. Andrejs Pisarenko, Velo+, 102

55 – 59 gadi:

 1. Aigars Zvingulis, Virsotne/ MARMOT, 499
 2. Jānis Bruzinskis, Virsotne/ MARMOT, 306
 3. Agris Kalējs, Valmieras Velo vienība, 102

60 – 64 gadi:

 1. Uldis Rutka, Dobeles dzirnavnieks/ Feel Free, 376
 2. Sergejs Pomarņevskis, Elkor, 304
 3. Agris Briedis, Evelo team, 285

65+ grupā:

 1. Aivars Krūčis, Grobiņas sporta centrs, 261
 2. Valdis Andiņš, Dobeles dzirnavnieks/ Feel Free, 217
 3. Vismants Caune, Salaspils Zīriņi, 191

Sieviešu amatieru rangā par sezonas čempioni kļuvusi “Virsotne/ MARMOT” komandas riteņbraucēja Aiga Strazdiņa, kura sezonā kopumā nopelnīja 970 punktus. Otrajā vietā ierindojās Astrīda Celmiņa (675 punkti), kamēr trešā vieta “VW Komerctransports – Veloprofs.lv” vienības pārstāvei Elīna Ķiršakmenei. Labāko sešiniekā iekļuva arī Agate Lorence (“Valmieras velo vienība”), Ingrīda Šmite (“Baldones velokomanda”) un Sanda Petunova (“Velo +”).

Komandu vērtējumā piedalījās kopumā desmit vienības. Par ranga uzvarētājiem visai pārliecinoši kļuva “Dobeles dzirnavnieks/ Feel Free” komandas sportisti. Sezonā kopumā uzvarētāji iekrāja 4244 punktus. Otrajā vietā ierindojās “ZZK” vienība, kuras kontā 3599 punkti. Tikmēr sīvā cīņā trešo vietu ieguva “Evelo team” vīri (2456 punkti). Pārējās komandas ierindojās sekojošā secībā: 4. “Virsotne/ MARMOT”, 5. “Doltcini Latvia Cycling team”. 6. “Engures sportam”, 7. “Fans Škoda”, 8. “Pulsaar”, 9. “Valmieras velo vienība”, 10. “Patria – Bottecchia”. Kopumā šosejas rangā punktus nopelnīja 192 riteņbraucēji.

Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF) izsaka pateicību visiem licencētajiem amatieru sportistiem, kā arī šosejas ranga sacensību rīkotājiem – “Igo Japiņa sporta aģentūrai”, Latvijas Riteņbraukšanas asociācijai, “Alpha Baltic”, RSK “Tandēms”, Kuldīgas novada sporta skolai un Valkas novada pašvaldībai. Jau šobrīd LRF uzsākusi darbu pie 2019. gada amatieru sacensību plānošanas, kā arī jauna projekta izveides. Par visu plašāk velo sabiedrība tiks informēta tuvākajā laikā. Noslēguma pamazām tuvojas arī MTB amatieru ranga sezona, kur vēl galvenā intriga par uzvarētājiem priekšā.

 

02.10.2018.
TENAX  BALTIJAS LĪGAS KAUSĀ SĀK AR UZVARĀM

Sestdien, 29.septembrī, Tenax Dobele vīriešu rokasbumbas  komanda uzsāka  cīņas Baltijas līgā, uzņemot Igaunijas komandas.  Pirmajā spēlē viesos bija Igaunijas HC Tallinn komanda, kuras pamatā ir jauni spēlētāji. Dobelniekiem šajā spēlē nevarēja palīdzēt Nils - Aivis Mikelsons, Elvijs Lazda,  Nikita Pančenko, Arvis Juzups un Oskars Arājs.  Arī igauņiem uz šo spēli nebija vairāki pamata sastāva spēlētāji. Spēles sākumā vadībā izvirzījās viesi 4:1. Tikai  10. minūtē dobelnieki panāca 5:5.  Spēles 15.minūtē rezultāts vēl bija 6:6 , bet tad tenaxsieši,   pēc  trenera Sandra Veršakova paņemtā minūtes pārtraukuma , sakārtoja aizsardzību un uzbrukumu, pārņemot spēli savās rokās. 20.minūtē rezultāts vēl bija 10:9 dobelnieku labā, bet atlikušajās puslaika 10.minūtēs tenaxsieši , labi palīdzot vārtu sargam Ivaram Lācim, guva 5 vārtus. Viesi spēja atbildēt tikai ar 2 vārtiem, puslaikam beidzoties 15:11 dobelnieku labā. Otrajā puslaikā dobelnieki  41. minūtē panāca jau 23:16.  Igauņi vēl  45. minūtē spēja rezultātu samazināt līdz 19:23. Puslaika otrajā daļā laukumā pilnībā saimniekoja  mājinieki, pārliecinoši  uzvarot pirmajā spēlē 36:26(15:11).
  Vārti:  Nils Kreicbergs - 10, Egils Politers - 6, Andis Ērmanis, Ansis  Bilkštis - 4, Aleksandrs Krastiņš, Antons Šuleiko- 3, Armands Usāns, Renats Hovratovičs - 2, Kristians Pavlenko, Ingus - Kristians  Jonuška -1.  Vladislavs  Fots, Kristaps Krivmanis , Edgars Krieviņš. Vārtos Ivars Lācis un Uldis Jansons.
    Svētdien, 30.septembrī,  Dobelē, kopā ar līdzjutējiem un bundziniekiem, viesojās  Igaunijas Vijandi  HC komanda.  Arī šajā spēlē, bez jau minētajiem spēlētājiem ,darba un slimības dēļ  nebija Renats Hovratovičs un Ingus- Kristians Jonuška. Šajā spēle jau pašā sākumā dobelnieki  izvirzījās vadībā. 20.minūtē 13:6 un  puslaiks 19:12.  Otrajā puslaikā  mājinieki, esot ar 7 vārtiem vadībā,  atļāva viesiem spēli izlīdzināt. Tomēr igauņi uzvaru apdraudēt nespēja, ļaujot  tenaxsiešiem  izcīnīt otro uzvaru Baltijas līgā 31:26(19:12).
     Vārti:  Nils Kreicbergs , Andis Ērmanis , Egils Politers -6, Armands Usāns - 5, Aleksandrs Krastiņš-3, Ansis Bilkštis- 2, Kristians Pavlenko, Kristaps Krivmanis, Ivars Lācis -1. Vladislavs Fots, Edgars Krieviņš. Vārtos  Ivars Lācis un Uldis Jansons.
     Abas  spēles Dobelē apkalpoja tiesnešu brigāde no Lietuvas:  Starptautiskās kategorijas tiesneši Gitis Sniurevicius un Andrus  Grigalionis . Spēles komisārs Aļģis  Mikučionis.  
      Baltijas līgas B grupā šajās brīvdienās vēl spēlēja:
 Celtnieks Riga (LAT) - Viljandi HC (EST)  26:22(16:12).
 Celtnieks Riga (LAT) -  HC  Tallinn (EST)   26:33 (13:13)
  VHC Sviesa  (LT)   -   Granitas/ Karys (LT) 30:26(14:13)

 Baltijas  līga  B grupa.       1.   Tenax Dobele(LAT)    -  4. punkti  (  2.spēles)
                                              2.   VHC Sviesa   (LT)      -   2 p.    (1.spēle)
                                             3. Celtnieks Riga (LAT)  -   2.p.   ( 2. spēles)
                                             4.  HC Tallinn     (EST)    -    2.p.  ( 2. spēles)
                                             5. Granitas/Karys  (LT)   -    0. p   (1. spēle)
                                             6.  Viljandi HC  (EST)    -  0.  p.   (2. spēles)
        
01.10.2018.

SYNOTTIP LĪGAS SPĒLE IZBRAUKUMĀ

 Svētdien, 23.septembrī,  Tenax Dobele handbolisti aizvadīja Synottip  līgas spēli izbraukumā, kur Rīgā tikās ar pagaidām bez  uzvarām esošo ASK/LSPA komandu.  Rīdzinieku rindās šajā sezonā spēlē  arī  bijušie tenaxsieši. Intars Jomants, Jānis Zvejnieks un  Kristers - Rihards  Ozols. Tenaxsiešiem  dažādu apstākļu dēļ  nebija vairāki spēlētāji- Egils Politers , Antons Šuleiko , Ingus- Kristians Jonuška  , Nikita Pančenko, Arvis Juzups.  Jau spēles sākumā dobelnieki pārņēma vadību .  Tomēr rīdzinieki pirmajās desmit minūtēs neļāva viesiem atrauties vairāk par diviem vārtiem. Tad dobelnieki sāka atrauties un 20. minūtē  Kristians Pavlenko  ar rezultatīvu metienu panāca jau 15:8 .  Puslaiku dobelnieki uzvarēja ar 17:12. Arī  otrajā puslaikā nekas nemainījās  un 40. minūtē Andis Ērmanis jau panāca 25:15, tad 51. minūtē Aleksandrs Krastiņš  30:18 un 55.minūtē lielāko pārsvaru ieguva Nils Kreicbergs  33:19.  Spēles beigās vairākas izdevības gūt vārtus neizmantoja jaunais  dobelnieku spēlētājs Vladislavs Fots, kas ļāva  armijniekiem aizskriet  ātrajos un pabeigt spēli ar rezultātu  23:33 (12:17) tenaxsiešu labā.  
   Vārti:  Nils Kreicbergs- 11,  Ansis Bilkštis -6,  Aleksandrs Krastiņš-4(2), Andis Ērmanis, Kristaps Krivmanis -3,  Kristians Pavlenko, Armands Usāns -2, Nils-Aivis  Mikelsons, Renats Hovratovičs 1, Vladislavs Fots. Vārtos Ivars Lācis un Uldis Jansons.
    

17.09.2018.

TENAX  TURPINA BEZ ZAUDĒJUMIEM

 15.-16. septembrī Tenax Dobele handbolisti aizvadīja divas Synottip virslīgas spēles un abās svinēja pārliecinošas uzvaras.  
       Sestdien, 15.septembrī, dobelnieki izbraukuma spēlē Kauguros spēlēja pret Jūrmalas Sports komandu, kura pēc pirmās  spēļu  kārtas bija līderpozīcijā. Spēles sākums bija līdzīgs, 8. minūtē 4:4. Tad sāka izpausties dobelnieku pārsvars, un 16.minūtē dobelnieki  bija jau vadībā ar 10:6., puslaiku beidzot savā labā 17:11.  Arī otrajā puslaikā jūrmalnieki nespēja atrast pretestību dobelniekiem un 37. minūtē Ansis Bilkštis panāca 10 vārtu pārsvaru 24:14. Turpinājumā dobelnieki vēl palielināja pārsvaru un svinēja pārliecinošu uzvaru 36:21 (17:11). Jāatzīmē, ka šajā spēlē pirmo reizi piedalījās no Vācijas atgriezušais Arvis Juzups, kā arī pamatsastāvā  jaunais   Kristians  Pavlenko, kas aizvietoja Elviju Lazdu, kas dziedē savu traumu.
   Vārti:  Andis Ērmanis -9, Kristians Pavlenko, Nils Mikelsons -5, Ansis Bilkštis, Egils Politers , Nils Kreicbergs - 4, Nikita Pancenko-3, Arvis Juzups -2.  Renats Hovratovics, Vladislavs Fots , Vārtos Ivars Lācis un  Uldis Jansons.
     Svētdien ,  16. septembrī,  Dobeles Sporta hallē  viesos bija   HK Vaiņode handbolisti, kuri čempionāta pirmajās divās spēlēs arī bija izcīnījuši uzvaras.  
    Spēles sākums  lika panervozēt gan komandām, gan skatītājiem, jo  tiesnešu brigādei bija nepareiza  informācija par spēles laiku un, gaidot tiesnešus, spēle aizkavējās vairāk nekā stundu.
    Jau spēles sākumā mājinieki nedeva nekādas cerības viesiem, un 15. minūtē rezultāts jau bija 14:2  dobelnieku labā.  Treneris Sandris Veršakovs spēlē iesaistīja visus spēlētājus, kas  daļēji spēli sāka izlīdzināt  puslaikam beidzoties 26:14.   Otrajā puslaikā dobelnieki,  esot vadībā ar lielu pārsvaru, sāka spēlēt paviršāk, pieļaujot kļūdas, kas viesiem deva iespēju spēli izlīdzināt. Spēles gala rezultāts  46:33(26:14).
    Vārti:   Nils Kreicbergs -13, Andis Ērmanis- 9, Nils-Aivis Mikelsons -7, Ansis Bilkštis -5, Antons Šuleiko- 3, Ingus - Kristians Jonuška, Armands Usāns, Egils Politers, Vladislavs Fots -2, Nikita Pancenko -1. Kristians Pavlenko.  Vārtos:  Ivars Lācis un Uldis Jansons.
     Nākamo spēli Tenax Dobele aizvadīs izbraukumā.  
23.09.2018.g., Rīgā  ASK zālē, plkst.17:00, ASK/LSPA -  Tenax Dobele.
29-30.09.2018.g.  Dobeles Sporta hallē,  Tenax Dobele  Baltijas  Kausa izcīņas spēlēs uzņems Igaunijas komandas  HC Tallinn un HC Viljandi.
     Gaidām savus atbalstītājus un fanus!
     

11.09.2018.

Noslēdzies “Dobeles dzirnavnieka kauss” trešais posms

9. septembrī, Dobelē, norisinājās sacensību seriāla “Dobeles dzirnavnieka kauss” trešais posms, kā arī riteņbraukšanas trenera Visvalža Bozuļa piemiņai veltītais tautas brauciens. Atkarībā no izvēlētās distances, dalībniekiem bija jāpieveic 60 km vai 30 km gara asfaltēta trase ceļa posmā Dobele – Krimūnas – Kroņauce – Dobele ar startu un finišu Dobeles stadionā.

60 km garajā “Brauc auzās” droši distancē uz starta stājās visi labākie amatieru, meistaru un junioru grupu braucēji, kuriem bija jāveic divi 30 km garie apļi. Sacensību tempu braucēji no paša starta turēja augstu, kas apvienojumā ar Zemgales stiprajiem sānu vējiem sacensības padarīja braucējiem īpaši grūtas. Pēc diviem apļiem finiša stadionu kā pirmā sasniedza 3 cilvēku grupa. Finiša spurtā stiprākais izrādījās ZZK komandas pārstāvis Jānis Rubiks, otro vietu izcīnīja Arvis Rendors no “Dobeles dzirnavnieks-Feel free”, bet trešajā vietā ierindojās Arvja komandas biedrs Raivis Ritums. Tāpat Rendors izcīnīja uzvaru junioru konkurencē.

Savukārt 30 km garajā, Visvalža Bozuļa piemiņai veltītājā distancē, kas uz startā pulcēja vairāk nekā 100 braucējus, par uzvarētāju kļuva Rīgas Riteņbraukšanas skolas audzēknis Artūrs Nummurs, otro vietu izcīnīja Mārtiņš Krekovskis, bet trešajā vietā ierindojās Gatis Kasperovičš.

Tāpat paralēli sporta un tautas braucieniem norisinājās arī Hanzas maiznīcas bērnu braucieni, kur uz starta izgāja vairāk nekā 70 mazie velo sportisti.

Kopumā sporta, tautas distancēs un bērnu braucienos Dobelē uz starta izgāja vairāk nekā 200 dalībnieki, padarot šos pasākumu par aizraujošām un lieliskām šosejas sacensībām.

Nākamais un noslēdzošais “Dobeles dzirnavnieka kausa” riteņbraukšanā izcīņas posms norisināsies 29. septembrī Dobelē, kur dalībnieki sacentīsies XCO krosā.

Sacensības organizē riteņbraukšanas sporta klubs “Tandēms” sadarbībā ar Dobeles dzirnavnieku, un Dobeles novada kultūras un sporta pārvaldi.

Sacensības atbalsta: Dobeles dzirnavnieks, Hanzas maiznīca, veloatlaides.lv, Oshee, Spodrība,  vietējais veikals “Top”, 4Cyclists.

Rezultātus skatīt šeit: Posma rezultāti pa braucieniem, grupas brauciens- sports;
                                 Posma rezultāti pa grupām, grupas brauciens- sports;
                                 Posma rezultāti pa braucieniem, grupas brauciens- tauta;
                                 Posma rezultāti pa grupām, grupas brauciens- tauta.
                                 "Hanzas Maiznīcas"  velo brauciens bērniem

11.09.2018.
TENAX  LATVIJAS ČEMPIONĀTU SĀK AR UZVARU

 Dobelnieki  ar uzvaru  uzsāka Latvijas  Synottip   virslīgas čempionātu  rokasbumbā vīriešiem, pirmajā spēlē  uzvarot HK Ogre komandu .
      Starpsezonā dobelnieku komanda ir piedzīvojusi vairākas izmaiņas sastāvā. Uz  ārzemju klubiem ir devušies komandas divi uzbrukuma līderi  Austris Tuminskis un Emils Kurzemnieks.   Pēc muguras  operācijas ārstējās Oskars Arājs .  No Vācijas kluba atgriezies komandā Arvis Juzups, kurš gan vēl nespēlēja. Traumu dēļ arī nespēlēja Ingus -Kristians  Jonuška un  Elvijs Lazda.
   Arī Ogres komandu  ir atstājis viens no uzbrukuma  balstiem Artis Kurmēns , kuru gan ļoti veiksmīgi ir aizstājis ludzānietis  Ivars Brics .
   Šajā spēlē Ogrei arī nespēlāja  Arta Laganovska.
  Pirmās desmit spēles minūtes  pagāja līdzīgā cīņā  5:5. Tad  izrāvienu izdarīja dobelnieki panākot 18. minūtē 12:7 savā labā. Tomēr ogrēnieši nav tā komanda, kas padodas un, izmantojot  dobelnieku sastāva maiņas, neļāva nekur mājiniekiem  atrauties  vairāk par pieciem vārtiem.  Puslaiks   19:14  tenaxsiešu labā.
    Otrajā puslaikā 38. minūtē Andis Ērmanis  panāca lielāko vārtu starpību spēlē  25:18.  Tomēr  viesi , palīdzot tās līderiem Ivaram Bricam un  Arvim Laganovskim,  uzsāka   rezultatīvu pakaļdzīšanos, izmantojot  atkal dobelnieku maiņas sastāvā un arī kļūdas  aizsardzībā un uzbrukumā.
   Spēles beigu daļa jau noritēja saspringtā gaisotnē, bet dobelnieki uzvaru  nosargāja ar minimālu pārsvaru  31:30 (19:14).
      Vārti:   Nils Kreicbergs - 10, Andis Ērmanis-6, Egils Politers -4, Ņikita Pančenko-3,  Kristians Pavļenko,  Ansis Bilkštis -2,  Nils-Aivis  Miķelsons, Renats  Hovratovičs , Antons  Šuleiko, Kristaps Krivmanis -1 . Vēl spēlēja Aleksandrs Krastiņš  , Vladislavs Fots. Vārtos Ivars Lācis un Uldis Jansons.
    Pēc spēles notika komandas sapulce,  kurā ar balsošanu izvēlēja komandas kapteini šajā sezonā.  Pēc rezultātu apkopošanas  ar vienādu balsu skaitu  bija Nils Kreicbergs un Egils Politers . Egils pats atsauca savu kandidatūru  un par komandas kapteini tika apstiprināts Nils Kreicbergs .  Šajā spēlē arī pirmo reizi komandā bija jaunā komandas  fizioterapeite  Agnese Ādiņa.
    Nākošās spēles :
        15.09.2018. (sestdien) ,  Kauguros  plkst:  13:00,  Jūrmalas Sports  -   Tenax Dobele.
         16.09.2018. (svētdien) , DOBELE. plkst:  14:00,   Tenax Dobele     -   HK Vaiņode.

10.07.2018.

ESBA čempionātā Horvātijā izcīnītas sudraba medaļas

No 16. - 22. jūnijam Pulā ( Horvātija) norisinājās ESBA (European Seniors Basketball Association) čempionāts basketbolā, kurā dalību ņēma arī Dobeles basketbolistes vecuma grupā 45+. Grupā startēja 4 komandas no Ukrainas, Lietuvas un Latvijas.

1.spēle notika 17. jūnijā ar Legion XXI no Ukrainas, kurai mūsu meitenes piegāja ar lielu nopietnību un cīņas sparu, neatļaujot pretiniecēm nonākt spēles vadībā. 1. ceturtdaļa noslēdzās ar rezultātu 8:9 dobelnieču labā. 2. ceturtdaļā vēl vairāk tika piestrādāts pie aizsardzības un pretinieces neguva nevienu punktu, noslēdzot ceturtdaļu jau 8:17 savā labā. 3. ceturtdaļā rezultāts pieauga līdz 20 punktu starpībai un noslēdzās ar 13:33. 4. ceturtdaļa pagāja diezgan mierīgā gaisotnē, jo spēles liktenis jau bija izšķirts. Spēles beigu signāls vēstīja rezultātu 23:43 Dobeles komandas labā. Rezultatīvākā spēlētāja šajā spēlē bija Linda Rimgaile, gūstot 9 punktus.

2.spēle notika 18. jūnijā ar Seduvos Malunas komandu no Lietuvas. Spēles sākums tika aizvadīts līdzīgā cīņā un 1.ceturtdaļa beidzās ar rezultātu 8:11 lietuviešu labā. 2.ceturtdaļa bija diezgan neveiksmīga metienu ziņā, jo netika gūts neviens punkts, noslēdzoties ar 8 : 18.
Turpinājumā spēle atkal ritēja punkts punktā, bet atgūt zaudēto neizdevās. Noslēgumā rezultāts 24:34 un zaudējums. Rezultatīvākā spēlētāja šajā spēlē bija Iveta Epnere ar gūtiem 5 punktiem.

3.spēle notika 19. jūnijā ar Carpathian Bears no Ukrainas, kas bija augstāka līmeņa komanda.
Meitenes cīnījās godam, visu laiku izturot lielu spiedienu un metienu precizitāti. Spēle noslēdzās ar rezultātu 32 : 81 ukrainiešu labā. Rezultatīvākās spēlētājas bija Linda Rimgaile un Una Epnere, katra gūstot 8 punktus.
Noslēdzoties savstarpējam spēlēm grupā, ieņēmām 2.vietu, jo lietuvietes bija zaudējušas Legion XXI No Ukrainas. Savstarpējo punktu starpība mums bija vislabvēlīgākā.
Tālāk bija vēlreiz jāmērojas spēkiem 1.vietai ar 4.vietu un 2.vietai ar 3.vietu.

Mums bija jāspēlē vēlreiz ar lietuvietēm, kurām priekšsacīkstēs zaudējam 10 punktus. Atkal viss bija jāsāk no jauna jau ar lielāku cīņas sparu un darbību aizsardzībā, jo no tā bija atkarīgs vai iekļūsim finālā.  Šoreiz metienu kvalitāte nepievīla mūsu meitenes un jau ar pirmajam minūtēm izvirzījāmies vadībā. 1.ceturdaļa 16:13 mūsu labā, 2.ceturtdaļa 25 : 19, 3.ceturtdaļa 29 : 25, un gala rezultātā ļoti nozīmīga uzvara ar 37 : 31.  Rezultatīvākā spēlētāja šajā spēlē bija Iveta Epnere ar gūtiem 12 punktiem.
Līdz ar šo uzvaru jau bija garantētas sudraba medaļas! Noslēdzošajā spēlē pret Carpathian Bears kapitulējām ar 16 : 57.
Mūsu komandas vērtīgākā spēlētāja, pēc tehniskā protokola, bija Una Epnere. Komanda tika papildināta ar vienu leģionāri – centra spēlētāju no Sanktpēterburgas.
Turnīrā piedalījās Kristīne Kŗūmiņa, Linda Rimgaile, Ilona Kalniņa, Una Epnere, Ērika Vēdzele-Liepa, Iveta Epnere, Linda Karloviča, Tatjana Terebilova, Ilze Lejniece un Judīte Šneidere.
Kopā turnīrā piedalījās 42 komandas no 8 valstīm – Ukrainas, Krievijas, Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Horvātijas, Čehijas, Slovēnijas.

Tuvākais starptautiskais basketbola turnīrs “Sunset basket cup”, kur komanda piedalīsies, notiks no 20. Līdz 22.jūlijam Liepājā.

Komandas pārstāve Ilze Abramoviča, foto no personīgā arhīva.