?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.

Pilis un muižas

Adrese: Brīvības iela 2c, Dobele, Dobeles novads, LV-3701
Tālrunis: T. 22027275 - Dobeles Pils kase; T. 28011880 - Dobeles Pils gids
Vecauces pagastā, cieši līdzās Auces pilsētai, slejas viena no pirmajām neogotikas stilā celtajām (1843.-1845.) pilīm Latvijā – Vecauces pils, kuru tās īpašnieka grāfa Karla Mēdema uzdevumā projektējis Frīdrihs Augusts Štīlers. Mēdemu dzimtas īpašumā muiža atradusies no 1760. līdz pat 20.gs. sākumam.
Lielauces pils - valsts nozīmes arhitektūras piemineklis.
Tērvete ar savu vārdu ir atpazīstama visā Latvijā, kā varens senais zemgaļu centrs baltu apdzīvotajās teritorijās, kas līdz pat 13.gs beigām cīnījās par savu politisko un ekonomisko neatkarību. Tērvetes pilskalns un zemgaļi, kas apdzīvojuši šo reģionu, ir kā simbols latviešu tautas gribasspēkam, nelokamajam, stingrajam un neatlaidīgajam raksturam.
Augstkalnes centrā, Svētes dzirnavezera krastā atrodami ievērojami valsts nozīmes arhitektūras pieminekļi, kas veido vienotu ansambli.
Adrese: Ālave, Penkules pagasts, Dobeles novads
Tālrunis: +371 29343749
19. gs. vidū celtā Bikstu muižas kungu māja, kur saglabājies daudz vērtīgu interjera elementu, ceļotājiem apskatāma tikai no ārpuses.
Bēnes muiža izveidota 16.gadsimta beigās, kad sabruka Livonijas ordenis un sāka veidoties Kurzemes - Zemgales hercogiste.
1339.gadā Livonijas ordenis agrākās Tērvetes zemgaļu priekšpils vietā pilskalna plakuma ziemeļaustrumu pusē uzceļ mūra pili. Kurzemes hercogvalsts laikā to atjauno - uz pamatiem uzceļ jaunu mūra pili, kuru dēvē par Kalnamuižu (Hof zum Berge). Kalnamuižas pilī parakstīts līgums par Kurzemes herocogistes sadalīšanu starp Gotharda Ketlera dēliem . 1596. gadā viņi sadalīja hercogisti divās daļās — Frīdrihs valdīja Zemgalē un Sēlijā, ar sēdekli Jelgavā, savukārt Vilhelms — Kurzemē, ar sēdekli Kuldīgā.
14. gs. vidū celtā Livonijas ordeņa mūra pils ir senākā celtne Dobelē.
Vācu mācītājmuiža ir saistīta ar Augusta Bīlenšteina vārdu.
Pils savulaik bija viena no greznākajām Kurzemes un Zemgales hercoga Bīrona pilīm. Mūsdienās no tās palikušas tikai iespaidīgas ārsienas.