?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
?!XPieteikt problēmu
Lai operatīvi novērstu iedzīvotāju konstatētās problēmas Dobeles novada pilsētā un ciematos, Jums ir iespēja par to informēt pašvaldības operatīvos dienestus, piemēram, par bojātu ielu apgaismojumu, bojātu ielu infrastruktūru, vandālismu vai nekārtībām ap atkritumu konteineriem.
X
Lai operatīvi novērstu iedzīvotāju konstatētās problēmas Dobeles novada pilsētā un ciematos, Jums ir iespēja par to informēt pašvaldības operatīvos dienestus, piemēram, par bojātu ielu apgaismojumu, bojātu ielu infrastruktūru, vandālismu vai nekārtībām ap atkritumu konteineriem.

Pētera Upīša Dārzkopības muzejs

Adrese: 
Graudu iela 1, Dobele
Tālrunis: 
26408655
Darba laiks: 
Muzejs šobrīd apmeklētājiem slēgts

Muzejs aicina iepazīties ar dārzkopja un selekcionāra Pētera Upīša (1896-1976) darbu un personību. Ekspozīcija veltīta dārzkopja ieguldījumam lauksaimniecības zinātnē, kā arī atklāj viņa aizraušanos ar fotografēšanu, mūziku un literatūru.

Selekcionārs Pēteris Upītis, 1957. gadā sākdams ierīkot dārzu saulainās Dobeles pievārtē, sapņoja visu Latviju pārvērst ziedošā dārzā. Viņa darbu tagad veiksmīgi turpina Dārzkopības institūta zinātnieki. 45 ha plašajā dārzā aug vairāk nekā 5000 augļaugu kultūru šķirņu un hibrīdu. Institūts ir vadoša zinātniskā iestāde, kas pēta ar augļkopību saistītus jautājumus. Pirmā dārzkopības izmēģinājumu saimniecība tika izveidota 1945.gadā uz bijušo "Lauciņu" māju īpašnieku, brāļu Vārnu kokaudzētavas bāzes. Nedaudz vēlāk šeit, vienā no Latvijas vissaulainākajām un siltākajām vietām, ieradās selekcionārs - dārzkopis Pēteris Upītis (1896 - 1976). 1957.viņš sāka veidot selekcijas dārzu, kas vēl šodien tautā tiek dēvēts par Upīša dārzu. P.Upītis bija pirmais Dobeles augļkopības laboratorijas vadītājs. Ievērojamais selekcionārs strādāja ar 24 kultūru selekciju un introdukciju.

Muzejs piedāvā informatīvus materiālus un konsultācijas par jaunākajiem sasniegumiem augļkopībā, ekskursijas pa Dārzkopības institūta dārziem, iespēju iepazīties ar Latvijas lielāko un skaistāko ceriņu kolekciju (130 šķirnes un hibrīdi). P.Upīša plašais ceriņu dārzs ir viens no lielākajiem pasaulē.

Sezonas laikā tiek rīkotas augļu un ogu izstādes.

 

Ieejas maksa:

Aktīvā sezona 15.aprīlis - 15.oktobris:

pieaugušajiem - 4 EUR

senioriem, skolēniem, 3.grupas invalīdiem - 3 EUR

skolēniem klases ekskursijā - 1 EUR

gida pakalpojumi - bez maksas.

Klusā sezona 16.oktobris - 14.aprīlis:

pieaugušajiem, senioriem, skolēniem, 3.grupas invalīdiem, skolēniem klases ekskursijā - bez maksas

gida pakalpojumi - 15 EUR.

Bez maksas ieeja ir: pirmskolas vecuma bērniem, bērnunamu, internātskolu audzēkņiem, dārzkopības skolu audzēkņiem, 1., 2.grupas invalīdiem, skolotājiem, kas pavada skolēnu grupas, tūristu grupu vadītājiem, Latvijas muzeju darbiniekiem, ICOM (starptautiskā muzeju padome) biedriem.

Citi pakalpojumi:

Kāzu ceremonija dārzā - 100 EUR**

Ceriņa iestādīšana dārzā - 50 EUR**

Lielās lapenes noma pasākumiem* - 50 EUR

Mazās lapenes noma pasākumiem* - 25 EUR

Piknika vietas - bez maksas

Augļu un ogu gardumu degustācija - 2 - 5 EUR no personas

* Tūristu grupām un klašu ekskursiju grupām, iepriekš rezervējot, bez maksas.

** Cenā ietilpst ieejas biļetes Jaunajam pārim, vedējiem, kāzu vadītājam. Pārējiem viesiem biļetes jāiegādājas atsevišķi.