?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.

Štelmaheru akmeņu dārzs Dobelē

Adrese: 
Arāju iela 18, Dobele
Tālrunis: 
20047591
Cena: 
ziedojumi
Darba laiks: 
Pēc iepriekšējas pieteikšanās

Štelmaheru ģimenes radītais dārzs Bērzes upes krastā tiek dēvēts gan par akmens pasaku, gan brīnumdārzu. Tas daudzkārt godalgots daiļdārzu konkursos.

Akmeņu kolekcija ir veidota vairāku desmitu gadu laikā. Dārzā ir ievietoti dažādu formu un lieluma akmeņi, dzirnakmeņi, verstu stabi un pagastu robežstabi.Plašo akmeņu kolekciju veido dabas veidoti mākslas darbi ar dīvainiem vēja un ūdens grebumiem. Te var saskatīt miniatūrākus megalītus, akmens bruņinieku, aitiņu un milzu lāci. Dārzā sapulcējušies arī kultūrakmeņi – dzirnakmeņi, verstu stabi, pirmās brīvvalsts laika robežstabi ar valsts ģerboni.

Akmeņu kolekcionēšana ir bijusi Alfrēda Štelmahera vaļasprieks. Akmeņu ekspozīciju papildina dekoratīvie stādījumi un augu kompozīcijas. Kopumā ir izveidota zaļa un mājīga vide. Pie klētiņas senu lietu cienītāji pratīs novērtēt zvanu, vecu ķēžu un enkuru kolekciju.

Gida pienākumus parasti uzņemas Alfrēds, spilgts un sulīgs stāstītājs. Zina visu gan par akmeņiem, gan par katru krūmu un augu, kas iestādīts dārzā. Arī derīgus padomus neliegs, it īpaši, ja savā dārzā esat ieplānojuši atrast vietu kādam akmenim. Arī tas, tāpat kā katra dzīve puķe un krūmiņš, prasa kopšanu un mīlestību.