?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.

“Mazliet vasaras, mazliet dzejas” Aijas Princes gleznās

12.11.2019

Dobeles Novadpētniecības muzejā 15. novembrī pulksten 15.00 tiks atklāta Aijas Princes gleznu izstāde “Mazliet vasaras, mazliet dzejas”.  

Izstādē skatāmas ainavas, kas tapušas plenēros vasarās. Cauri katrai gleznai vijas kāda noskaņa, kāda sajūta un prieks par Latvijas skaisto dabu.

Māksliniece par izstādes noskaņu saka: “Daba. Saule. Jūra. Vējš… Lietus atnāk un aiziet. Ir vasara. Prieks par mūsu Latviju, dabu. Tas ir esības prieks. Prieks par dzīvi un dzeju. Lasu. Otas deja uz audekla. Vairākas vasaras, mazliet ziemas. Sirdī un Domās. Īsts, patiess ieraudzīšanas, sajušanas, radīšanas prieks…”

Gleznotājas mākslas pedagoģes un ainavu arhitektes Aijas Princes pirmā izstāde tika sarīkota Dobelē 1989. gadā. Kopš 1990. gada māksliniecei bijušas personālizstādes Rīgā, Jūrmalā un citviet Latvijā, kā arī Lietuvā, Norvēģijā un ASV.

Māksliniece glezno eļļas tehnikā, viņas gleznām raksturīga krāsu emocionālā dinamika un triepienu faktūru mirdzošās gaismēnu rotaļas. Dabas krāsu pasaule ir tā, kas apbur gleznotāju, izraisa apbrīnu, un sniedz iespēju gremdēties pārdomās.

Izstāde būs apskatāma līdz 21. decembrim.

Informāciju sagatavoja:
Baiba Ļipņicka,
Dobeles Novadpētniecības muzeja
Projektu vadītāja
Brīvības iela 7, Dobele, LV-3701
Tālr. 63721309, 63700181
www.dobelesmuzejs.lv