?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.

Lietuviešus aicināja apciemot Dobeles pusi

28.01.2020

Viļņas izstāžu kompleksā “Litexpo” trīs dienas notika starptautiskā tūrisma izstāde “Adventur 2020”, kurā ar savu stendu piedalījās arī Dobeles novada tūrisma informācijas centrs.

Lietuviešiem patīk ceļot, un Latvija viņiem ir viena no pirmajām izvēlēm. Tā kā mūsu pusē apmēram 70 procenti no ārzemju ceļotājiem ir lietuvieši, Dobeles tūrisma speciālistes regulāri piedalās tūrisma izstādēs Viļņā, stāstot lietuviešiem par tūrisma piedāvājumu un kultūras notikumiem Dobeles novadā, kā arī piedāvājot tūrisma ceļvežus un kartes.

Izstādes apmeklētāji atzinīgi novērtēja informatīvos materiālus lietuviešu valodā.

Runājot stendā ar apmeklētājiem, izrādījās, ka daudzi jau bija iepazinuši Dobeles ceriņu dārzu un Pokaiņu mežu vai vismaz dzirdējuši par šiem apskates objektiem. Tāpēc bija noderīgi ieteikumi, kas jauns ir šajos objektos un ko vēl interesantu var apskatīt apkārtnē.

Izstāde “Adventur 2020”  ir lielākais gada notikums Lietuvas tūrisma nozarē, kas pulcē gan pašmāju, gan ārzemju tūrisma nozares pārstāvjus. Ik gadu izstādi apmeklē vairāk nekā  30 000 interesentu. Apmeklētāju vidū ir ne tikai Viļņas iedzīvotāji. Izstādi apmeklēt un idejas jauniem ceļojumiem gūt  bija ieradušies arī ceļotāji arī no Kauņas, Klaipēdas, Šauļiem un citām tuvām un tālām Lietuvas vietām.   

Dobeles novada Kultūras un sporta pārvalde ir noslēgusi 04.10.2018 līgumu Nr. SKV - L- 2018/177 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros.

 

 

Informāciju sagatavoja
Anita Banziņa
Dobeles novada TIC tūrisma speciāliste
E-pasts: turisms@dobele.lv