?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
?!XPieteikt problēmu
Lai operatīvi novērstu iedzīvotāju konstatētās problēmas Dobeles novada pilsētā un ciematos, Jums ir iespēja par to informēt pašvaldības operatīvos dienestus, piemēram, par bojātu ielu apgaismojumu, bojātu ielu infrastruktūru, vandālismu vai nekārtībām ap atkritumu konteineriem.
X
Lai operatīvi novērstu iedzīvotāju konstatētās problēmas Dobeles novada pilsētā un ciematos, Jums ir iespēja par to informēt pašvaldības operatīvos dienestus, piemēram, par bojātu ielu apgaismojumu, bojātu ielu infrastruktūru, vandālismu vai nekārtībām ap atkritumu konteineriem.

Kur doties Leģendu naktī

17.10.2019

26. oktobrī notiks Latvijas Piļu un muižu asociācijas organizētā Leģendu nakts, kad piļu un muižu kultūras mantojumu varēs  iepazīt daudzveidīgos un neierastos rakursos. Uz Leģendu nakts pasākumiem šogad aicinās trīsdesmit astoņas pilis un muižas. Te būs īss ieskats, ko piedāvā tuvākās muižas un pilis.

Vecauces pilī no pulksten 18 valdīs pils stāsti un leģendas. Ar atsaucīgu cilvēku gādību pilī ir nonākuši interesanti stāsti par notikumiem Aucē un Auces apkaimē, kuri vēl nav ne publicēti, ne izstāstīti. Leģendu nakts pasākums būs lasījumi un sarunas ar atmiņu iesniedzējiem pie kamīna un tējas tases. Pils saimnieki lūdz ierasties savlaicīgi, jo pēc pulksten 18.15 durvis tiks slēgtas.  

Auces pusē uz Leģendu nakti aicina Jaunauces pils, kur nakts tēma būs “Rīgas strādnieku jaunatne Jaunauces pilī no 1922. līdz 1925. gadam”. Ekskursija, spēles sāksies un vīna pagrabs tiks atvērts pulksten 20.

Vadakstes pils ir sagādājusi izstādes, radošas nodarbības, ZINOO eksperimentu šovu un koncertu ar dziedātāju Kārli Kazāku un ģitāristu Māri Bīmani. 

Dažādu bezmaksas un maksas pasākumu no pulksten 19 netrūks Jaunpils pilī: nervu kutināšana ”sikspārņu pagrabā”, izstādes, dažādas darbnīcas, vēderprieki, rudens balle.

Kā katru gadu, aktīvas leģendu nakts dalībnieces ir pilis un muižas Jelgavas novadā. Elejas muižas Tējas namiņā dažādos veidos tiks izsapņotas “Pasakas par ziediem”: gan radošā darbnīcā, gan koncertā un izrādē ar tādu pašu nosaukumu.

Lielvircavas muižā tiks apspēlēta “Modes vēsture detaļās”, konkrētāk – nepelnīti piemirstās pogas un galantā sieviešu mode zirga mugurā. No pulksten 20 notiks senlaicīgo pogu meistarošana, izstādes iepazīšana un muzikāls stāsts par modi zirga mugurā.

Lielplatones muižā pasākumi ilgs no pulksten 18 līdz pat pusnaktij, un to tēma – “Senās cīņas vēstures un mūsdienu interpretācijā”. Būs gan izlaušanās istaba, gan prezentācijas “Senās cīņas. To veidi un vēsture”, gan senā dzīvesveida un cīņu kluba “Heiligenberg” seno cīņu paraugdemonstrējumi un bruņu stends, gan vēsturisko deju kolektīva “Senvedere” teatrāls uzvedums “Pērļu kaklarota” un uguns šovs.

Vilces muiža ir pievērsusies ģerbonim – dzimtas vērtību simbolam. Jau no pulksten 18 varēs sākt izglītoties šajā jomā.

Zaļenieku muiža aicina – jūties brīvi, droši klīsti pa pili pats! Klīstot no telpas uz telpu, varēs atklāt tādu smagu vēstures lappusi kā karš. Par to vairāk varēs uzzināt ievadlekcijā “Karš bildēs” pulksten 18, izstādē un zemessardzes ekipējuma prezentācijā. Būs arī koncerts un paraugdemonstrējumi lauka virtuvē.

Villa Medem Jelgavā piedāvā ekskursiju sveču gaismā, muzikāli literāru uzvedumu un citus pasākumus.

Vairāk par pasākumiem var uzzināt mājaslapā www.pilis.lv