?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.

Gleznas un fotogrāfijas Dobeles Novadpētniecības muzejā

03.08.2019

Dobeles Novadpētniecības muzejā līdz 31. augustam apskatāmas divas jaunas izstādes.

Izstādē redzamās Mārča Stumbra gleznas nākušas no privātkolekcijām un Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja krājuma. Mākslinieks strādājis stilistiski atšķirīgos veidos, galvenokārt eļļas un pasteļtehnikā. 

Pats autors par saviem darbiem teicis: „Daba, šī bezgalīgā krāsu, līniju, ritmu un gaismēnu simfonija dod ierosmi gleznot un piedalīties visaptverošā radīšanas un pārvērtību procesā, bet pretrunīgā vēlme apbrīnot esošo un reizē radīt savu, gleznas rāmī iekļautu pasauli, liek mainīt žanrus, stilus, glezniecības paņēmienus, meklēt arvien jaunu redzējumu un spēju mazajā, ikdienišķajā saskatīt vispārējo, lielo.”

Mārcis Stumbris (1942-2014) mācījies J. Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolā,  1970.gadā beidzis Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu.Bijis mākslinieks noformētājs un mākslas studijas vadītājs Daugavpilī, mākslinieks un fotogrāfs Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā. Personālizstādes notikušas Rīgā, Jelgavā, Daugavpilī, Saldū, Saulkrastos un citur.

Muzeja mazajā zālē apskatāma Māra Kreicberga fotogrāfiju izstāde “Mirklis dabā… Dzīvnieki”. Māris Kreicbergs ir no Saldus puses un aizraujas ar fotografēšanu, fotografē lielākoties tikai dabu un tās iemītniekus. Pašmācības ceļā ir apgūti fotografēšanas pamati, klāt pievienojas paša pieredze.

Tērpies kamuflāžā un bruņojies ar fototehniku, Māris Kreicbergs stundām ilgi gaida īsto momentu, lai vienā bildē parādītu dabas varenumu, daili un emocijas.

2018. gadā piedalījās Latvijas Dabas muzeja rīkotajā konkursā „Mans putns” un pieaugušo kategorijā ieguva pirmo vietu.