?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.

Svinīgi atklāta “Pump Track” jeb multifunkcionālā velo trase Dobelē.

20.06.2022

18. jūnijā Dobelē norisinājās multifunkcionālās asfaltētās velotrases jeb “Pump Track” trases atklāšana. Tā ir pirmā šāda veida velo trase Dobeles pilsētā un otrā novadā. Trase tika izveidota ar mērķi piedāvāt tās apmeklētājiem aktīvas atpūtas iespējas, pielāgojot to visa vecuma un braukšanas līmeņa braucējiem ar dažādiem pārvietošanās līdzekļiem, piemēram, velosipēdu, skrituļslidām, skrituļdēļiem un arī skrejriteņiem.

Pasākumu vadīja tās dizaineris Gusts Ošmucenieks, kurš aicināja bērnus kopīgi atklāt velo trasi, veicot trases pirmā apļa braucienu, pēc svinīgās lentas pārgriešanas. Tāpat apmeklētājiem tika stāstīts par “Pump Track” trases tapšanu, sniegta iespēja vērot paraugdemonstrējumus par drošu trases izmantošanu, lai neapdraudētu sevi, baudīt jauku atmosfēru ar gardām limonādēm un izmēģināt trasi ar velo, skrituļdēli vai skrituļslidām.

Svinīgo runu sacīja arī Dobeles novada priekšsēdētājs Ivars Gorskis: “Šodien tiek atklāta ne tikai trase, bet arī ļoti nozīmīga vieta novadā, kur izaugt un satikties bērniem un jauniešiem, kā arī, kur apgūt un lolot savus talantus. Šī ir vieta, kur praktiskā veidā var mācīties, attīstīt disciplīnu un raksturu!”.

Asfaltētā trase ir konstruēta ar viļņotu virsmu un izliektiem stūriem, kas sastāv no dažādu izmēru kalniņiem, virāžām un nelieliem tramplīniem, kas parasti atrodami asfalta velo trasēs. Šī “Pump Track” trase atšķiras no citām, pateicoties izbūvētajai asfaltētajai virsmai trases vidū, kas papildināta ar dažādiem skeitparka raksturīgiem elementiem, piemēram, mini rampu, vulkānu, bļodu, kas pavērs plašākas iespējas triku un prasmju veidošanā. Šīs trases kopējais garums ir 82,25 metri.

Parks piemērots ne tikai velo trases braucējiem, bet arī pārējiem apmeklētājiem, kuri vēlas nesteidzīgi pavadīt brīvo laiku, atpūšoties “Pump Track” tās teritorijā. Parkā izveidotas skaistas, akmeņainas pastaigu takas, soliņi un velo novietnes, kas ir svarīgs elements šajā vietā.

 

Sagatavoja: Sabiedrisko attiecību nodaļa

Foto: Agnese Krauze