?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.

SIA “Eco Baltia vide” bez maksas savāc nozaļojošo svētku eglīti un veco elektrotehniku

10.01.2022

Vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” sadarbībā ar Latvijas Zaļo punktu aicina no nevajadzīgās elektrotehnikas un nozaļojušās Ziemassvētku eglītes atbrīvoties videi draudzīgā veidā un līdz 31.janvārim pieteikt to bezmaksas savākšanu no savas adreses, tādējādi parūpējoties par eglīšu un vecās tehnikas nonākšanu otrreizējā pārstrādē.

Akcijas laikā katrs iedzīvotājs izvešanai var pieteikt vienu eglīti, savukārt nododamās elektrotehnikas daudzums ir neierobežots. Akcijā var nodot abas lietas kopā vai atsevišķi. Turklāt kopā ar elektroprecēm var nodot arī izlietotās baterijas.

Pakalpojums tiek nodrošināts Rīgas Ziemeļu rajonā un Vidzemes priekšpilsētā, Salaspilī, Ādažos, Mārupē, Babītē, Aucē, Tērvetē, Vecumniekos, Saldū, Brocēnos, Liepājā, Grobiņā. Tāpat eglītes un veco tehniku novadu iedzīvotāji var nogādāt uz kādu no SIA “Eco Baltia vide” šķirošanas laukumiem, kas atrodas Saldū, Dzirnavu ielā 30, un Liepājā, Ezermalas ielā 11.

Pieteikties eglīšu un elektrotehnikas izvešanai SIA “Eco Baltia vide” klienti var:

SIA “Eco Baltia vide” informē, ka atbrīvoties no svētku eglītēm iespējams arī citos videi draudzīgos veidos. Piemēram, nokaltušo eglīti var izmantot kā kurināmo mājas apsildei. Ja eglīte vēl nav pavisam nozaļojusi, tā var tikt pieņemtas kā uzturviela arī, piemēram, briežu dārzos, par ko var noskaidrot, sazinoties ar konkrēto saimniecību. Galvenais panākt, lai pēc iespējas mazāk nevajadzīgo lietu nonāktu sadzīves atkritumos un pēc tam poligonā.

Tāpat uzņēmums atgādina, ka atkritumu šķirošana kļūst arvien nozīmīgāka. Palielinoties dabas resursu nodoklim par atkritumu apglabāšanu poligonos, kā arī poligonu tarifiem, palielinās arī izdevumi iedzīvotājiem un uzņēmumiem par nešķiroto atkritumu apsaimniekošanu. Veids, kā samazināt izmaksas par to – atkritumus rūpīgi šķirot, kā arī piedomāt pie saviem patēriņa paradumiem – iepirkties atbildīgi un tādējādi samazināt radīto atkritumu apjomu jau pirmajos posmos.

Plašāka informācija par SIA “Eco Baltia vide” aktualitātēm, piedāvātajām atkritumu šķirošanas iespējām un citiem pakalpojumiem pieejama uzņēmuma mājas lapā www.ecobaltiavide.lv vai lietotnē “Eco Baltia”.

Informāciju sagatavoja:
Alise Zvaigzne
AS “Eco Baltia vide”
sabiedrisko attiecību pojektu vadītāja
tel. 28780467
e-pasts: alise.zvaigzne@ecobaltiavide.lv
www.ecobaltiavide.lv