?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.

Plāno veidot "Iespējamo misiju" sociālajā darbā

15.08.2019

Plāno veidot "Iespējamo misiju" sociālajā darbā

Latvijā patlaban trūkst vairāk nekā 500 sociālā darba speciālistu, un nozarē vērojama darbaroku trūkuma krīze. Sociālo problēmu dažādība palielinās, bet darbs ir emocionāli smags, salīdzinoši zemu atalgots. Labklājības ministrija iecerējusi ņemt piemēru no izglītības jomas un plāno veidot “Iespējamās misijas” iesaukumus arī sociālajā darbā.

Sociālais dienests un tā darbinieki ir ļoti svarīgi katrā pašvaldībā. Tieši viņi gādā par sociālā riska ģimenēm, bērniem, senioriem, cilvēkiem ar dažādām atkarībām.  Un vienlaikus šī ir viena no profesijām, kurā ir ļoti liela kadru mainība.

Par nozari atbildīgā Labklājības ministrija situācijas risināšanai iecerējusi ne vien mainīt sociālā darba studiju programmas, bet arī plāno spert līdz šim vēl nebijušus soļus sociālo darbinieku pulka palielināšanai - “Iespējamā misija” sociālajā darbā, kas nozīmē pārkvalifikāciju. Lai šo un citas idejas varētu realizēt, nākamajā mēnesī darbu sāks īpaši izveidota darba grupa.

Plašāka informācija šeit: https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/plano-veidot-iespejamo-misiju-socialaja-darba.a328359/

 

Informāciju sagatavoja
Iveta Dembovska,
Dobeles novada Sociālā dienesta
sabiedrisko attiecību speciāliste
iveta.dembovska@dobele.lv