?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.

Parakstīts līgums par velotrases izbūvi Dobelē

22.04.2021

Šodien, 22. aprīlī, Dobeles novada pašvaldībā tika parakstīts līgums ar firmu SIA ”We Build Parks” par velotrases projekta izstrādi un realizāciju. Līgumu parakstīja Dobeles novada domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns un SIA “We Build Parks” valdes priekšsēdētājs Jānis Jansons.

Dobelē tiek plānota multifunkcionālas velotrases projektēšana un izbūve J. Čakstes ielā 11. Projekts ietver asfaltētas velotrases (pump track) izbūvi ar kopējo platību 650 m², teritorijas labiekārtojumu, parka un trases apgaismojumu, kā arī nelielu autostāvvietu. Ņemot vērā iedzīvotāju izteiktās vēlmes un vajadzības, velotrase tiks papildināta ar skeitparka elementiem, līdz ar to trase būs multifunkcionāla un to varēs izmantot ar visdažādākajiem nemotorizētiem braucamrīkiem - skeitbordu, skrejriteni, skrituļslidām, velosipēdu un citiem.

Asfalta velotrase ir ilgtermiņa ieguldījums, kam nav nepieciešami ikgadēji remontdarbi un apkopes (kā tas ir, piemēram, standarta finiera skeitparka gadījumā). Velotrases unikālās priekšrocības ļauj to izmantot dažādos gadalaikos (arī mitrā laikā).

Velotrase būs paredzēta visām vecuma grupām un braukšanas prasmju līmeņiem. Jauniešiem un viņu vecākiem tiks nodrošināta publiski pieejama un droša vide, kur svaigā gaisā pavadīt laiku pēc skolas, darba un attīstīt dažādas jaunas prasmes.

Aktīvās atpūtas parks būs lielisks papildinājums Dobeles sporta, atpūtas un tūrisma infrastruktūras attīstībai, nodrošinot iedzīvotājiem inovatīvu un izklaidējošu galamērķi, kā arī veicinot aktīva dzīvesveida ideju.

Projekta kopējā summa ir 168 522,09 EUR bez PVN, kas tiek finansēta no pašvaldības budžeta līdzekļiem. Līguma termiņš projekta izstrādei un realizācijai ir 10 mēneši. 


Vieta, kur plānota multifunkcionālas velotrases izbūve. (J. Čakstes iela 11, Dobele)

Informāciju sagatavoja:
Rūta Kricka,
Dobeles novada pašvaldības
Būvvaldes vides dizainere
E-pasts: ruta.kricka@dobele.lv

Titulbildē redzams piemērs - velotrase Priekuļos.