?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.

Pa septiņiem ceļiem. Kultūras ministrija uzsāk informatīvo kampaņu Atrastā Latvija

04.06.2021

Ieguldot 68 miljonus eiro, Latvijas reģionos atjaunoti un izbūvēti gandrīz sešdesmit kultūras un dabas mantojuma objektu – muižas, pilis, baznīcas, muzeji, dabas takas, dārzi, estrādes, torņi, tilti, promenādes, pludmales un citi, kā arī attīstīti un izveidoti jauni kultūras un tūrisma pakalpojumi. Lai mudinātu Latvijas iedzīvotājus apmeklēt šos objektus, uzsākta informatīvā kampaņa Atrastā Latvija ar mājaslapu, septiņu televīzijas raidījumu ciklu, cita veida informatīvajiem materiāliem un spēli, kas norisināsies visu vasaru līdz pat šā gada 5. septembrim.

Dziļākas zināšanas

Šīs spēles mērķis ir sakrāt pēc iespējas vairāk punktu. To var izdarīt, apmeklējot informatīvajā kampaņā iekļautos objektus (kopskaitā 58), novērtējot tos un atbildot uz testa jautājumiem. "Mēs ceram, ka spēle radīs motivāciju ne tikai apmeklēt šos objektus, bet arī vairāk painteresēties par to vēsturi un veiktajām pārmaiņām šajās vietās, sarunā ar laikrakstu Diena stāsta informatīvās kampaņas Atrastā Latvija veidotāju komandas pārstāve Zane Eniņa.

Mājaslapā www.atrastalatvija.lv var iepazīties ar septiņiem dažādiem maršrutiem: Baltijas, Brīvības, Gaismas, Daugavas, Jēkaba, Līvu un Māras ceļu, kurus izstrādājusi Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde. Tos papildina informācija par maršrutos iekļautajiem objektiem – to fotogrāfijas, apraksts, projektā veiktie uzlabojumi, adrese, informācija par ieejas maksu, nokļūšanas iespējām un kontakti. Zane Eniņa atklāj, ka pēc informatīvās kampaņas šī mājaslapa pāries Kultūras ministrijas rīcībā, lai tajā ietvertā plašā informācija ceļotājiem paliktu pieejama arī turpmāk.

Glābti no bojāejas

Savukārt klātienē pie katra no objektiem izvietota neliela informatīva plāksne ar mājaslapas adresi un QR kodu, kuru noskenējot var iegūt ziņas par pašu objektu un informācijas kampaņu Atrastā Latvija. "Šobrīd galvenais mērķis ir parādīt Latvijas iedzīvotājiem šos gandrīz sešdesmit objektus, kas atjaunoti un izbūvēti par Eiropas Reģionālā attīstības fonda, valsts un pašvaldību ieguldījumiem un no kuriem vairāki paglābti no bojāejas," uzsver Zane Eniņa un piebilst, ka viens no tādiem piemēriem ir Jelgavas vecpilsētas kvartāls, kas atrodams Jēkaba ceļā.

 

Publikācija diena.lv

Papildu informācija
Elvīra Mantrova
Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde
Zemgales reģionālās nodaļas vadītāja
Elvira.Mantrova@mantojums.lv
www.mantojums.lv